Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 5

  • 112 585
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10
Здравейте,Момичета!
Случайно попаднах на този вариант:
http://www.hippoland.net/akciq/cangaroo-kenguru-babypack-bb007
мисля че не изглежда никак зле с изключение на името,но все пак и по опитните може ли да коментират!

Благодаря предварително

# 721
  • Мнения: 1 775
Преди 5-6 дни точно се обсъждаше подробно тази носилка в FB групата "Слингове и ергономични раници - група за бебеносене".

Ето едно ревю от там на дама с опит в бебеносенето:

"Така. Днес и аз ходих да видя за кво иде реч. Раницата е малка. Премерих платката - ш.28см, д. 33см. Т.е. си е за доста малки бебета. Има x-шевове на катарамите на кръста и като цяло коланът на кръста ми прилича на колан на Ерго. Но няма х-шевове на мястото, което презрамките се свързват с платката, което място носи голяма част от тежестта на бебето. Качулката е колкото само да се каже, че има качулка. Същото е и с мрежата на гърба. Като цяло плата е твърд, коланът не е много твърд. Презрамките са сравнително добре подплатени (padding). Няма много уплътнение на края на платката около крачетата, но все пак има нещо си. Лично според мен е приемлив заместител на китайските реплики на Ерго, като трябва да се има в предвид, че бързо ще умалява. Иска ми се да я пробвам и с бебе, но едно, че моето не беше с мен, второ, че вече е твърде голямо. Не съм сигурна как и до колко ще може да се запази М-позиция на крачета с толкова малко бебе. Ааа и катарамите - на колана има заключване, но никъде и на нито една няма обозначение кой е производителя (очаквано, разбира се). Ниско качество са по усещането за закопчаване и откопчаване. Продължавам да допълвам - на местата, на които има х-шевове не знам колко от плата е подпъхнат, така че реално да има смисъл от този шев. Може да е направен и само декоративно."

# 722
  • Мнения: 1 026
От къде, освен от рошаво мога да си поръчам обикновена Исара? newsm78

# 723
  • Мнения: 1 775
От къде, освен от рошаво мога да си поръчам обикновена Исара? newsm78
В България няма откъде, но може директно от сайта им. Има ли проблем с рошаво? Знам, че нямаха наличност, но в групата се спомена, че ще имат до дни.

# 724
  • Мнения: 1 026
От къде, освен от рошаво мога да си поръчам обикновена Исара? newsm78
В България няма откъде, но може директно от сайта им. Има ли проблем с рошаво? Знам, че нямаха наличност, но в групата се спомена, че ще имат до дни.
Не ми харесват десените. Бях си харесала една Тула - и нея я няма  newsm78

# 725
  • Мнения: 1 775
От къде, освен от рошаво мога да си поръчам обикновена Исара? newsm78
В България няма откъде, но може директно от сайта им. Има ли проблем с рошаво? Знам, че нямаха наличност, но в групата се спомена, че ще имат до дни.
Не ми харесват десените. Бях си харесала една Тула - и нея я няма  newsm78
Ако им пишеш, съм сигурна, че ще ти съдействат да получиш раничката, която си си харесала от сайта на Исара/Тула, ако са налични Peace

Понеже аз съм с Исара от органичен памук - ако можех да се върна назад, щях да дам още 30 лева и да си купя такава от слингов плат. Сега имам и друга носилка от слингов плат, несравнимо по-мека и комфортна е и съм оставила Исарата на таткото.

# 726
  • Мнения: 1 404
На дъщеря ми изписаха да носи ортопедични гащи....  Thinking Едната й става била по-халтава...
Майка ми е родена с луксация, а аз съм си вадила рамо, лакът, коленни капачки..

Ще говоря с ортопеда за носенето в раница, дано ми позволят, че ми дойде Исара-та.... Confused

# 727
  • Мнения: 963
Анн–, малката ми дъщеря заради седалищното предлежание се роди с една недобре оформена тазобедрена става (което научихме едва когато беше на 2 месеца). От раждането още носех със слинг и използвах многократни пелени. Един месец (от диагностицирането на проблема до първата контрола) не спрях да я нося. На прегледа се оказа, че ортопедичните гащи, които са ни продали не били тези, които трябва (по-меки и тесни и реално не държат достатъчно разкрачено бебето). Въпреки това ехографа показа огромно подобрение, дотолкова, че ни казаха да оставим гащичките и просто да продължаваме да се носим и да си ползваме МП. Думите на Драганов (ВМА) бяха, че е чудо едва ли не. Та носи си според мен детенцето  Hug (и извинявай за дългата история)

# 728
  • Мнения: 1 775
На дъщеря ми изписаха да носи ортопедични гащи....  Thinking Едната й става била по-халтава...
Майка ми е родена с луксация, а аз съм си вадила рамо, лакът, коленни капачки..

Ще говоря с ортопеда за носенето в раница, дано ми позволят, че ми дойде Исара-та.... Confused
Колко голямо е бебчето? В първите месеци е най-добре еластичен слинг. Аз много съжалявам, че не носих в еластичен, но жегата ме побъркваше, а беба се роди юни.
И на нас в Токуда ни изписаха ортопедични гащи за месец поради физиологично нестабилни стави, но на контролния преглед беше наваксала. В Исарата я нося от 2-месечна, защото като я сложих на месец и половина, не й хареса и аз прецених, че е още мъничка. Както писах по-горе, съжалявам, че не си поръчах Исара от слингов плат. Сега се носим в такава хибридна носилка и е много по-мека и удобна за мен и нея (BONDOLINO Light quality на Hoppediz).

# 729
  • Мнения: 1 404
О, тя е още малка, новородена.

Аз взех направо раница, не за да я нося сега, а след месец-два.
Мислех и за еластичен слинг, но просто се притеснявам с тези гащи сега, дали ще мога да я намествам правилно, да не направя беля....

# 730
  • Мнения: 963
Анн–, моят опит вече го споделих по-горе. В допълнение исках само да вметна, че ортопедичните гащи целят постигането именно на същата разкрачена позиция с коленца леко над дупето (на буквата М), която се постига и при носилките. Ако те притеснява правилното позициониране - винаги можеш да потърсиш помощ тук, във ФБ групите или на някоя бебеносеща среща.  Peace

# 731
  • Мнения: 1 775
О, тя е още малка, новородена.

Аз взех направо раница, не за да я нося сега, а след месец-два.
Мислех и за еластичен слинг, но просто се притеснявам с тези гащи сега, дали ще мога да я намествам правилно, да не направя беля....
Ами тя позата в еластичния слинг би трябвало да играе ролята на ортопедични гащи, а не да се слага детето с гащите в слинга  newsm78
Нека да кажат момичета, които са носили и имат опит. Не знам вие в коя болница сте, но в Токуда често се презастраховат и изписват ортопедични гащи, 2 бебета от 4 в нашата стая им изписаха. Дано всичко е наред с бебчо Peace

# 732

Общи условия

Активация на акаунт