Български книги

  • 1 201
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
Гледам да си взимам нови неща като си ходя в България - интересно ми е какво се пише и чете откакто съм "напуснала"... 
Малко спам, но не мога да се въздържа да не препоръчам по този повод сборника разкази "Любов и смърт под кривите круши" на Кристин Димитрова. Красиви, свежи, и с много интелигентно чувство за хумор. Дори има разказ за българин-емигрант, който се прибира за постоянно от Германия  Mr. Green. Аз съм чела няколко разказа и съм възхитена. Ако налято ходя в България и ми се мерне пред очите, непременно ще си я купя. Не че онлайн не става, но що така все не мога да се наканя... newsm78

# 16
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Имам, при всяко ходене до БГ си донасям поне по 10-ина, а и колети получавам от време на време. Детски също имам.

# 17
  • Мнения: 2 257
Даааа. Всеки път си пренасям по половин куфар...Професионални, БГ класики, чужди класики. Страшно много книги имаме в София... Това лято си разглеждах стари лекции и записки от студентството и Лудото Ленче помъкна някои по-ценни  Laughing У нас тук нямаме секция за книги като стандартните в БГ и вече се чудя къде да ги помещавам, така че хем да са ми хубаво подредени, хем да не заемат много място newsm78

# 18
  • Мнения: 7 914
У нас тук нямаме секция за книги като стандартните в БГ и вече се чудя къде да ги помещавам, така че хем да са ми хубаво подредени, хем да не заемат много място newsm78

 newsm62   И при нас  нямаше библиотека и  си купихме 4 специални шкафчета за книги обаче... newsm12 вече отесняха и май нещо друго ще трябва да мислим... newsm10
Обаче библиотеката ми ми носи толкова топлина...

Че и като се затопли като си седна на слънчице ( което се пада 1-2 пъти в годината  moresmile )с книжка в ръка и семки ( ако се намират )...ммммм Crazy

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Донесла съм си само няколко книжлета,някой друг ре4ник и няколко стари мои детски книжки... Допреди една година живеехме в малък апартамент и нямаШе никакво място но сега лека полека смятам да по4на да си донасям туй онуй и да си орагизираме истинска домаШна библиотека. Hug

# 20
  • Мнения: 1 947
   Точно сега адски ми се чете на български и то българска литература,
понеже ми омръзна от "бебешки" книжки. В момента нямам непрочетена
книжка у дома и ме сърбят ръчичките.  smile3508
Мъкна всеки път, купувам си нови книги, не само от бг-автори, а с една
приятелка тук сме се разбрали да не купуваме едни и същи, че да си ги
менкаме. Вече трябва нов шкаф за книги, май! newsm62

# 21
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
донесох си 7_8 книжки....сега мъжът ми ми се смее, че ги чета на N-ти път....

# 22
  • Мнения: 636
Пренасяме по малко от Бг, поръ4ваме и по Интернет... Бг книгата много се та4и в нашия дом.
В общи линии постепенно увели4аваме и книгите, и шкафовете  Laughing

В4ера майка ми ме зарадва: поръ4ала ми някаква колекция и ще ми я донесе лятото  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 2 959
В БГ имам огромно кол- во, но тук за съжаление имам 3-4. Като си ходя ще си донеса БГ класика. В началото ми беше адски трудно без тях, но минах на англ. им варианти- Докато бях бременна изчетох Агата Кристи, Артър Конън Дойл, Артър Хейли, Дж. Гришам. И сега ми липсват само истинските БГ книги, които ги няма в превод.

# 24
  • Мнения: 1 147
Много ми липсват българските книги .. В България имахме голяма библиотека, няма книга непрочетена, от дете си лягам с книгата и досега, ако не чета (ако ще и само 2-3 страници), едвам заспивам.. навици...  Simple Smile

Като тръгнах си взех, още в първите 2 куфара големите речници, 2 месеца по-късно си пренесох част от професионалната библиотека. Оттогава когато се прибирам все влача, и сега съм си поръчала да ми донесат.. Съществуващите съм ги препрочела по няколко пъти вече. Иначе, чета много на английски, и самото четене не ми липсва, липсва ми четенето на български. Много искам класиката да си донеса - Талев, Йовков, Ботев, Елин Пелин.

# 25
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 566
и аз всеки път гледам да си донеса малко от книгите, които останаха в България. но, пусто много тежат.  Cry  Решила съм, ако се видя с излишни пари, направо да ги събера и да си ги изпратя по контейнер някой ден!
За момента съм донесла няколко детски книжки, както и любимите ми книги (научна фантастика в голямата част).  Simple Smile
За всички, които искат да четат и препрочитат нашата класика, ето link към една виртуална библиотека, която може да ви хареса:

http://www.slovo.bg/index.php3

е, не е истинска книга, но е добър заместител

Приятно четене!  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 526
И аз за 9г. съм донесла доста, а и майка ми ми праща. Особенно откакто ги има дечица държа приказките вечер да са на български, да са `истински`, не виртуални и с красиви илюстраций. А аз мога и на иврит или си свалям нови неща от нета

Общи условия

Активация на акаунт