Как си разпределяте времето, за да свършите всичко?

  • 48 347
  • 757
  •   1
Отговори
  • Мнения: 550
Ето днес пак имам да гладя, да пера да готвя, вече ще се гръмна.  Shocked
Как успявате да си свършите всички задължения? Работя до 19:00 часа всеки ден без неделя. Цяла неделя чистя, готвя и куп други работи. Всяка вечер или готвя, или пера и все трябва да свърша по няколко неща. Вече изнемогвам! За тази вечер имам да гладя дрехи от 2 перални и все пак да направя вечеря, как да успея, че все пак и да си легна преди 23:00 часа  Sick
Темата е за да се оплача и да чуя вие как успявате да си съчетаете задълженията.

Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 09:22 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 4 569
Деца имаш ли? На каква възраст?
А мъж? Той помага ли ти?
В тия жеги какво готвиш?

# 2
  • Мнения: 760
честно казано аз НЕ успявам никак .... колкото мога през седмицата чиста прeдимно вечер (тръгвам в 9.30 и се прибирам се към 19.00)  просто се опитвам да потдържам ред за да не стане съвсем кочина и вече в събота и неделя се залавям за голямата чистка ... след което отново всичко се повтаря   Cry

ПП пак добре че е лято и моите не са толкова претенциозни към яденето ...  Hug

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Vладея хауса  Mr. Green



Ето днес пак имам да гладя, да пера да готвя, вече ще се гръмна.  Shocked
Как успявате да си свършите всички задължения? Работя до 19:00 часа всеки ден без неделя. Цяла неделя чистя, готвя и куп други работи. Всяка вечер или готвя, или пера и все трябва да свърша по няколко неща. Вече изнемогвам! За тази вечер имам да гладя дрехи от 2 перални и все пак да направя вечеря, как да успея, че все пак и да си легна преди 23:00 часа  Sick
Темата е за да се оплача и да чуя вие как успявате да си съчетаете задълженията.


Ако малко се сопреш нищо няма да стане  Laughing

Ти си полУдела честно  Laughing Hug


*без лоши чуства

# 4
  • София
  • Мнения: 28 514
Не живея сама, съответно не върша всичко сама. С мъжа ми си разпределяме задължения според случая.

# 5
  • Мнения: 550
Естел мъж имам, деца нямам. ММ ми помага колкото може и аз пак не успявам  Shocked
Имам чувството, че не си подреждам времето правилно. В същото време пък нямам свободна минутка и не става и не става...  #Crazy

# 6
  • Мнения: 3 784

Ако живееш с други хора, делегирай някои от задачите на тях.

Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 01:35 от Nickkie

# 7
  • Мнения: 1 044
НЕ ГЛАДЯ! изобщо, особено пък в тия жеги Rolling Eyes Гладя дреха непосредствено преди обличането, ако се налага.

Комбинирала съм задълженията: пера и готвя в една вечер, така че да не го правя в следващите една-две. Освен това имам две дечица и след градина сме с тях навън поне до 20.30, така че времето ми съвсем намалява. Също къпане на всички и приготвяне на дрехи за следващия ден ... и пак успявам да си легна към 23.00-23.30.

Мъжът ми чисти, пазаруваме уикенда - за цялата седмица.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 514
Днес той да изглади, ти сготви. Или обратното. Какво му е сложното?

# 9
  • Мнения: 35 958
а защо гладиш толкова много?  Shocked

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Представям си ако се появят и деца как ще се вталяса.

# 11
  • софия
  • Мнения: 127
Нямаш деца и въпреки това,така си се забатачила Grinning..ами като дойдат децата...Моят съвет е да го даваш по-кротко,няма да умрете,ако не ядете готвено всеки ден.Напълно съм съгласна с умереното гладене,особенно в тия жеги.С такова ежедневие времето лети и след години се чудиш е за какво ми беше.Почивай си,забавлявай се,излизай Wink

# 12
  • Мнения: 72
mariana900 как оживя ?

при нас с 2 деца:
-чистене мъж с прахосмукачка и парцал, уикенда , за кратко, след това по развлечения
-пералня, простиране, събиране на пране - мъж с кош за пране , вечер обикн. за кратко.
-сортиране на пране - мъж , когато намери време , обикн. уикенда ... до тогава си стои в панерите  Twisted Evil
-гладене - всеки , който иска да ходи с изгладени дрехи си намира време да си ги изглади. Даже не достига до моята статистика кой и колко и кога ...
- пазаруване , обикн. аз  bowuu набързо през супермаркета каквото съм изфантазирала набързо да сготвя.
- хляб , мъж сутрин преди работа минава през хлебарницата
- готвене - аз, набързо и с фантазия, като си преприготвям суровините на слоукукър и уред за варене на пара с автоматично изключване. Т.е. Нещата се приготвят докато спим или сме на работа, аз за 10 мин. преди вечерята овкусявам или мяткам някой сос. Салатките са бъри и стават помежду другото . За вечеря не ми трябват повече от 15 мин (20 за мнооого сложни неща)
- развеждане на деца по мероприятия - на разменни начала
- слагане на деца в кревати също.
- разтребване вечер който е буден иначе сутрин, докато се приготвя закуската
- закуска , мъж 
- организационни и администрационни - мъж , вечер или сутрин рано
... останалите работи някак ги вместваме . Не е лесно, но това твоето си е чиста истерия. Седни и сортирай нещата правилно на задължителни и неотложни , незадължителни , отложими и т.н. и започвай от първата група ... за другите ако имашвреме.

# 13
  • Мнения: 72
Естел мъж имам, деца нямам. ММ ми помага колкото може и аз пак не успявам  Shocked
Имам чувството, че не си подреждам времето правилно. В същото време пък нямам свободна минутка и не става и не става...  #Crazy

Ами не го подреждаш. Трябва мног оправилно да отсееш групата със задължителн ии неотложни неща, да им намериш времето и изпълнителя, следващия слот оставяш за лично пространство и време за теб с мъжа ти , забавления и ако ви остане времето хващате отложимите или незадължителните неща  Peace

# 14
  • Мнения: 15 020
Без деца наистина не разбирам как не успяваш да се справиш. Преди две седмици имах щастието да сме сами с мъжа ми за 5 дни, ами аз почистих първия и чак на петия пуснах една прахосмукачка, колкото да не е без хич. Прането беше с 2 перални по-малко заради липсата на дрехи за детето, яденето беше по-непретенциозно, разбирай - аламинути и имах ужасно много време и си почивах.

Общи условия

Активация на акаунт