Ще съдя лекар!

  • 17 331
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 166
Трябваше ми време да се реша на това! В началото си мислех, че няма смисъл и че само ще си скъсам нервите и ще хвърля луди пари на вятъра. Но, момичета колкото повече време минава, толкова повече не мога да се примиря с факта, че ако не беше този доктор - сега щях да имам момиченцето си! Аз направих още доста изследвания, обиколих и други лекари. В крайна сметка се оказва, че наистина съм загубила детето си заради лекарска грешка. Имала съм някаква инфекция, която е разял външната ципа на мехура. Той се е смъкнал по-ниско. Притиснал е шийката и тя, тъй като е по-къса от нормалното се е отворила. От тук знаете. Така че докторът е допуснал две фатални грешки: не ми е вземал изобщо влагалищен секрет, за да открие тази инфекция и второ- не е заблязал, че имам къса шийка. Адвокатката ми каза, че е най-добре ако друг гинеколог свидетелства, че това са грешки, които водят до фаталния изход Вчера ходих при гинеколога, който потвърди късата шийка и инфекцията. Отказва да свидетелства. Взе да ме убеждава, че просто трябва да забравя. Адвокатката ми не се учуди изобщо. каза че те винаги си пазят много сериозно гърбовете. Но четова не е причина д се отказвам. Че има и други лекари в Бг. Просто трябва да намерим друг. Защото това безобразие не може да продължава... Не могат да се отнасят безотговорно с човешкия живот? #Cussing out Знам, че е обречено това дело, но съм длъжна да опитам. Дължа го на детето си. Ох, стана ми по-леко...
Целувам ви!

# 1
  • Мнения: 4 651
Вземи си резултатите от изследванията, предполагам имаш и от другия лекар документация - т.е че  такива констатации не са направени.
Ако призоват лекаря и другия установил инфекцията - няма как да откажат да свидетелстват.

И все пак мисля, че повече ще се измъчиш с едно дело. Че няма да забравиш няма, ама ще го направиш още по- мъчително  Sad

# 2
  • Мнения: 218
Вземи си резултатите от изследванията, предполагам имаш и от другия лекар документация - т.е че  такива констатации не са направени.
Ако призоват лекаря и другия установил инфекцията - няма как да откажат да свидетелстват.

И все пак мисля, че повече ще се измъчиш с едно дело. Че няма да забравиш няма, ама ще го направиш още по- мъчително  Sad
Напълно съм съгласна. Дано успееш с делото, но то няма да върне дъщеричката ти. Само ще задълбочи болката. Ако твърдо си решила КУРАЖ.  bouquet

# 3
  • Мнения: 7 109
Светле, възхищавам се за решението ти да се бориш newsm20.
В крайна сметка в хода на делото се правят експертизи.   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 401
Изразявам и своето възхищение! Наистина ще си скъсаш нервите, но това може най-после да промени нещата за всички. Браво и на адвокатката ти, че би се заела с такова дело, и това не е лесно.  Съветвам те да се свържеш със сдружението на Кеворкян. www.nadejda.info  Лекарите членуващи в него също вероятно ще могат да ти помогнат. Успех!

# 5
  • Мнения: 2 849
Стискам палци да откриеш лекар ,който ще застане зад теб . дано успееш да спечелиш делото и да намериш поне малка утеха . Praynig

# 6
  • Мнения: 907
Питам само информативно: ако бяха установили инфекцията, какво трябваше да направят за да запазят бебето?
Светле, пожелавам ти успех ако наистина има недобросъвестност!

# 7
  • Мнения: 3 166
Минзухарче, само да отбележа - въпросната адвокатка ми е добра приятелка. Всъщност тя ми даде идея да съдим доктора след като в приятелски разговор й казах за случилото се. Въпросът е само да се намери лекар готов да окаже помощ. Тя каза и друго - че в крайна сметка, ако не се намери такъв лекар, мога да си платя за медицинска експертиза и да ми бъде направена такава. И аз й се възхищавам, че е готова да се занимава с това. Макар че тя каза, че първо ще погледне "съдебната практика"/каквото и да значи това/ и ще види как стои въпросът със осъждането на лекари в Бг. И че ще прочете някакъв кодекс на професионалната етика и ще разберем как стои въпросът със свидетелстването на лекар срещу лекар. И тогава ще говорим за процес.  Явно не става бързо. Аз си мислех, че просто подаваш някаква жалба и делото започва. Но не мисля, че тя ме мотае. А относно срдужението на Кеворкян, аз вече им писах - дори може да видиш - моето писмо е последно публикувано. Но на тях им писах за безхаберното отношение на лекарите в Пловдив. Така или иначе те не са виновни за преждевремемнното раждане. Друг е въпросът защо не спасиха бебето. Но както каза адвокатката - там вече нищо не мога да докажа. Там е безумие да намеря свидетели. Още повече, че телцето е кремирано и не мога да искам вторична аутопсия и разни такива. Така че - в Пловдив нищо не мога да направя. Но тук се надявам да мога.
 Честно - дори нищо да не постигна, става ми по-леко като знам, че поне ще пробвам. Ако изобщо стигна до процес де.
 А пък за инфекцията - става въпрос за гъбична инфекция Embarassed И ако е била открита е можела да се лекува, за да не се стигне до разяждане/така се изрази лекарката/ на предната ципа.
  Оказва се, че сега касата плаща на бременните два пъти изследване на влагалищен секрет. Не е нужно да ви казвам, че аз и едно нямам.
 Ами това е, момичета!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 098
svetlana_78 ,мила успех ,стискам раката ти за това си начинание.Аз мисля че ще са малко лекарите,които да се компрометират един друг,но като се замисля има и такива,които много негодуват от некомпетентноста на колегите си.Пожелавам ти успех,дръж ни в течение как вървят нещата,моля те.Целувки хиляди. Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 1 941
Светле, доколкото съм запозната 90% от бременните развиват гъбична инфекция, поради промяна във влагалищната среда. В предишните ми бременности никой не ми беше взимал секрет, а съм имала гъбички със сигурност. Незнам дали и могат да разядат мехура, още повече преди него има тапа.

Не се опитвам да те разубеждавам, в крайна сметка всеки трябва да отговаря за грешките си, но е факт, че яко си пазят гърбовете. Знам го от горчив собствен опит.  Cry Пред теб говорят едно и плюят колега, че е некадърник, а после него го успокояват, че нищо не е могъл да направи. Close

По господари на ефира имаше подобен случай, в който лекари от МА открито пред камерата потвърдиха грешка на свои колеги от Бургас /мисля, че това беше града/, коствала живота на двуседмично бебче. Sad

Успех, каквото и да решиш! Hug

# 10
  • Мнения: 3 166
Ами тази "предна ципа" е всъщност тапата. Лекарката каза, че именно нея гъбичките са нападнали. И като прибавим към това и късата шийка.... и сега нямам бебе.
 А пък за това, че пред нас лекарите едно говорят,а иначе си пазят гърбовете - толкова е вярно. АЗ се вппечатлих силно от човешкото отношение и разбиране към случилото се на гинеколожката, при която ходя сега. Впечатлих се от това колко възмутена остана от небержността на Юнаков. Но когато отидох да я питам дали би свидетелствала в съда за това, че комбинацията от гъбична инфекция и къса шийка е достатъчна да предизвика преждевременно раждане /а според нея дори и само едното/, тя взе да ги извърта - ама защо сега, по-добре да не се травмирам, то това не било математика - в медицината две плюс две не правело четири и т.н. Толкова мъчно ми стана. Нали много се ядоса как е загубен по невнимание човешки живот. Защо се отмята тогава? Нали много се трогна?

# 11
Мисля че няма да постигнеш нищо,но те подкрепям иэцяло.Сажалявам искренно эа това,което ти се е случило.Мисля,че ако хората си търсят правата ще намалее броя на некадърните лекари.Искренно ти пожелавам да си първата,осъдила лекар! Praynig

# 12
  • Мнения: 3 537
Аз пък съм съгласна, че доктора трябва да се осъди. ThinkingДано да намериш доктор,който да свидетелства. Успех!Не съм губила дете,но знам че е ужасно и затова те подкрепям. Praynig

# 13
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Абе че трябва да се осъди,трябва!
Остава сега да намерим някой доброволец-камикадзе,който да си сложи главата в торбата и да се хвърли в борбата.....
Аз чакам някой друг да го направи и после аз по утъпкания път...
А за лекар да свидетелства...не ми се вярва
И най-омразните да са си,като се стигне до там се прикриват взаимно,защото утре не се знае,може да е необходима помощ на другия,и кой ще застане до него?
А относно гъбичните инфекции,вече не знам къде съм чела,не претендирам за достоверност 100%,това е възможно усложнение,но в малък процент от случаите.В началото на бременността не се лекуват,защото лечението е вредно,но в тоя месец,в който си била могат да се лекуват.
Друго,като си ходила на ЖК ,всеки път подписваш едни листове (химизирана хартия),там май описват какво ти е състоянието в момента и какво ти е направено.Кой знае какво си подписала,без да обърнеш внимание.
И,най-накрая,не виждам никакъв проблем да се извадят едни фалшиви идеални изследвания,че ти е направено това изследване.
Не искам да те обезкуражавам,просто ти обръщам внимание .
За протокола:
Аз загубих детето си,родено на термина,заради инфекция(бета хемолитичен стрептокок).
Ходила съм на прегледи частни и по ЗК.
Влагалищен секрет никога не ми беше взиман,а ако се знаеше,с най-прости антибиотици можеше да се предотврати всичко....
Пожелавам ти успех!

# 14
  • Мнения: 1 809
Защото това безобразие не може да продължава... Не могат да се отнасят безотговорно с човешкия живот? #Cussing out Знам, че е обречено това дело, но съм длъжна да опитам. Дължа го на детето си. Ох, стана ми по-леко...
Целувам ви!
Не е обречено делото  Peace вярвам, че ще го спечелиш, а с това ще дадеш кураж на други, в подобно положение ( дано да няма повече такива  случаи  Praynig  )
Струва ми се,че все ще се намери лекар, който да застане зад истината !

УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ  Hug

Общи условия

Активация на акаунт