Противозачатъчни

  • 1 140
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте днес преживях аборт по желание.. няма да описвам ужаса, който изживях преди и след него, защото момичетата, минали през този път знаят колко е тежко. Доктора ми каза около 20 дни без полови контакти, но аз съм толкова наплашена, че може би ще се въздържам 20 години. Въпросът ми е какви противозачатъчни ползвате вие? Интересуват ме предимно вагиналните, защото не искам да ги приемам орално.  И най- вече искам да знам какви са лошите последици и на какво се отразява (въобще всички странични ефекти) при използването на такива вагинални противозачатъчни?
Хубав ден  Hug

# 1
  • Мнения: 1 844
Здравей,
горе главата, ще се възстановиш напълно - и физически, и емоционално - и ще продължиш да се радваш на живота и секса - само че вече по-мъдро. Simple Smile
Колкото до вагиналните противозачатъчни - предполагам, имаш предвид контрацептивните таблетки и кремове, които се поставят преди сексуален контакт. Нямат рискови странични ефекти /ако не си алергична към веществото/, но имай предвид, че те не осигуряват масимално добра защита.
При положение, че вече имаш един аборт, то бих те посъветвала да не залагаш точно на този вид контрацепция.
Оралните контрацептиви са по-добрата алтернатива, имайки предвид сигурността и защитата.
Има и други хормонални контрацептиви - под формата на лепенки или инжекции - лепенките също са рискови, тъй като често се отлепят незабележимо и съответно не си максимално защитена.
Ако си раждала - вариант е и спиралата, тя също е много надеждна.
Най-добре е да се посъветваш с гинеколога си, да обсъдите различните видове контрацепция, и заедно да изберете един или няколко, които са най-подходящи за теб.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт