Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора
Здравейте всички бъдещи и настоящи мами.Искам да ви попитам за киселините,според вашите наблюдения свързани ли са киселините с това дали бебето има коса или това са бабини деветини? благодаря предварително.
« Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 20:13 от Reza »
Цитирай

Atlanta ,USA

Аз имах жестоки киселини #Cussing out ,родих и се оправи положението .Бебчо е с доста коса ,нямам идея дали това оказва влияние  . newsm78
Цитирай

София

И аз така като бях бременна умирах не можех да седя ни ден ни нощ от киселини направо токачах не вярвах на това но беба се роди с много и тъмна коса всички в отделението и се възхищаваха колко много коса има на главата си не знам има ли връзка
Цитирай

София

И аз имах киселени.Но разбрах от кои храни ми се получаваха и ги спрях.Вероника се роди с доста коса(е не като на Алексчето на Мама Маги!)Но не мисля,че има връзка с киселините!
Цитирай

София

И аз имах много киселини. И моето бебче беше с доста коса. Незнам дали има връзка. Но може да хапваш повече ябълки, солети и др. неща, които не дразнят стомаха. И търпение, като родиш, нещата ще се оправят   bouquet
Цитирай

Русе

Не мисля, че има връзка.

А ето и какво пише по този повод в www.bg-mamma.com

Цитат
Клапата на стомашния вход се разхлабва, поради хормонални промени и стомашния сок попада в хранопровода.

Съвети:

Яжте често, но по малко.

Избягвайте пържена и люта храна.

Опитайте с топло мляко преди лягане.

Повдигнете малко възглавницата.

Потърсете лекар - може да ви назначи лекарства за нормализация на киселинността.

Цитирай

Градът на котките и белите птици...

Аз също смятам, че няма сериозна почва да се търси такава връзка - киселините (и/или газовете), както и запекът по време на бременността са свързани с променената моторика на стомашно-чревния тракт, както е обяснила и Deb.
Според мен това са го измислили бабите ни, за да може бременната по-леко да понася нерзположенията си.
Цитирай

варна

аз също имах много ама много киселини,а сина ми не се роди с много коса.Само stopacid ме оправи.
Цитирай

на брега на Дунав

С първата бременност и аз имах киселини, но дъщеря ми се роди с много малко коса. Според мен това са бабини двеетини. Няма никаква връзка. Абсолютно съм съгласна, че това зависи от стомаха и червата и функцията им.
Цитирай

София

И аз имах киселини, и бебето беше с коса Smile
Пиех "Талцит" - естествено предписан от гинеколожката - страхотно ми помогна.
Цитирай

Pernik

Докато бях бременна имах страшни киселини и единственото което ми помагаше беше содата за хляб. Дъщеря ми се роди с невероятно далга и гъста черна коса. Сестра ми роди преди 10 дни, тя също имаше силни киселини и се стигаше до повръщане - племенникът ми също се роди с много и гъста коса
« Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 22:26 от liddia »
Цитирай

София

аз също имах много ама много киселини,а сина ми не се роди с много коса.Само stopacid ме оправи.

stopacid newsm20 newsm20 newsm20
Цитирай

Чувала съм и аз за връзката между киселините и многото коса на бебето. Обаче не ми се вярва много много да са свъзани двете неща.
Киселини имам - един ден повече, друг по-малко и ме спасява Талцид Peace
Цитирай

München, DE

и аз имах страхотно много киселини но бебка се роди със съвсем малко косичка мъхче
Цитирай
Аз съм чувала, че всяка втора бременна жена има киселини през последните седмици. При мен също беше много неприятно, но си е нормално. Мусулатурата се отпуска поради предстоящото раждане и се отпуща и горната част на стомаха, порад това храната и стомашните сокове много лесно се качват по хранопровода. Мога да ти препоръчам по висока възглавница / знам, че не винаги е удобно/ или отиди при лекарката ти да ти изпише прахчета. Аз след 1 седмица мъки си признах на лекарката и много ми олекна. Това бяха малки пакетчета с около една глътка течност в тях, изпива се наведнъж и успоковява много.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора