На море в Турция - тема 39

  • 129 577
  • 747
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 13
Бихте ли ми казали дали около 10-20 октомври температурите в Анталия са подходящи за плажуване, тъй като ми споделиха коренно различни мнения? Благодаря предварително.

# 436
  • Мнения: 114
НИКОГА ПОВЕЧЕ С ЕМЕРАЛД!!!
Здравейте, за пръв , вече със сигурност и за последен път пътувахме в Анталия с Емералд. Бяхме в Делфин Империал. Към хотела никакви забележки. Платихме си стая с морска гледка, за каквато ни бяха поискали пари Емералд. На място се оказа, че резервацията ни не е за такава и според представителите им хотела нямал директна морска гледка-хахахаха. Нашата стая гледаше във вентилационните шахти. След като цялата кореспонденция по имейла с Емералд е за морска гледка. Сега като се върнахме според тях sea side view означавало странична морска гледка. Дребни мижитурки. Тъй като бях чела, че и на други се е случвало да си плащат, а после да нямат морска гледка изрично ги попитах. Ивинявам се за негативния коментар, но ми писна да ни правят на балами!

# 437
  • Мнения: 6
 В неделя се върнахме от Кушадасъ -хотел Виста хил. Хотела беше супер,храната също,а за анимацията просто нямам думи,особено вечерните програми. Пътуването с Ориент 99 и автобусите на фирма Мони мина почти неусетно- удобни седалки с монитори, чести почивки и т.н Другият път пак с Ориент

# 438
  • Мнения: 1 497
Ние пътуваме с тях по принцип,тази година също и не е имало някакви сериозни проблеми.Тази година обаче и мен ме изнервиха относно комуникацията за направените плащания.Внесли сме пълнят размер на исканата сума и то не беше скоро. Към днешна дата,нямам потвърждение за плащане,фактура или касов бон...изобщо нещо,което да ми е издадено от тях. На телефонно обаждане от наша страна се отговаря "ми два дни преди датата на заминаване,ни се обадете да ви кажем кога,в колко часа и от къде точно тръгвате" това е.Догодина и аз няма да ползвам тях,автобусите не са им много на ниво.
Това за Емералд Травел.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 16:56 от monikss

# 439
  • Мнения: 37
Здравейте, тъй като до колкото зная за хотел Notion Kesre Beach & Spa 4 - Йоздере се писа само веднъж( ако не съм пропуснала някой пост) ще споделя и моите впечатления от него.Със семейството ми бяхме там от 29.08 до 05.09.Пристигнахме на зазоряване и както в повечето турски хотели, сложиха ни гривните веднага и каза, че можем да закусим и да ползваме всичко.Повечето туристи пристигнали с нас помолиха и за плажни кърпи, каквито им бяха дадени без карта и доплащане.Хотелчето е малко, отворило врати през май тази година.Няма да ви лъжа, има още какво да се желае, но по всичко личи, че още следващата година ще има развитие.Всички стаи са със страничен (но добър)изглед море, а фамилните в каквато бяхме ние са с цялата стена, тип френски прозорец с чудесен фронтален изглед към морето, дори от банята има голям кръгъл прозорец към морето.Като недостатък на стаята ще спомена липсата на прозорец от допълнителната стая и това, че от вратата се влиза направо в нея, няма предверие.Но при наличието на климатик това не ни беше проблем.
Храната, беше много вкусна, тук недостатък за мен беше еднообразието, но както вече писах, това надали ще остане така.Персоналът е много приятен, усмихнат и си личи, че всички се стараят да угодят на клиента.За чистотата няма какво да кажа, беше на ниво, тичат чистят, поливат, пресаждат утъпканата от нас трева.Басейните са три, два по 1,40м и един детски, като на единият дълбок има няколко пързалки.Плажът е пясък(може би нанесен, не съм сигурна)На влизане в морето има около метър ивица с камъчета, ние бяхме без аква обувки, но видях и хора с такива.След това морето е с пясъчно дъно и плитко доста навътре.Аз от анимация не се интересувам и не мога да кажа много, но видях че има водна гимнастика, волейбол, боча....две или три вечери ходихме с дъщеря ми на амфитеатъра, беше добре.
На територията на хотела има три бара, един на басейна, един на плажа и един на лоби.За любителите на турското кафе ще кажа, че има, но се плаща.(все пак хотела е сравнително евтин за тази година)
Интернет на лоби и в ресторанта добър, ние имахме и в стаята, но мисля, че това беше така заради близостта на терасата ни до лобито.
В заключение ще кажа, хотела все още не е напълно добре разработен, но нямаше нещо което да развали настроението и почивката ни.В непосредствена близост има още един нов и голям хотел, пуснат тази година, дори месец по-късно и поради тази причина между двата хотела видяхме веднъж или два пъти багерчета, но какво от това, все пак не са били на територията на хотела.
 Ходихме веднъж до Кушадасъ на разходка и пазар за подаръци и през останалото време се насладихме пълноценно на почивката, разходки по морският бряг до съседните хотели и много къпане в чистото топло море.
  Имаше много българи и от някои чух, че искат да останат още една седмица, от други само мрънкане и оплакване....всеки мери с различен аршин, ние останахме много доволни.
  В този дух искам да изкажа мнение за споменатият малко по-горе от Роже, Голден ейдж в Бодрум.
Бодрум е любимият ми курорт, но този хотел може да е бил някога добър, в момента има мнооого какво да се желае.Като започнем от неприятният му плаж, минем през неработещите барове, недостатъчната вода за пиене, слабата анимация и не на последно място, недостатъчно добрата храна, все пак работи от доста години и трябва вече да е станал "добре смазана машина".Ние бяхме там миналият септември и сме много разочаровани, тази година мои познати бяха там и останаха със същите впечатления като нас
  Спирам, защото много се разпрострях.Качила съм малко снимки от Notion Kesre Beach & Spa 4. Ако някой има въпроси, да заповяда Simple Smile

# 440
  • Варна
  • Мнения: 3 935
peterky къде видяхте стотиците недоволни отзиви за Батихан.Доста хвален /прехвален/хотел.Дори и тур агентите го "препоръчват".Лошите отзиви са от тази година.Погледнете цените първо на хотела за да казвате че е от евтините.



''Второй раз и не вернемся!!” BigPaddyB...
Белфаст, Великобритания
2 из 5 звезд Отзыв написан 2 дня назад НОВОЕ!
Это автоматический перевод отзыва c английского Что это?
 "Я не понимаю,что формирует цену этого отеля"
Отзыв об отеле – Batihan – Кушадасы, Турция
'' “Самый ужасный отдых в моей жизни!”
3 из 5 звезд Отзыв написан 10 октября 2014 ''


Това е в един от сайтовете , в друг рейтинга му е 4,7 от 10.
Цените му падат до 80 лв./ден
А и това изобщо не е важно , най - малкото конкретно за този хотел ми беше думата Simple Smile , и нищо , ама в никакъв случай лично , ако ви е прозвучало така Simple Smile
Въпроса е , че има стотици , ако не и хиляди хотели от високия 4* и ниския 5* клас( може би там са 90 % от продажбите на нашия , руския и румънския пазар) които са точно в един ценови клас , някой много , ама много препоръчван от ТА.Разликата между хотелите наистина може да е драстична.Чесно казано наистина трябва да се преровят бали плява за да се отсее зърното.Както Роже ма подкрепи за Голдън ейдж в Бодрум , такива хотели наистина са си попадение .Затова е и тази тема и тук има десетки отзиви за безпроблемни хотели и прекрасни почивки.
Роже , аз не случайно плахо го препоръчвам , как говорят руские ''вкус и цвет , товарищу нет''
Чел съм за места в които съм бил , такива неща , че не мога да ги позная.
Въпрос на вкус казало кучето и си облизало з . . . . .  а   bouquet

# 441
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Върнахме се от Клуб Тюрбан Heart Eyes. Приказна почивка, 9-те дена минаха неусетно. Ще пиша отзив, като намеря повече време, но очакванията ми да съм леко разочарована от хотела (сравнявайки с Палома Клуб Султан), не се оправдаха Peace.

# 442
  • Мнения: 6 031
Скрит текст:
НИКОГА ПОВЕЧЕ С ЕМЕРАЛД!!!
Здравейте, за пръв , вече със сигурност и за последен път пътувахме в Анталия с Емералд. Бяхме в Делфин Империал. Към хотела никакви забележки. Платихме си стая с морска гледка, за каквато ни бяха поискали пари Емералд. На място се оказа, че резервацията ни не е за такава и според представителите им хотела нямал директна морска гледка-хахахаха. Нашата стая гледаше във вентилационните шахти. След като цялата кореспонденция по имейла с Емералд е за морска гледка. Сега като се върнахме според тях sea side view означавало странична морска гледка. Дребни мижитурки. Тъй като бях чела, че и на други се е случвало да си плащат, а после да нямат морска гледка изрично ги попитах. Ивинявам се за негативния коментар, но ми писна да ни правят на балами!
Аз ползвах тази година програма на Емералд(не контактувам директно с агенцията, а ползвам собствена агентка, която преди пишеше в тази тема  Hug ) и мога да кажа, че в хотела, в който бяхме много добре виждаха за каква стая сме си платили(при нас дори бяха две стаите, че сме повечко хора  Laughing ).
От хотела ни предложиха да ни ъпдейтнат в по-луксозен суит с джакузи в спалнята, но ние отказахме.  Laughing
След това получихме две съседни стаи с морски изглед, при все, че бяхме платили с частичен изглед(просто смятахме, че този изглед е по-добър по отношение на изгрева/залеза на слънцето). Момчето на рецепцията излишно подчерта, че сме платили за едикакви си стаи, а получаваме други(по-добри).
Разликата в цената на стаите беше около 100 евро, което е пренебрежимо малко на общата сума, но въпреки това получихме без никакво допълнително заплащане стаи с морски изглед, почти същия, какъвто бихме имали и от платените от нас стаи  Laughing .

Написах това, защото предполагам, че не става въпрос за недоглеждане/прецакване от агенцията, а за решение на място от хотела.
Ако в моя договор фигурира стая с морски изглед, а гледах в шахта, щях да направя необходимото, като се жалвам с факти пред агенцията.

# 443
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Здравейте,преди три дена се върнах от Анталия,пътувахме с колата от Варна до Истанбул и от там със самолет до Анталия.Самолетните ни билети  са закупени през сайта на Пегасус през февруари за тримата са- 295лв.за нафта 200лв.5лв.дезинфекция на границата,паркинг 8 дена по 12 лири=96лири общо,стикер за магистралите 35лири,трансфер 16 евро на човек.Полета на отиване ни беше в 06.00 часа-връщането в 20.45 часа.Почиваме в хотел Риксос Сънгейт,преди един месец беше описано подробно всичко за хотела,така,че няма да влизам в подробности.Само ще кажа,че хотела е страхотен,огромен и много зелен,изкарахме си една прекрастна почивка.Нямаше нужда да си запазваме шатри и шезлонгзи,винаги имаше свободни.Интернет беше много добър.Направихме си два часа разходка със скутера на Риксос.Водеха ни в две пещери,плувахме между рибките,водата беше кристално чиста.По-късно,ще ви пусна доста снимки.

# 444
  • София
  • Мнения: 3 147
Ние резервирахме също от Емералд, през друга агенция, и не сме имали проблем с морския изглед - искахме, платихме и получихме такива стаи.

Накратко за хотела, Halic park Айвалък, не този в Дикили, среден клас, нито останахме очаровани, нито разочаровани. Стаите бяха прилични, но не съвсем чисти. Тези на последния етаж със собствен климатик са по-добър вариант, в другите с централен се случваше да мирише зле понякога. Плажът - може да се каже, че няма - кален и миниатюрен, но си намерихме други прилични на острова. На басейна беше добре ако си достатъчно ранобуден да нахвърляш хавлиите или достатъчно перде, за да махнеш нечии самотни хавлии, хвърлени в тъмна доба.
Държа да подчертая, че в началото на почивката ни хотелът беше пълен предимно с турци, вероятно заради Байряма,  и недостиг на шезлонги нямаше. После се оказахме почти само българи и стана страшно.
Храната в хотела беше на ниво, там забележки нямам никакви.
Най- неприятната част се оказаха камериерките, които сутрин от 7 часа започваха да тътрузят колички и да блъскат врати. Наложи се през ден да звъня на рецепция, по толкова помнеха че пречат. А хотелът не е блестял от чистота в никакъв случай въпреки кипящата дейност сутрин.
Почти нямаше англоговорящи сред персонала, което е голям минус според мен - те не си и признават дори. Кажеш нещо - окей и нищо, щото окей не означава че някой те е разбрал.
Нямах големи очаквания и успяхме да си починем, но определено има още какво да се желае, и то много.
Догодина ще е другаде, ако изобщо се класираме за Турция, може и да я пропуснем въпреки че отсега ми се ходи пак Simple Smile

# 445
  • Мнения: 14
Привет на всички от форума ! Относно Батихан наистина не съм чела отзивите , беше ми 5-та почивка в Кушадасъ и никога не съм удряла такава греда.Аз нямам претенции за президентски апартамент, нито за ежедневна консумация на черен хайвер, но за сумата от 1400 лв на човек не може да се блъскаш на опашка в ресторанта за празни чинии, да висиш прав , чакайки да се освободи място, за да седнеш да се храниш, следобед да чакаш със свирещ стомах парчето кекс  и останалите от закуска кифли,за да заситиш глада .За питиетата нямам мнение , но мъжете твърдяха , че алкохола е разреден.Анимацията през деня беше хаотична, а от 7 вечери . имаше 2 развлекателни програми.За догодина ще видя хотела в Бодрум, който препоръча Roje!

# 446
  • Варна
  • Мнения: 10 519
Понякога е  по-добре да  пътуваш  с малка "акула " в бизнеса , има значение  кой  те изпраща в хотела  и кой  те посреща  и ако  дадена  туристическа  агенция  няма  кой  знае какви  позиции  пред  турците  такова  ще е и посрещането  ви, ЧЕТЕТЕ Peace

# 447
  • Варна
  • Мнения: 3 935
пътувахме с колата от Варна до Истанбул и от там със самолет до Анталия.Самолетните ни билети  са закупени през сайта на Пегасус през февруари за тримата са- 295лв.за нафта 200лв.5лв.дезинфекция на границата,паркинг 8 дена по 12 лири=96лири общо,стикер за магистралите 35лири,трансфер 16 евро на човек.

Варна - Анталия с кола ни излезе 450 лв.
Варна - Kushadasy с кола ни излезе  под 400 лв.

# 448
  • Мнения: 4 500
Здравейте, и нашата почивка приключи. Събирам багажа в стаята, доволни сме много без хигиената обаче. За 8 дни почти само 1 път ни смениха хавлиите в стаята, банята не е чистена, защото една локва зад тоалетната все си стои. Чаши за кафе от тези порцелановите не зареждат, до момента все аз съм си искала, защото с ММ си правим нес кафе сутрин и все няма чаши. Шампоани и сапуни са дали 2 пъти, но аз си нося от БГ, така че айде това не е проблем  Confused
Ние сме в large room с две деца на по 12 години. Още първият ден исках 4 кърпи да има в стаята, помолих 2 пъти на рецепция, 1 път с жената от СОНАР, после още 1 път на рецепция, но хавлЪ йок  Mr. Green
Та сега сме с 3 хавлии в стаята, сменени 1 път за тази седмица, като едната явно беше забравена от камериерката да я вземе  Crazy
Това са минусите - само за хигиената в стаята.
Храната - доста се стараят хората - риба всеки ден има - на скара, пушена, на салата, пържена, суши, калмари, скариди един път имаше и много салати и турски готвени ястия. За десертите не зная - не съм ги опитвала, че не обичам.
Басейните - чисти са, водата е невероятно топла, особено към 16-17 часа е на чайче. Вчера Т на въздуха беше 37 градуса, но имах чувството, че беше 50  Crazy
Морето е топло, но каменисто в началото. Не е лошо да има аква обувки, не като нас  Mr. Green
Плаща се спокойно с лири и евро, пари не отказват  Crazy
Ние имаме 7 дни и половина. Пристигнахме на 5-ти в 7 и нещо сутринта, в 8 вече имахме гривни и ни поканиха на закуска. В 11 и нещо питах дали има свободна стая - имаше  Flutter Така че денят на нашето пристигане беше пълноценен. Снощи дойде факс от СОНАР и днес в 15.50 тръгваме.
Леле, забравих да пиша - става дума за Ефталия Марин
На който предстои почивка - весело и слънчево да ви е, момичета   bouquet  bouquet
ЗА въпроси - съм на среща и ще покажа снимки след няколко дни  Hug

# 449
  • Мнения: 114
[quote Написах това, защото предполагам, че не става въпрос за недоглеждане/прецакване от агенцията, а за решение на място от хотела.
Ако в моя договор фигурира стая с морски изглед, а гледах в шахта, щях да направя необходимото, като се жалвам с факти пред агенцията.
[/quote]
Напротив, точно в агенцията е проблема, защото от представителя им в Анталия потвърдиха, че не е запазена стая с морски изглед, а едва ли не каквато се падне и също бяха изумени като им дадох да прочетат кореспонденцията ми с агенцията преди плащането, че на всякъде подчертавам за морския изглед. Не съм си развалила почивката заради тях, просто беше изключително непрофесионално от тяхна страна и най-вече че сега твърдят, че хотела нямал стаи с морска гледка..... ooooh! Shocked

Общи условия

Активация на акаунт