Мигриране за младо семейство

  • 1 953
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
Здравейте,
от известно време се чудим дали няма да е по -добре да напуснем родината. Целта е да си построим живота наново "навън". Мъжа ми е зъботехник с опит в БГ и Германия, говори  немски и /по-малко/ английски, не иска Германия. Аз не съм живяла навън, говоря свободно английски и руски,може и немски след опресняване, без сертификати /и за двамата/. Не съм тясно специализирана, работила съм в сферата на туризма и недвижими имоти, и от 2 години го раздавам "домакиня", бих работила и неквалифицирана работа, бих учила. Бих желала, ако е възможно, информация до колко бихме били добре в чужбина,  без конкретизация за страната, макар че предпочитам аз Европа. Малкия член на семейството ни е на 1г и 9м, съответно какви варианти за детски заведения има и каква сума на месец/тримесечие струват; има ли изобщо смисъл да бъде в заведение ако аз работя нископлатена работа?
Благодаря, на всеки отзовал се

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Ето виж в този сайт можеш да сравняваш цената на живот в различните градове:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp

# 2
  • Мнения: 659
Без да съм в сферата на мъжа ти, така на прима виста бих предположила, че в Швейцария има търсене на зъботехници. Съдя по това, че като цяло има търсене на всякакви специалисти, особено с медицинска насоченост. А страната предлага висок стандарт. За съжаление не познавам пазара на труда в тази област и не мога да дам конкретни насоки за търсене на работа точно за зъботехници. Успех ви пожелавам.
А специално за Швейцария не си струва от финансова гледна точка да даваш на ясла детето, ако работата ти е нискоквалифицирана. Друг е въпросът, ако инвестираш време в учене, социализиране, курсове и пр.

Общи условия

Активация на акаунт