поликистозни яйчници

  • 24 117
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте,момичета!Може ли да ми кажете ако някоя от вас е имала такъв проблем какво лечение са и предписали,ефикасно ли е било и колко време се е лекувала?Прочетох доста по темата и се обърках много!Така и не разбрах каква е причината за появата им!Но се уплаших яко,тъй като се опитвахме да забременея от няколко месеца!На мен ми предписаха противозачатъчни(Yasmin) да пия 6 месеца!Евентуално ако не се излекуват какъв е шанса да забременея?благодаря на всички

# 1
  • София
  • Мнения: 76
здравей!при мен случая е по различен тъй като аз неискам да забременявам все още!от повече от три години съм на диане 35 по схема!като в последните 6 месеца включиха и андрокур!да ти кажа честно незная какво е положението- в смисъл до като ги пия всичко е ок, но като ги спра и почивам не ми идва и става един затворен цикъл!

# 2
Здравейте аз Елана на мен гинекологат ми предписа фолиева киселина и Дуфастон EFN

# 3
  • София
  • Мнения: 3 123
според мен,особено когато се цели забременяване,трябва първо да се потърси причината за ПКЯ.Изследвали ли са ти хормоните-ако да,то трябва да се предприеме лечение свързано точно с този проблем.Противозачатъчните не решават проблема-поне при мен,а и доста други момичета са го казали.Аз имах висок пролактин и нисък ФСХ-последва лечение и ги оправих,направиха ми лапароскопия,започнах да пия Сиофор(поради инсулинова резистентност)и Клостилбегит(за стимулиране на овулацията) и забременях.
 Опити от няколко месеца не са много,а противозачатъчните не мисля,че са подходящи(особено ясмина)-те не лекуват.Потърси проблема,заради който имаш ПКЯ и лекувай него!

# 4
  • Мнения: 507
Здравейте момичета,
Аз съм с ПКЯ. "Лекувала" съм се с противозачатъчни много дълко време, но без резултат. Така и не се разбра каква точно е причината при мен за да със ПКЯ, всички хормони и изследвания бяха в винаги в нормите.
Забременях след 4-ри месечна стимулация с Клостилбегит и Дуфастон.

# 5
  • Мнения: 195
Здравейте момичета,
Аз съм с ПКЯ. "Лекувала" съм се с противозачатъчни много дълко време, но без резултат. Така и не се разбра каква точно е причината при мен за да със ПКЯ, всички хормони и изследвания бяха в винаги в нормите.
Забременях след 4-ри месечна стимулация с Клостилбегит и Дуфастон.

Как ти установиха ПКЯ? Преди да започнеш стимулацията с Клостилбегит и Дуфастон правиха ли ти цветна снимка, лапароскопия или нещо друго?

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Назад из темите има много писано за ПКЯ.
Понякога ме е срам вече да си пиша историята Embarassed
Накратно аз имам ПКЯ, инсулинова резистентност. Лекува ме ендокринолог със сиофор. Имам овулация всеки цикъл, макар да е понякога късна и не винаги на една дата. Досега съм виждала положителен тест за бременност(само толкова) 4 пъти, но при мен има и други проблеми.
Не съм пила противизачатъчни, опитах с Диане, но нещо не ми понесе.
Какви изследвания си правила? Добре е да говориш и с ендокринолог

# 7
  • Мнения: 1 234
Здравейте, момичета! Преди 7 години ми откриха, че имам поликистозни яйчници. Лекувах се няколко курса с Диане-35, по няколко месеца. След това спрях и забременях в първия месец след това. Няма да ви обяснявам за първата бременност, но детето ми почина ... След това ми препоръчаха лечение с Логест, отново за поликистозата... Пих ги само 6 месеца  и ги спрях и отново забременях в първия възможен месец, без никакви стимулиращи овулацията лекарства. И сега си имам син на 3 годинки. Така, че с поликистоза също се забременява...Да не говорим, че вече след 2-рото раждане няма и помен от нея, един лекар преди 5-6 години ми беше казал, че може да изчезне след 1-вото, и най-вече 2-рото раждане. И се оказа прав. Въпреки, че цикъла ми не съвсем редовен, по-скоро ми закъснява, но идва Laughing ....Това е, и с поликистоза се забременява...Между другото не е лошо да си изследвате фунцията на щитовидната жлеза, защото тя е по-вероятна причина за незабременяване, отколкото ПКЯ.УСПЕХ на всички!

# 8
  • Мнения: 507
Как ти установиха ПКЯ? Преди да започнеш стимулацията с Клостилбегит и Дуфастон правиха ли ти цветна снимка, лапароскопия или нещо друго?
Поставиха ми диагнозата доста отдавна, след множество хормонални изследвания и наблюдение на видеозон.
Преди да започна стимулацията, не са ми правили нито лапаро, нито цветна снимка. Първата стъпка която препоръча моя лекар беше, да започна да си меря БТ и да си пия Клостилбегита и Дуфастона, за да видиме кога ще имам ову и как ще ми подействат лекаствата. Цикълът ми беше ужасно нередовен. Понякога нямах М с месеци, а друг път по 2 пъти в месеца. Лекаря ми беше казал, че ако не забременея до 6 месеца, по време на стимулацията ще ме изпрати на цветна снимка и след това на лапаро и така по каналния ред, но не се наложи, и доре че.

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Как ти установиха ПКЯ? Преди да започнеш стимулацията с Клостилбегит и Дуфастон правиха ли ти цветна снимка, лапароскопия или нещо друго?

Преди да започна стимулацията, не са ми правили нито лапаро, нито цветна снимка.
Което не е правилно, защото жената не може да се стимулира безкрайно, а ако са и запушени тръбите стимулацията става безсмислена и опасна.

# 10
  • Мнения: 507
Права си Ва, но тогава незнаех почти нищо за тези неща и се подложих на стимулацията без дори да се замисля Embarassed, само и само да имам бебе. След като започнах да чета във форума разбрах, че това не е било правилно и добре, че не съм имала други проблеми  Praynig

# 11
  • Мнения: 157
И аз имам кисти на яйчниците и то от доста време. За пръв път ги открихме, когато бях на около 16 г. На 23 се появиха пъпките по лицето и една добра кожна лекарка направи всичко възможно да открием причината. И така пак стигнахме до кистите.  WhistlingЛекувах ги с Диане-35, докато се поизчистих от пъпките и спрях. Сега съм щастливо омъжена от година и половина и много искахме още веднага да имам дете. Личната лекарка само дето не ми се изсмя, когато няколко месеца след сватбата отидох да споделя с нея проблема с липсата на бебче #2gunfire. Ама аз съм упорита - изчаках няколко месеца и - пак при нея. И ми даде направление. Пак кисти! А ако става дума за цикъла - мога да кажа, че е като по часовник.  Peace И сега пак пия Диане-35, обаче все си мисля, че сигурно трябва да си направя още много изследвания (а и мъжа ми!), преди да си мисля, че това е точната причина. А и не става ли с някакви билки? Благодаря ви, че ви има, мили момичета, хубаво е да споделиш с някой проблемите си...

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Била съм с ПКЯ дълги години наред, даже цикълът ми изчезна. Пих Диане 35 в продължение на  3 год., но много пострадах - щях да опъна за едната бройка спиците, защото от противозачатъчните получих белодробен тромбоемболизъм и се наложи да ги спра, нещо повече докторите ми ги забраниха завинаги. Бях се отчаяла и изобщо не вярвах, че ще забременея, но още в първия месец успяхме. Сега /дъщеря ми е на 1 и 8 м./ нямам проблеми с цикъла вече - нормализира се. Тъй че, не се отчайвайте!!!

# 13
  • Мнения: 2 096
На мен ми установих поликистозата миналата година февруари месец. Пих Диане 35 10м. и след като го спрях нямах и една кистичка. Последва цикъл на 14 дни два пъти подред и отново спря. Сега съм без цикъл от 26 януари. Ходих на лекар и установиха въстановяване на поликистозните кистички. Пуснаха ми изследвания и се установи че хормонките ми са в граници но съотношението между FSH и LH, което трябвало да е 1:1, при мен е 1:2. Изписахам ми едни противозачатъчни да пия да ми дойдело и след това на 3-я ден трябва да ида да ми стимулират овулация за бебе. Ние обаче решихме да отложим бебето в този момент и сега се чудя как да продължа. Може би трябва да пия да ми дойде и да започна отново диане след това, а август месец - когато можем да започнем с опитите за бебче, да започна въпросната стимулация... но както казват някой от вас може би има начин да ме лекуват и без да ми стимулират овулация. Незнам какво да правя. Може би трябва да посетя ендокринолог, а и моя гинеколог иска да стимулира без да е правил спермограма на мъжа ми и без да е правил снимка на тръбите. Та ние дори не сме опитвали да си правим бебе, но имайки предвид че нямам менструация как да опитваме.
Мисля си да посетя още един гинеколог и ендокринолог. Моля ако някой може да ми препоръча такива във Варна ще съм ви благодарна. Предварително благодаря.

# 14
  • Мнения: 769
Аз съм с диагноза ПКЯ повече от 3 години. Преди да разбера за нея 4-5 години съм пила противозъчатъчни (10м Диане). Към днешна дата съм убедена, че Диане-то го изписват по-често от нормалното и изобщо не е подходящ за такава масова употреба. В други форуми и източници много жени споделят, че ефекта от Диането е временен - появява се овулацията, след спиране изчезва. Според мен лечението трябва да е индивидуално насочено.
В моят случай освен ПКЯ имам и Хашимото и се лекувам с Тироксин, Сиофор и Бромокриптин. Преди 5 месеца ми правиха лапароскопия за махане на 7см киста. Опитите ни за бебе са от както ми направиха лапароскопията. Докторът ми каза, че ще е най-добре веднага ако стане, за да не правя повече кисти... ама божа работа..
Иначе точната причина и произход на ПКЯ не е известна. Това е комплексно заболяване и ендокринолозите пипат малко "на тъмно". Е, има и много на брой успешни бремености въпреки ПКЯ и аз се надявам скоро да се получи и при мен.

Общи условия

Активация на акаунт