необходима ли е регистрация някъде за граждански договор

  • 1 337
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 396
Здравейте, интересува ме каква регистрация е необходима да се направи при започване на работа по граждански договор? Идеята е човек да се осигурява. Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 4 547
Когато съм работела по граждански договор, работодателят винаги ми е внасял всичко - осигуровки, данък... . Не е нужно работника да внася нещо. Само миналата година имаше някакви промени, заради които не внасяха данък за последното тримесечие, та се наложи да си го внеса аз.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 219
Няма какво да регистрираш. Ако си на хонорар обаче, внесените осигуровки ще са за месеца, в който са ти изплатили хонорара, дори ако гражданския договор е за по-дълъг период.

Освен това осигуровките са малко по-различни - описани са подробно в сметката за изплатени суми, която би трябвало да бъде приложена към договора.

Това, за което трябва да следиш е при изтичането му дали си попълнила декларация 7. Също така се подава данъчна декларация в началото на годината дори, ако сумите са по-малко от МРЗ.

И да, идиотска история, но данъците за последното тримесечие трябва да си ги внасяме самии.

# 3
  • София
  • Мнения: 396
Благодаря, момичета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт