пукнати фоликули преди пункция

  • 6 053
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
 Здравейте,
    от три месеца правим опити за ин витро на естествен цикъл, но досега не успяхме да стигнем до пункция. И трите пъти фоликулите се пукаха вечерта преди пункцията. Първите два пъти бях само на прегнил, а третия път включиха и менопур и цитротид. Въпреки блокиращата инжекция фоликула пак се беше спукал преди пункцията. Знам, че на естествен цикъл риска за неуспех е по - голям. Моля ви споделете ако сте имали такъв проблем и как се справихте с него. Не знам дали има нещо, с което да си помогна сама, тъй като наближава време да ми дойде и да пробваме за пореден път.

# 1
  • Мнения: 646
Нямам идея защо така се получава при теб. Аз имам три пункции на ЕЦ една след друга. От последната имам оплодена яйцеклетка и съм бременна в 13 г.с. Има шанс и аз съм доказателство. Имай търпение и ще стане. Трудно е, но пък по-щадящо.

# 2
  • Мнения: 11 337
Не е по темата ти, но ти желая успех и скоро да си щастлива майка  Hug

Няма ли никакъв шанс за нормално забременяване след като се е спукал фуликула и процедурата няма да бъде направена този месец?

# 3
  • София
  • Мнения: 23 165
случва се често на спонтанен цикъл.
при мен решението е по-чести прегледи, постоянно напомням че се пукат по-рано и настоявам да ги следим по-често.

# 4
  • Мнения: 123
Licoco много се радвам за теб, знам, че има шанс, обаче се притеснявам, че след това има още толкова много важни неща - да се оплоди, да се развие, трансфер. А като не можем да извадим яйцеклетка, нищо не се знае.
 За съжаление няма възможност за нормално забременяване, защото съм без тръби след две извънматочни бременности.
  Знам, че се случва често, ама три поредни пъти ми дойде доста отчайващо. Да не говорим, че при стимулирания ми опит бях много зле след упойката, което после се оказа, че е заради хипертимулация, ама аз си треперя всеки път преди пункция. И накрая си тръгваме ей така.
  Последния път дори лекаря се изненада, като се беше пукнал даже и с цитротид. Следва 4 път, дано да се получи.

# 5
  • Мнения: 130
И ние имахме  преждевременно  пукане при първата стимулация  .  Сега е втората и сме на  седмия ден. Един фоликул  е 15 мм е другите 3 са  по 8 мм. МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМЕ ДА НЕ СЕ ПОФТОРИ .  Доктора каза че ще гледат дали другите ще наваксат.  Има ли някои подобен опит.  Симулацията първия път е с пурегон а втория  с менупур  и оргалутран

Общи условия

Активация на акаунт