Възможно ли е да са зъбчета на 2,5 месеца??

  • 3 172
  • 16
  •   1
Отговори
Мили мами,моето бебче е на 2,5 месеца и от 1-2 седмица има страхотно слюноотделяне и си пъха и 2 -те юручета в устата,а често и палеца на ръчичката си.Вечер си спеше спокойно досега,но от 2-3 вечери се буди по 3-4 пъти,пъха си юмручето в устата или палцето и вика.Преди като го накърмих заспиваше-сега не иска.Иначе през деня е по-спокоен,но вечер не!!!Кажете ми да го водя ли на педиатър -частен,защото не съм доволна от отношението на държавния и има ли някакви безвредни гелчета за венци???Мерси

# 1
  • София
  • Мнения: 4 570
Може да го дразнят венците. Вземи Калгел или Дентинокс. Аз мажа от тази възраст. Но може и да е криза в растежа. А какво яде? Сигурна ли си, че се наяжда?

# 2
  • Мнения: 1 942
Според мен е много рано да са зъбки  newsm78 Ти кърмиш ли? Да не би да не му достига храната? Кърмата вечер е най-малко.  Моята Ники прави така като не си е дояла. А това със слюноотделянето незнам... Все пак може да растат там някъде в основата зъбките, но много рано бе.    baby_neutral

# 3
  • Мнения: 125
всичко може да е Rolling Eyes ние  се родих ме с две пробили зъбчета отдолу  newsm78и тръгнаха вече горните но лигичките може да се дължат на друго свързано е със храносмилането за да не товарят стомахчето лигите преработват храната още в устата по често се получава при бебета на адаптирани млека но има и изклиучения

# 4
  • Мнения: 2 700
Може да са зъбчета. Има деца, на които им пробиват дори на 3 месеца. Обикновено първият избива около 7 месец. Но това, че слюнкоотделя, не значи, че ще избият сега. Процесът на никнене отнема време.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 717
Малко е рано според мен, но пък историята познава и изключения Simple Smile
Манили е писала. Педиатърката на Дияна също ми каза, че в тяхната б-ца са имали родено бебе със зъб.

Моята щерка започна да се лигави към края на 3тия месец, началото на 4тия, първия зъб изби в 6тия.

# 6
  • Мнения: 46 434
Имаше една тема за лапането на ръцете и почти всички майки написаха, че след навършването на 2 месеца, бебетата са започнали да го правят. Нещо от възрастта си е, малко вероятно е да са зъби.

# 7
  • Мнения: 46
Скъпи мамчета ,когато сина ми беше на 3месеца му пораснаха четири зъбчета на веднъж.Всичко е възможно на днешно време с тази радиация ,война и т.н.Вече е на 12год. и влезна в пубертета  newsm10

# 8
  • Мнения: X
Напълно е възможно,на синът ми почнаха да избиват на 2рия месец и всички ме убеждаваха ,че не е възможно.Имахме същите симптоми.На 4,5 месеца устата ни вече беше пълна с предни зъбки

# 9
  • Мнения: 2 381
Имаше една тема за лапането на ръцете и почти всички майки написаха, че след навършването на 2 месеца, бебетата са започнали да го правят. Нещо от възрастта си е, малко вероятно е да са зъби.
Да, наскоро имаше подобна тема.И моята бебка си смуче палеца и си лапа ръцете, свити в юмручета.Дължи се на предстоящото зъбоникнене.Зъбче може да изникне и след 3 месеца, а сега сърбят венците, та затова така.

# 10
  • Мнения: 46 434
Да, наскоро имаше подобна тема.И моята бебка си смуче палеца и си лапа ръцете, свити в юмручета.Дължи се на предстоящото зъбоникнене.Зъбче може да изникне и след 3 месеца, а сега сърбят венците, та затова така.

При нас едва ли е било от това, лапаше си ръцете през периода от 2-ри до 3-ти  месец, първият зъб изби на 6.5 м., на 1 г. имаше 12 броя, на 1г. и 2 месеца всичките 16 бяха на лице, нито едн зъб не съм усетила кога е излязъл.

# 11
  • Мнения: 2 171
И на Алекс му излязоха първите зъбчета на 3 мес. Сега е с 4, а чакаме още 4 в най-скоро време. И той започна да слюноотделя много и да си пъха ръчичките в устата на около 2 месеца. Напълно е възможно да са зъбки, но това няма нищо общо с радиацията, по-скоро е до ген - на мен също са ми излезли рано зъбите.

# 12
  • Мнения: 125
м/у другото ако може някои да ми каже тъи като сме на кисело мляко ми се струва че зъбките и леко са пожълтели как да ги почистя и трябва ли изобщо. винаги като питам и вдигат рамене и докторитеееее......... трябва да влизат в час !!!!! децата вече се раждат готови за филии искаме отговори на такива въпроси а не да  newsm78 и в АГ-то да ме стряскат #Crazy че не било нормално да се роди със зъбки че и пробили

# 13
  • Мнения: 431
Скъпи мамчета ,когато сина ми беше на 3месеца му пораснаха четири зъбчета на веднъж.Всичко е възможно на днешно време с тази радиация ,война и т.н.Вече е на 12год. и влезна в пубертета  newsm10
Моите зъби съвсем сами и без помощта на радиацията Wink са се показали на 3 месеца, на брат ми като по-изостанал- на 4. Малкия ми син ни зарадва с два наведнъж също на 4 месеца/ сега са му пълен комплект- барабар и кучешките и без много рев/, така че нищо чудно и зъбенцата да са тръгнали

# 14
  • Мнения: 968
И ние имаме същите симптоми - обилно слюноотделяне, лапане на ръцете, но дали са зъби ще видим  Wink
На племенника ми му поникнаха първите зъбки към края на 3-тия месец, така че нищо толкова невероятно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт