Самостоятелното хранене

  • 4 497
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
да де, ама защо трябва да са толкова гадни лепнещи и цапащи, и то храни? Виждала съм по сватби как си мажат лицата с торта и ми е супер-мега противно, но ям торта. Някак не мога да схвана тази лепкавост и цапавост с яденето на течни храни.

# 61
  • Мнения: 25 598
Добре де, а защо не пробваш да сервираш супата в чаша и да му дадеш да си я изпие? Така ще разбереш дали проблемът е в цапането, или просто детето не обича супи.
Защото ако не обича супи, а ти го насилваш, това си е чист психически тормоз.

# 62
  • Мнения: 1 959
да де, ама защо трябва да са толкова гадни лепнещи и цапащи, и то храни? Виждала съм по сватби как си мажат лицата с торта и ми е супер-мега противно, но ям торта. Някак не мога да схвана тази лепкавост и цапавост с яденето на течни храни.

Ааа, разбрах те. Тези екстермности са за деца, които не се хранят, не защото не са гладни или не обичат дадената храна, а защото имат страх, че ще се изцапат от нея. Страх, много по-голям от глада.
Един вид терапия за страха от цапане. Има и един страх, дето не е от оцапването, а към различните текстури-сензорно, тактайлно. Както каза ти-самата мисъл да го пипнеш ти е гадна, от там се прехвърля и на-тогава няма да го ям.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, втората част я знаех за тактилните проблеми, но първото ми е ново.

# 64
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Да, само за супите и манджите се отнася. Суха храна (плодове, салати, аламинути, филия) яде сам без проблем. И няма супи и манджи, които яде сам. Хапва 3 лъжици и приключва.

Добре де, за какво го караш да ги яде тия супи?! Ако му приготвиш парче месо или риба, със салата или леко задушен спанак (само сол и зехтин, без да прилича на гадна преварена манджа) ще му е сто пъти по-полезен обяд/вечеря от някаква си супа. Вода с плуващи разварени неща вътре Rolling Eyes.

# 65
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Може и една хубава зеленчукова крем супа, обаче да е по-гъста. Хем полезна, хем се яде с лъжица, хем не тече така като бульонестата супа. newsm78

# 66
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Може и една хубава зеленчукова крем супа, обаче да е по-гъста. Хем полезна, хем се яде с лъжица, хем не тече така като бульонестата супа. newsm78
Да, ако трябва да има такова нещо, зеленчукова крем супа поне има смисъл и не е гнус. Иначе, бульон пием вкъщи ако сме болни за сгряване, или пък го ползвам, за да сваря ориз или картофи за пюре в него.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Крем супа и пюрета не яде. От както като малък няколко пъти се задави до повръщане с картофено пюре.
И аз си мисля че цапането или по-скоро риска от цапане, защото яде много чисто, е основният проблем. Аз като го храня си яде супите с удоволствие. Никога не го насилвам.  Ще пробвам тези игри, може пък да помогне.  newsm78

# 68
  • Мнения: 5 259
Добре де, а защо не пробваш да сервираш супата в чаша и да му дадеш да си я изпие? Така ще разбереш дали проблемът е в цапането, или просто детето не обича супи.
Защото ако не обича супи, а ти го насилваш, това си е чист психически тормоз.

Това пробвай!

# 69
  • Мнения: 7 110
Савина, ти още в увода показа какъв е проблема. Притеснява се да не се нацапа. Намери първопричината да се притеснява. И какво като ще не нацапа? Светът ще свърши? Земята ще спре да се върти? Ако не приемеш идеята със супата в чаша на Какчето, то поне си направете едно ритуално цапане. Всички ще оцелеете след това. Голямо важно.
В училище може би се хранят в някакъв вид по-разлати купички. Вземи такива и у вас. Да може да си захваща края й и да си куса над купичката без опасност от нацапване.

Общи условия

Активация на акаунт