Съвети за здравословен живот

  • 40 842
  • 713
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 391

Не ме блазнят ягоди през януари и кайсии през март.

Обичам прости и естествени храни.

Гледам да не преяждам, но ми коства усилия да се преборя със сладките изкушения.
Не пуша, алкохол- по малко и предимно- бира.

Харесвам работата си, чувствам се на място там.

Заобикалям се само с позитивни и приятни хора, намирам начин да огранича влиянието на "отровните " индивиди.

Не познавам завистта.


1000% съвпадение! Heart Eyes Hug

# 16
  • Мнения: 11 908

Казвала ли съм ти, че си изгубената ми близначка Grinning Hug

Като става въпрос за съвети, да попитам:
Детето ми е с много чести бронхити .
Яде изключително домашна храна, балансирана, газирано за първи път опита преди седмица,а е почти на 10г., не харесва и не се блазни от чипсове, снаксове и др. дори имахме комична случка преди две години, като каза, че децата в занималнята си купували ...чизми

В годината поне за две седмици ходим на планина през лятото, през другите сезони- ако се съберат два-три дни пак откскачаме до природни места.
Преди планината всяко лято го водя на плаж и то задължително в ранните сутрешни часове.
Отделно  още от предучилищна ходи на Зелено училище за две седмици като всеки ден е в околностите на града и там децата бягат, занимават се с ориентиране, въжени тролеи и др.
Тази година- каяци, катерене и пак подобни неща сред природата.


Тренира хокей на лед, но прекъснахме за около година точно заради бронхитите.

На два пъти сме правили през есента физиотерапия, единият път имаше добър ефект за около година, другия път- почти никакъв.

Къде ми е грешката?
Какво не успявам да съобразя и да направя за детето?

# 17
  • Мнения: 10 547
Най-близката ми приятелка е човекът с най-балансиран начин на живот във всяко естество. Онзи ден кихнах срещу нея, днес е с 39,6, не се шегувам. Болнава е от малка, някак как да кажа ... от типа кекави хора е. Просто си има такива, каквото и да правят, все са болни.

За мен и най-големият светец ... нали там си го знаете. Писах за себе си, здравословният си, дори прекомерно в даден момент, начин на живот и последствията.

Децата ми са нормални деца, ядат всичко, което харесват, та дори и това да е джънк, когато им се доще и намирам за правилно да не забранявам- напротив, да разрешавам, за да не отглеждам рожбета, които при наличието на два кинта в джоба, наместо да се чудят какво да си купят с тях, да търчат да тъпчат зрънчо.

# 18
  • Мнения: 466
Правя две неща.

Секс

Не се ядосвам за глупости.  Laughing

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
Правя две неща.

Секс

Не се ядосвам за глупости.  Laughing

Аз три:
изброените две  + спорт/движение

# 20
  • Мнения: 5 060
Изненадана съм, Касита, че си се чувствала по-ок, когато ти е било натоварено, пушила си, не си спортувала и т.н. Да не би адреналинът да има нещо общо? Не съм се замисляла върху това.

# 21
  • Мнения: 25 589
Или ЕГН-то.  Laughing
Няколко години и 1-2 деца назад всеки се е чувствал в по-добра форма.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 793
Идея си нямам какво е здравословно вече. Здравословници покрай мен се разболяват и умират, "грешници" си живеят живота. И обратното.

Нямам капацитета да ставам справочник по храните и да се боря с рекламната машина, която иска от мен да пазарувам и ме мами с "био", "еко", "натурално", "зелено", "домашно", от баба, от дядо, вълшебен плод от амазонската джунгла, вечна младост и т.н. Бизнес - същият като зрънчото, салама и "деликатесното" сирене.

Пример: сред горните мнения видях да се споменава Хималайската сол като здравословност. Хималайската сол е като обикновената сол. Разликата е в цвета и цената. Хималайската сол се копае в Пакистан, Пунджаб, на 300 км от Хималаите. Хималайско ѝ е само името и рекламната кампания от непотвърдени ползи за здравето.

Кафява захар: повечето от продаваната в България е боядисана. Експеримент - слагаш една лъжичка в гореща вода в прозрачна чаша. Цветът си отива. Нито е съществено по-здравословна, нито по-малко калорична.

Но всъщност истината за мен е, че аз лично за себе си не желая дълголетие. Гледала съм възрастни хора, и сега се грижа за такъв човек, скоро ще навърши 90, подвижен, с акъла си - и пак казвам твърдо не, благодаря!

# 23
  • Мнения: 374
Цитат

Като става въпрос за съвети, да попитам:
Детето ми е с много чести бронхити .
Яде изключително домашна храна, балансирана, газирано за първи път опита преди седмица,а е почти на 10г., не харесва и не се блазни от чипсове, снаксове и др. дори имахме комична случка преди две години, като каза, че децата в занималнята си купували ...чизми

В годината поне за две седмици ходим на планина през лятото, през другите сезони- ако се съберат два-три дни пак откскачаме до природни места.
Преди планината всяко лято го водя на плаж и то задължително в ранните сутрешни часове.
Отделно  още от предучилищна ходи на Зелено училище за две седмици като всеки ден е в околностите на града и там децата бягат, занимават се с ориентиране, въжени тролеи и др.
Тази година- каяци, катерене и пак подобни неща сред природата.

Светкавица, страхотно е, че запълваш ваканцията на детето с толкова активност. Но ако живеете в голям град, две седмици чист въздух са нищо в сравнение с 11 месеца пушилка. Аз имах хронична кашлица (на път към хроничния бронхит) докато живеех в София, която изчезваше на втория ден, когато посещавах родителите ми в "провинцията". Всеки от нас си има слабо място, а аз за моите слаби места използвам хомеопатия.

Много интересна тема, ще я следя с интерес. Това, което правя аз е, че спя поне по 8 часа, в много от дните следя с педометъра колко вървя, консумирам малко месо (оказва се доста вредно за нивото ми на хемоглобин), много зеленчуци и плодове и се опитвам целенасочено да заменя изцяло белия хляб с черен. Леле, за това последното ми трябва много воля.  Laughing
Много ми е трудно с дъщеря ми обаче, всеки ден се случва да реве за нещо сладко  Confused

# 24
  • Мнения: 6 992
Старая се да живея здравословно, ама не ми върви много.  Joy
Не ям месо, избягвам вредни и опаковани храни, захар, газирано и прочие традиционно обявени за вредни. Напоследък се зарибих и по сурови десерти даже, домашен шоколад и прочие  Crazy
Обаче съм толкова мързелива, че няма накъде повече. Нито ми се спортува, нито ми се ходи по н километра на ден.  Embarassed

# 25
  • Мнения: 11 069
и
Когато пиех, пушех, хранех се, когато се сетя, по цяла нощ не спях, одимена от цигарен дим и заобиколена от алкохолни изпарения, бачках като луда, при това под якия стрес на жив ефир, бях в най-добрата си и върхова форма.
Викат му младост Simple Smile тогава много неща излеждат безнаказани - после се оказват не точно без последици.

По темата от мен - не извършвам целенасочени действия, води ме интуицията и желанието да се чувствам(е) добре. Така че сега за пръв път ще се опитам да ги сумирам.
- достатъчно сън. Такива неща като ставане в 5-6 сутринта не се допускат Simple Smile Откак детето ми тръгна на училище, ми е трудно, но се комбинираме някак (и пак ставането е в 7:15, де).
- хранене с подбрани продукти, без полуфабрикати и пакетирани джънкове. От пакетираните храни ям шоколад Линд и пия по някоя инцидентна кока-кола в летните жеги. Детето ми чат-пат яде кроасан или Макдоналдс - примерно веднъж месечно.
- много вода - около 2 л на ден за мен, за съжаление не успявам да го вкарам в главата на другите членове от семейството си.
- много време на открито - ежедневно в София, при всяка възможност извън. Разходки, преходи, игри, живеем на 5-ия етаж без асансьор. Качвам се по 4-5 пъти на ден без задъхване Simple Smile
- не пуша вече 14 години. Пиенето е сведено до чаша вино или бира 1-2 пъти седмично.
- не посещавам лекаря без нужда и не пия лекарства без лекар.
- минимизиране на ежедневния стрес - не се придвижвам в София с кола под никакъв предлог, не си слагам на сърце неща, които не ме касаят, харесвам работата си и в повечето случаи не ме напряга. Не се срещам с хора-енергийни вампири, в това число и роднини. Мързелувам, когато имам нужда от това.
- поне 4-5 пъти годишно "зареждам батериите". Гледам да са две по-дълги почивки (7-10 дни) и няколко удължени уикенда.
- знам, че няма да остарея в големия град. Струва ми се много унизително.

И пак може още Simple Smile

# 26
  • Мнения: 10 547
Е, между 28-тата и 30-тата година няма голяма разлика, Параход. Не пиша за времето на ранните си 20.

# 27
  • Мнения: 11 069
Вярно, че ти си още млада Simple Smile но все пак, наблюденията ми са, че за всеки точката на пречупване иде по различно време.

# 28
  • Мнения: 10 547
Моето дойде от твърдото вегетарианство. Sad

# 29
  • Мнения: 466
Умората се натрупва.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт