Реве щом изляза от стаята!

  • 1 581
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 057
Здравейте,
бебето ни е доста весело и лъчезарно през деня, но когато го оставя сам дори и за минута, започва да реве неистово. Като се върна, не спира и трудно го успокоявам. От скоро, вечер или рано сутрин, щом се усети, че не съм при него - следва рев. Аз избягвам да го оставям сам, но често се налага да ида до банята, тоалетната, да изчистя или просто да изляза за малко от стаята в която е той...
Дайте идеи, как да намалим реването или какво да правя, защото аз пробвах да го оставя за минута сам, после минута при него, три минути сам, три с него... но толкова! Предполагам, че се страхува да не го изоставя... ако има майки, които са минали през такъв етап, нека кажат как са успяли да се справят.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Това е период и не можете да го избегнете.При всички бебоци идва рано или късно.Тази болезнена привързаност към мама продължава около месец,два и минава.Поне при нас така беше,де.Започна към 7 месеца и половина ,докъм края на 8-ми месец.Беше много трудно,но аз мислех позитивно.Малчо ми показваше какво означавам за него  Laughing:/така си казвах и ми беше по-лесно да приема,че сме постоянно залепени един за друг/
В тоалетната и в банята  ходехме заедно.Няма начин PeaceИ сега понякога се налага,но се свиква Grinning

# 2
  • Мнения: 1 410
Дъщеря ми е на 9 месеца и все още е така. Когато трябва да изляза я оставям да си играе с нещо забранено като дистанционното. Друг начин не съм намерила до сега. Sad

# 3
  • Мнения: 2 494
И Йони е така, ама казват че го израствали. От няколко дни даже не иска да стои с никой друг, само реве за мен и докато не я взема аз не се укротява. Дано мине сккоро

# 4
  • Мнения: 9 901
Моят започва рев още щом му обърна гръб, камо ли да изляза Simple Smile
Но пък сравнително лесно се залъгва с играчка, и щом отклони поглед от мен, напускам с бясна скорост стаята.
Не винаги помага.
Ако го оставиш за няколко минути сам, няма нищо да му стане.

# 5
  • Мнения: 106
Ние също сме на този етап. Сега сме на 7м и половина. Започна преди една седмица. Когато съм в стаята с него той си се занимава сам с играчките, обикаля с паяка, с две думи всичко е наред. Щом изляза от стаята започва страшен рев. Днес го оставих за 10 мин. сам. Аз отидох в другата стая. Скъса се да реве. Аз в другата стая също. След това отидох при него и много трудно го успокоих. Просто незнам какво ще правим. Съжалявам, че не мога да дам съвет на този етап, но аз също се надявам да получа такъв.

# 6
  • Мнения: 4 406
хм, моят дребен значи късно го е хванало- сега е като лепенка на крачола ми от 2 седмици насам. баща му го нарича Фустьо,хванат за фустата на майка си

# 7
  • Мнения: 1 327
и ние сме в този период.. но ми пуска аванта гяволето сутрин да си изпия кафето след като я нахраня

да добавя - на моменти си играя с нея като се крия и показвам, тя умира от смях.. по някое време изчезвам за 5 минути да свърша малко работа... минава номера, но не за дълго..

Последна редакция: чт, 23 мар 2006, 20:43 от еlito

# 8
  • Мнения: 1 370
Минахме я тази фаза. Опитай се да го оставяш, по-често за по малко време самичък. Нищо няма да му се случи, а само ще е от полза и за двама ви Hug

# 9
  • Мнения: 3 447
И при нас е горе-долу така - като ме види, че излизам, в повечето случаи ревва. Не е неистов рев, не е и жален, по-скоро гневен и ядосан. Ще ти кажа какво върши работа при мен, поне през повечето време - клякам до него, гледам го в очите и казвам: "Мама излиза за малко и скоро ще се върне". Но винаги с тези думи. Горе-долу от вашата възраст започнах така да му говоря и в момента едва ли разбира точно какво му казвам, но може би свързва точно тези думи с факта, че мама наистина се връща, след като ги е казала. Поне аз така си го обяснявам. Ако не подейства, излизам и го оставям да реве - докато стигна до другата стая обикновено е млъкнал и си е намерил занимавка. Но има рев и рев, разбира се, ако наистина има някаква потребност от мен в момента, отлагам излизането.

# 10
  • Мнения: 811
Моят започва рев още щом му обърна гръб, камо ли да изляза Simple Smile
Но пък сравнително лесно се залъгва с играчка, и щом отклони поглед от мен, напускам с бясна скорост стаята.

Същата история е и при нас   hahaha

# 11
  • Мнения: 2 959
И при нас беше така, но е период и се надживява. Бяхме като гербови марки, но аз бях и малко поласкана че детенце е започнало да разбира и му липсвам понякога. Hug

# 12
  • Мнения: 4 668
Същата работа е и при нас , отскоро започна . А по принцип изобщо не плаче , даже и като новороден не му се чуваше гласа . Сега само да изляза и крещи или плаче . С тая разлика , че като ме види веднага спира . Иначе баща му много по се занимава , играят си повече , но за него не реве , само за мен .

# 13
  • Мнения: 154
И ние сме така все още и незнам кога ще премине този период  Crazy Честно казано искам вече да свършва.

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И моят син реве, давам му всякакви играчки, химикали, тенджери и пак рев до небесата;
явно, че си е период, който трябва да си отмине;
понякога има ефект, като пусна телевизора, а ако улуча и рекламите, успявам да отида до тоалетна без да го слушам как се дере

Общи условия

Активация на акаунт