Рак с метастази....Навсякъде

  • 27 344
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте.Имам нужда от вашата помощ и съвети,кураж  и надежда. Преди 2 седмици приеха баща ми в диспансера за белодробни заболявания по повод пневмония. След проведено 3 дневно лечение и странични оплаквания от негова страна се наложи ехография на корем,след което скенер на корема-разчетен е резултата от скенера като се описват тумори на надбъбречните жлези,7-мо ребро,множество овални формации в бъбреците,наличен малък плеврален излив в дясно до тялото на 1 лумбален прешлен,Асцитна течност в малък таз.Това е описанието,а заключението е: Комбинацията от описаните находки може да бъде свързана с метастатични промени ( вкл и на нивото на двата бъбрека) и лимфаденопатия с посочената локализация. Редно е да се уточни белодробния статус.
Направен е и КТ на бял дроб,където пише: в дясно се визуализира формация с размери 60/47 мм. КТ данни за уголемени лимфни възли,образуващи пакети,достигащи максимален размер 45/26 мм
Заключение: Най-вероятно се касае за авансирал неопластичен процес в дясно с разпад и интра- и екстраоргания дисеминация- лимфни възли,кости,надбъбречни жлези.
Много е слаб и стомаха не приема много храна. Поисках 2-ро мнение при д-р Пенков в ДКЦ Авис Медика-Плевен. Лекаря каза,че вероятно няма да понесе химиотерапия,ако не се захрани и не укрепне организма,защото химиотерапията в това състояние,ще го довърши. Направиха му бронхоскопия в нашата болница преди да го изпишат и чакам резултат.Още не знам стадии и подробности. Лекарите не дават шанс.Баща ми е на 53 год,едва се движи вече,но сам си настоява да не се залежава. Не пие кой знае какви хапчета- аспирин с вит Ц и течен аналгин.Стоически търпи болките. Знае,че има рак,но не знае какво точно значи това,само е чул,че тази болест е страшна. Не знае колко сериозно е състоянието му. Давам му кураж и крия от него много неща.

Не знам до колко вярвате и дали сте опитвали за вас или ваши близки,но аз след 10 дневен рев и припадъци,реших,че ще опитвам всичко. Купих от Мадекония Варумин. Казах,че го е изписал лекар. Купих гъби за подсилване на имунитета-рейши,кленов сироп,сода,Нони,сок от бъз,семена от лотос,сушен цвят от орех,спирулина. Започва да се храни от 2 дни и има апетит. 3 дни му давах само сутрин и вечер по 1 с.л. сок от бъз. Днес пи Нони,спирулина,давам му сокове от цвекло,моркови,ябълки. Риба.
Дайте идеи как да помогна,лекарите го отписват. Аз не мога. Греша ли с тези гъби? Имате ли менния за Варумина?
Всеки съвет за мен ще е от полза. Моля ви.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 4 057
заведи човека на онколог да му изпише болкоуспокояващи да не се мъчи, не е възможно само на аналгин да кара...минала съм по този път с майка ми, нищо не помогна, надежда според мен няма, явно е много напреднала при баща ти болестта, от личен опит мога да кажа, че гъби и други чудесии са безполезни, всичко е бизнес за съжаление

# 2
  • София
  • Мнения: 345
Не знам колко ще ти бъде полезно, но прочети за билката "змийско мляко"имаше статии в нета на хора излекували рак с нея.Освен това има аналгетичен морфиноподобен ефект.Но трябва да се внимава, защото е отровна.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 177
Нещата, подсилващи имунната система подсилват раковите клетки. От нашия горчив опит.

# 4
  • Sofiq, Bulgaria
  • Мнения: 19
Прочетете за соковете на д-р Бройс, или Бошнаков /имаше и предаване при Гала/-изключително полезни и с отличен резултат.
Над 40 000 болни от рак се излекуваха с метода на Рудолф Бройс

 Рудолф Бройс е натуропат, който разработва метод срещу рак - терапевтично гладуване, известно като "Тотална терапия"
Рудолф Бройс е автор на книгата "Рак, левкемия и други привидно неизлечими болести." В книгата се посочва, че с неговия метод до 1980 г. са се излекували повече от 40 000 болни от рак и други сериозни заболявания.
С глад по метода на Бройс срещу рак
За Бройс, ракът е самостоятелно образувание вътре в тялото, което за своя растеж и развитие се нуждае от протеини, които се намират в твърдата храна, и в съответствие с това, може да се унищожи с глад и въвеждане на сокове от биологично отглеждани зеленчуци.
Тъй като соковете не съдържат протеини, тялото ще започне да ги взима от тумора, което в крайна сметка ще доведе до неговото разграждане. Рудолф Бройс използва сок от кореноплодни зеленчуци. Терапията, която препоръчва се състои от вода 30-50 мл, сок от цвекло, моркови, целина, репички и картофи.
Освен това, в зависимост от заболелите органи и тъкани, се вземат 2 литра смес от чайове на ден и 20 мл бистра супа от лук. По време на лечението трябва да се изхвърли захарта, бялото брашно, месните продукти и консервираните храни.
Освен гореизложеното, се препоръчва и свеж въздух, упражнения и масаж.
От какво зависи успеха на метода на Бройс за лечение на рак?
Сокове трябва да бъдат приготвени само от биологично чисти продукти. Трябва да се има предвид, че с помощта на зеленчуци, които са замърсени с торове и пестициди, ще постигнем точно обратния ефект - вместо прочистване на организма и изцеление, ще допринесем за неговото замърсяване и по-нататъшното развитие на болестта.
По време на гладуването трябва да се държи сметка за правилното храносмилане и при необходимост да се прави клизма, за да не остават токсични вещества в тялото и да предизвикат отравяне.
Важно е да се има предвид , че процесът на лечение на рака по метода на Бройс включва и насърчаване на положително отношение, намаляване на стреса и нездравословните навици, които значително допринасят за развитието на заболяването.
Въпреки това, като се има предвид , че по време на лечението се губят до 15 кг от теглото, методът на Бройс не се препоръчва на деца, бременни жени , хора с много ниско телесно тегло и на пациенти, които са в краен стадий на проявите на злокачественото заболяване.


СУРОВИТЕ СОКОВЕ ЧИСТЯТ ОРГАНИЗМА ОТ ОТРОВИ И ЗАБАВЯТ РАКА
Полезните свойства на суровите сокове ги превръщат в лечебно средство, при това често далеч много по-ефикасно от всички синтетични лекарства

Австрийският лечител Рудолф Бройс, например, отрича гладуването и го замества с пречистваща диета с два литра прясно изцедени сокове на ден. С тази рецепта той бил помогнал на повече от 40000 онкоболни. Той твърди, че белтъчната храна и твърдите частици поддържат растежа на тумора. Когато го "лишим" от храна, тялото "изяжда" ненужните тъкани, каквато е съединителната на туморите, и така се самоочиства. Дори да подложим на съмнение тази теория, доказано е, че соколечението прави по-поносими страничните ефекти при химиотерапия и облъчване.

Сокът се приготвя от смес на червено цвекло, моркови, целина, ряпа и картофи. Пропорциите на отделните зеленчуци са различни. Обичайната смес за един ден се извежда от 300 гр. червено цвекло, 100 гр. моркови, 100 гр. целина, 100 гр. ряпа (за предпочитане черна) и сока от един картоф.

В началото обаче трябва да сме по-внимателни, съветват специалистите. Ако организмът ни е "складирал" запас от камъни в жлъчката и бъбреците, цвеклото може може да има нежелан ефект и да даде силен тласък на изчистване. Затова е добре първия ден да се започне от 50 гр. червено цвекло, като грамажът допълва морковите. Те са 250 гр. Така продължаваме да увеличаваме грамажа на цвеклото, но постепенно, докато стигнем пропорцията. Сокът се консумира на малки порции през целия ден.

Швейцарската фирма "Биота" произвежда тази комбинация и я предлага на европейския пазар, в САЩ и Канада. По вкус и вид не се различава от това, което можем да приготвим и сами. Цената за около половинлитрова бутилка обаче е над 5 евро.


# 5
  • Мнения: X
Свекърва ми пие сок от моркови и цвекло, когато има възможност да го направи. Яде сурови ядки от кайсии и годжи бери, чесън всяка вечер и пие по една чаша червено вино. Гъбите ги пи по време на химиотерапията. Казвала ми е, че рака се храни от сладко - тоест без захар и захарни изделия, много сладки плодове и мед. Можело черен шоколад 70% и нагоре какао, но по малко. Бъз също пиеше по едно време. Колкото се може по-чисти храни да приема, задушени, варени, може и печени но не препечени, без пържено. Често и по малко храна, разходки на чист въздух за да укрепне организма и да понесе лечението и дано успеят да калцират разсейките. И наистина, не е добре да го боли, нека му изпишат нещо по-силно.

# 6
  • Мнения: 6
Zdraveite momi4eta,sajelqvam 4e se vklui4vam v tazi tema no nemojah da namerq temata za koqto iskam da pi6a.Iskam da mi dadete savet kakvo da pravq,mnogo se pretisnqvam.Predi 3 meseca- mai mesec napravih spontanen abort v 6 gs na koito ne se naloji da mi pravqt kuirtaj  i mi kazaha 4e moga da zapo4na novi opiti sled spirane na cikala.Pravim opiti no do sega nqma polojitelen rezoltat kakvo da pravq?
_____________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 16 авг 2015, 16:25 от AnMary

# 7
  • Мнения: 11 317
Ако баща ти още е в движение и има сили за живот все още има голям шанс да се пребори болестта.

- Черен бъз - всекидневно.
- Сокове от зеленчуци - по литър на ден. Колкото е възможно по-зелени зеленчуци.
- Диета - без захар, без хляб и хлебни, без фъстъци, без мед, без маргарин, без олио /зехтин може/. Някой спират и месото.
- Ленено масло + прясна извара - комбинацията изгражда по-бързо новите здрави клетки.
- Гъби

Обявете война на рака:
- Вино Пелин
- Цитросепт
- Горчиви бадеми, кайсиеви ядки
- Лимони
- Сода
- Запер

Отначало промените са бавни и почти обезкуражителни. Все пак ако в една кофа със замърсена вода капеш капка по капка чиста то няма да видиш бързо резултат, но след месец - два се вижда подобрението.

# 8
  • Мнения: 10 051
Zdraveite momi4eta,sajelqvam 4e se vklui4vam v tazi tema no nemojah da namerq temata za koqto iskam da pi6a.Iskam da mi dadete savet kakvo da pravq,mnogo se pretisnqvam.Predi 3 meseca- mai mesec napravih spontanen abort v 6 gs na koito ne se naloji da mi pravqt kuirtaj  i mi kazaha 4e moga da zapo4na novi opiti sled spirane na cikala.Pravim opiti no do sega nqma polojitelen rezoltat kakvo da pravq?
Пиши на кирилица и виж тази тема. Може да намериш нещо полезно за теб.

# 9
  • Мнения: 38
Ако баща ти още е в движение и има сили за живот все още има голям шанс да се пребори болестта.

- Черен бъз - всекидневно.
- Сокове от зеленчуци - по литър на ден. Колкото е възможно по-зелени зеленчуци.
- Диета - без захар, без хляб и хлебни, без фъстъци, без мед, без маргарин, без олио /зехтин може/. Някой спират и месото.
- Ленено масло + прясна извара - комбинацията изгражда по-бързо новите здрави клетки.
- Гъби

Обявете война на рака:
- Вино Пелин
- Цитросепт
- Горчиви бадеми, кайсиеви ядки
- Лимони
- Сода
- Запер

Отначало промените са бавни и почти обезкуражителни. Все пак ако в една кофа със замърсена вода капеш капка по капка чиста то няма да видиш бързо резултат, но след месец - два се вижда подобрението.



Дорис,точно това давам. Черен бъз,сокове от цвекло-всеки ден увеличавам дозата-започнахме от 50 гр на ден,огранизма не приемаше нищо.Пека риба с малко зехтин,сладко не яде,купувам типов хляб,купих кайсиеви ядки,сега разтворих кленов сироп със сода,1 път на ден спирулина,гъби давам рейши-чай. Ох.....малко по-спокойна съм

# 10
  • Мнения: 38
На всички благодаря.Чета и за змийското мляко.Никой ли не е ползвал Варумин? А Натанал? В онкодиспансер чакат резултати от хистологията. Той пък от своя страна иска да търпи болките и да не пие много лекарства. Казва,че аз достатъчно го тъпча. Все по-трудно подвижен става и то за последните 3 дни  #Crazy

# 11
  • Мнения: 11 317
didakis_a, кураж и сила на теб, на него, на всички близки!

# 12
  • Мнения: 38
didakis_a, кураж и сила на теб, на него, на всички близки!

Благодаря ти много. Само аз съм му близка. Благодаря  Hug

# 13
  • Мнения: 6 346
Евентуално може да опитате кетогенно хранене, има вече хора, които са се излекували от иначе нелечими тумори. Дорис е описала принципите горе-долу. Трябва да се изключи всякакъв хляб (хлябът, дори типов, съдържа брашно - то пък е 50% глюкоза, която повишава кръвната захар и храни раковите клетки), всякакви тестени, картофи, ориз, дори бобовите, всякаква захар, мед, кленов сироп и подобни, плодовете също се изключват. Могат да се ядат зеленчуци, но да не се прекалява с количествата. Белтъчини се консумират умерено - от месо, яйца, зрели сирена, не от кисело и прясно мляко. Набляга се много на мазнините - масло, зехтин, кокосово масло, ядки също може, може и качествена сметана. Организмът трябва да престане да разчита на глюкозата като източник на енергия и да превключи на захранване от мазнините. Разбирам, че звучи трудно, но това е начин на хранене, който е създаден точно с терапевтична цел.

Просто описах кетогенното хранене, не казвам, че непременно трябва да го започнете. А и човекът явно е много отслабнал и кой знае дали ще бъде възможно... Cry

Също така е важно да започне витамин Д - поне по 5000 единици на ден, може дори отначало няколко седмици по 10 000 единици на ден. Заедно с вит. Д се приема магнезий (Магнерич например - по 2-4 на ден), за да се усвоява добре вит. Д, а също е добре да се вземе витамин К2.

Дано да може да се подобри състоянието на баща ти!

Последна редакция: сб, 15 авг 2015, 19:21 от Cioccolata

# 14
  • Sofiq, Bulgaria
  • Мнения: 19
        Пропуснах да напиша и за хляба-един месец е хубаво да се пропускат всякакви пшенични брашна- може да се яде царевично, оризово и то без мая.Правят се царевични питки с 1 яйце, сода и вода.

Общи условия

Активация на акаунт