В какво жилище живеете?

  • 3 222
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Провокирана от тема в друг форум искам да задам в-са какво жилище обитавате в страните, в които живеете?  под наем? изплащате? собствено?
далечна мечта ли е в чужбина да имаш собствено жилище?
планирате ли да имате такова? или собствеността, имотите  не са ценност, както в България?
( посадил дърво, построил къща и тн..)...
искате ли да 'направите' на детето си апартамент ( нещо , което в БГ си беше цел в живота на много хора)

споделете, каквото се сетите при желание!


 bouquet

Последна редакция: чт, 23 мар 2006, 23:27 от lenilaf

# 1
  • Мнения: 1 909
Провокирана от тема в друг форум искам да задам в-са какво жилище обитавате?
плащате ли наем? или изплащате жилище? или имате свое?
апартамент ли е или къща. голямо ли е или малко, в центъра, или в покрайнините.....
какъв процент от доходите ви отиват за наем/изплащане на жилище...
и каквото се сетите - споделете, при желание!  bouquet
Има ли значение за коя държава става въпрос?
Предполагам, че питаш за чужбинските родини, но все пак да уточня Simple Smile
Повечето форумки може би живеят в жилище под наем (европейките предимно), но в България имат собствено. Затова се пообърках.

# 2
  • Мнения: 6 167
да, в чужбина...
и аз мисля, че повечето живеят под наем, дори и в БГ млади хора рядко имат собствено жилище. имат майките ни и бащите ни, и бабите. около 30г - аз например се чуствам като паднала от Луната.
в българия заплатата отива за ядене , затова казват, че в чужбина по-лесно се сдобиваш със собствено жилище...в което аз лично много не вярвам...

# 3
  • Мнения: 1 072
Лени, ама как си активна напоследьк Wink Grinning
Така ние имаме жилиЩе под наем, от как сьм тук все сьм по квартири Confused, сьдба...Приземен етаж от кьЩа, малка квадратура, малки стаи, оба4е огромна баня и няколко декара двор. Да обясня, 4е хазаиката ни е англи4анка, в двора няма ни дрьв4е (палма,) ни пейка, трева,  само prato. По мое мнение в Италия две кьЩи еднакви няма, (големи дизайнери Crazy)..., кьбата е разли4на, розовка, един недостатьк, не е много изто4но ориентирана. Наема ниськ, поносим, хазаина малко див, ама англи4анката е мацка Mr. GreenЖивееме между две град4ета, зоната е спокойна, лятото бесните римляни си окупират вилите и до края на септември вьздуха наоколо  мириШе на скара LaughingНа една пряка е  болницата, та когато раждах от прозореца виждах покрива на "дома". Сьседните две кьЩи  са пусти, ма лятото ни дигат на "балон" от купони...та така...

# 4
  • Мнения: 6 167
Лени, ама как си активна напоследьк Wink Grinning


 мдам. скука. ако не се хвана сериознода си търся  работа може и да се издигна в йерархиите на бг мамма. мъжа ми сериозно смята, че съм в секта.  Joy

# 5
  • Мнения: 1 072
, дори и в БГ млади хора рядко имат собствено жилище. имат майките ни и бащите ни, и бабите.

Майка ми реШи та ми прехвьрли нейният апартамент преди няма и 2 год. Принципно си права, и навьн и в Бг младите хора трудно се сдобиват сьс жилиЩе. Като си направя сметката излиза, 4е имам "квартирантски  стаж"  цели 14 години Shocked Rolling Eyes newsm78, оЩе една петилетка и годинките в баЩиния дом Ще се изравнят с тия прекарани по "палатките"...хаха, не се бях замисляла до сега.................

# 6
  • Мнения: 1 645
Под наем...и то доста висок.Да кажем около 50 % от средната работна заплата.Но пак за тук е нормално.
Къща-на два етажа,3 спални,2 тоалетни,баня,хол и кухня.Имаме малък килер,таванско помещение и работилница-склад в двора.
Двора-20 на 8 метра.
Отпред градинка и паркинг за 3-4 коли.
Харесва ни,но е временно.Решили сме да си купим къща до 2-3 години.
Иначе и аз съм на мнение,че повечето европейци живеят под наем или изплащат ипотеки,поне тук /Холандия/ е така.
В България нямам личен имот-един апартамент на родителите ми и един на баба ми.
Обмислям обаче да инвестирам,че с това покачване на цените Thinking
Пък и толкова много чужденци си накупиха къщи в България.

# 7
  • Мнения: 217
Ние живеем под наем,тук за да си купиш апартамент триабв да се заробиш за 25-30години,но от друга страна вместо да плащаш наем можеш да изплащаш собствен.не знам кое е по добре но сегашния ни апартамент е много хубав,с две спални като едната си има собстжена баня и гардероба и е като отделна стая направо влизаш вътре Laughingблока е много голям с огромно фоаие и портиер към когото можеш да се обърнеш ако имаш проблем.

# 8
  • Мнения: 3 880
Под наем, с тенденция в блиzко бъдеЩе да стане на иzплаЩане, а кога Ще стане собствено newsm78... може да не сме живи до тогава  Wink ама ти питай пак като наближим пенсия, може и да може тогава да се похваля със собствено Laughing
Важното е да сме живи и zдрави и да имаме покрив над главата пък другото Ще се нареди Peace

На детето няма да му "правя" апартамент най_вероятно (както вече споменах, не се zнае дали на нас си Ще успеем да направим докато сме живи Laughing ) Ще се постараем обаче да инвестираме в обраzованието, че да може после тя да има въzможност да си "направи" каквото иска. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 399
Още няколко седмици ще сме под наем, а междувременно започнахме да изплащаме къщата в която ще се местим. Затова гласувах за изплащането. И тук като в БГ, едно жилище се изплаща един живот. Мисля че в това отношение няма много голяма разлика. В отговор на въпроса ти в първия постинг, имотите са си ценност навсякъде по света.

# 10
  • Мнения: 2 257
В къща. Тук да притежаваш къща си е един вид плащане на 20-30 годишен наем...За толкова отпускат кредит обикновено и изплащането, ако не смениш къщата междувременно и не направиш пари от това, трае общо взето докато станеш на сто години и тогава вече евентуално може да я дадеш на наследниците, но те пък също вече са си купили собствена къща на изплащане и така до края на света...

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Под наем: къща на 2 етажа. Имам впечатления, че ако имаш добра работа, лесно ти отпускат заем за къща. Зависи единствено какви са ти приоритетите. Но като се замисля е по-добре да вземеш заем, защото сега 400 евро отиват някъде и нищо не се вижда от тях. Иначе имам мечта да си купя нещо в България, ама  Confused

# 12
  • Мнения: 7 430
Под наем в къща - хол, кухня и спалня.
В Бг си имам собствено жилище на етаж от кооперация (100кв + дворче) и отделно вила, която е за мен и сестра ми с голям двор  Peace двръвчета и цветя  Hug
Надявам се един ден там да заживея Praynig

# 13
  • Мнения: 2 959
Под наем- 2бедроом. Иначе и аз в БГ си имам къща с двор и градинка- просто приказка.

....Надявам се един ден там да заживея.....
И аз така. Praynig

# 14
  • Мнения: 1 393
И ние сме в къща (която притежаваме на хартия, но всъщност изплащаме и която ще стане "наша" след 30 год ( което естествено никога няма да дочакаме, защото смятаме да я продадем много по- рано). Иначе поне тук (Флорида) цените на недвижимите имоти продължават да скачат главоломно (нашата къща се е покачила с близо $ 100 хил. за по-малко от година, което е направо безумно  Shocked).

Общи условия

Активация на акаунт