Как да оправиме тези зъби?

  • 2 980
  • 26
  •   1
Отговори
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 334
От къде да зпочна незнам..... С две думи малката има кариеси на долните 2 кътника. Имаме няколко неуспешни опита за ходене на зъболекар. Причината да са неуспешни със сигурност не е в зъболекарката. Страхотен подход има, по призвание е детски зъболекар/ даже тук я препоръчах на няколко мами/. Просто Танти си е инат от класа и дори не си отваря устата. Единствено на нейната педиатърка показва гърлото, иначе е  smile3516 . Известно време се бях попримирила, че ще ги чакаме да се сменят, но....тази нощ се събуди и плака, че я болят. С целия си инат пак и дума не дава да се изрече за зъболекар, а не съм сигурна, че има вариант на сила да стане. Ако някой е по-наясно, моля да ми обясни дали има нначин за "насилствено" лечение?!? Струва ми се невъзможно, но...от'де да знам.....

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 15:34 от Леля Ог

# 1
Az sam chuvala che moje da se praviat pod palna upoika, no  az lichno ne bih riskuvala...sina mi ot 3 godishen e po zabolekari i v nachaloto beshe ujasen sega e na 5 godini i ima 6 plombi,ne che hodi s jelanie ,no pak i znae kakvo e da boli zab i che e po dobre da si gi opravi zabchetata

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 334
Това с упойката се правя, че не го знам. Както беше алергична към храна като бебе, си представям цветно какво може да се случи, ако е алергична към упойката.

# 3
  • Мнения: 1 942
Има и едно приспособление дето се слага на устичката за да я държи отворена  Sad Но според мен така се нанася ужасна травма за цял живот.Наши познати бяха така. Тяхносто детенце се беше наплашило и бяха стигнали до това в устичката за да работи зъболекърката и баща му му държи ръчичките - а бе ужас. После смениха зъболекъря - отидоха при един мъж и той някак успя да всее респект на детето, но не мисли че стана с първия зъболекар  Naughty Сега пак не му е лубимо занимание, но ходи и му оправят зъбките.

# 4
  • Мнения: 13
Историята ми е много позната.Шест пъти ходим за 1 кариес.По средата на всяко посещение при зъболекарката моя решава ,че повече не желае да си отвори устата.Естествено нищо и никой не е в състояние да го накара.От кабинета се прибирахме в къщи и следваше наказание  в спалнята без играчки ,телевизор и компютър . Малко е гадничко,но пък даде резултат ,най-много 30 минути  и той сам решаваше ,че е по добре да се върне на зъболекар .


 

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 Наши приятели така си водиха скоро момченцето за два кариеса. След 40 минути уговорки, накрая зъболекарката изгонила родителите в коридора и си свършила работата без проблеми. Децата в присъствието на родителите се държат доста по-различно - имам предвид поглезват се и си позволяват да се инатят, което при други хора не винаги минава.

 Аз предната седмица водих Креми да й извадят две зъбчета. Първо си мислех, че трябва да й слагаме усмирителна риза, такова реване беше вечерта вкъщи като й казах "Утре сме на зъболекар".
 Обаче като отидохме там й казах:
 - "Искаш ли мама да стои при теб и да ти държи ръката"
 - "Да!"
 - "Обаче трябва да бъдеш послушна и да не плачеш, защото иначе ще ме изгонят в коридора и трябва да останеш сама"

  След подробно разпитване на зъболекарката какво ще й прави и уговорки, че няма да боли - свършихме работата. Може й да звучи гадно това изнудване от моя страна, но при предното ходене на зъболекар беше страшно и решихме, че трябва да пробваме така.
 

# 6
  • Мнения: 51
Докато беше по-малка дъщеря ми докъм 4 години сядах с нея на стола да я държа за да не рита и блъска с ръцете, а устата я отваряше след незнам си колко уговорки и нерви. Скоро й падна едната пломба, със триста мъки и сложиха временна и още си ходим с нея, защото вече няколко пъти се разхождаме до зъболекарката уж да сложи вече окончателната, обаче като седне на стола и като стисне устата, не та не.... И аз се чудя вече по какъв начин да я накарам  да отвори пустата си уста.

# 7
  • Мнения: 396
Когато Ванката беше на 4 годинки открихме 3 кариеса и започнахме ходене по зъболекъри. Той даже и не сядаше на стола! В момента, в който погледнеше кабинета започваше неистово да крещи- не да плаче, а просто да крещи! Чак сега (преди 6 месеца), когато е вече на почти 7 години успяхме да го накараме да седне и да му оправят вече 4-те кариеса. Просто вече болката беше бая голяма- не можеше да дъвчи! Сега сме на профилактичен преглед и той няма нищо против да отидем! Подхода на нашата зъболекърка е страхотен (Др. Соня Христова- 8-ма поликлиника- жк. Надежда). Даже ние вече ходим при нея (аз, мъжа ми и майка ми). Ако решиш да заведеш малката при нея, ще ти дам повече информация!
Успех!
  bouquet

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На Дени оправихме есента 5 зъбчета. От пролетта гледах, че се чернеят точици по зъбите, но тя не искаше. Водих я няколко пъти на зъболекар, даваше да ги погледне и толкова. И един ден просто седна на стола и каза "Хайде". Доктора и обясняваше подробно какво прави, даде и да пипне борчето, че не боли, а само гъделичка пръстчето и така...За три сутрини ги оправи. Пък после колко гордо е разказвала в градината...
Само с убеждаване, какви упойки? Нали за цял живот остават спомените?

# 9
В никакав случай насилствено.Има стоматолози-психотерапевти.Може би те могат да ти помогнат.

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 334
Зъболекарката, при която ходихме си е жив психотерапевт, но мисля, че е по-добре да пробваме и при друг. Може би при мъж newsm78 . Може пък от мъж да има по-голям респект. Някой дали може да ми препоръча такъв в близост до Младост. Ако пък някъде около Окръжна б-ца, цена няма да има.

Благодаря за мненията! Успокоих се, че не сме единствени.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 352
Опитай с обяснения и убеждения - може да ти отнеме повече време, но бъди упорита. Разкажи и как зъбите и ще станат черни, как ще изпаднат и няма с какво да дъвче и най-вече че ще бъде грозна. По принцип момиченцата имат повече доверие на мъжете - лекари, и аз не знам защо е така, но го забелязах и у моята дъщеря. Може би наистина това е вариянт, но аз не мога да ти препоръчам такъв.

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 334
Опитай с обяснения и убеждения - може да ти отнеме повече време, но бъди упорита. Разкажи и как зъбите и ще станат черни, как ще изпаднат и няма с какво да дъвче и най-вече че ще бъде грозна. По принцип момиченцата имат повече доверие на мъжете - лекари, и аз не знам защо е така, но го забелязах и у моята дъщеря. Може би наистина това е вариянт, но аз не мога да ти препоръчам такъв.

Това с говоренето не действа. Не веднъж сме го правили, но не се трогва. Тя си пада малко хулиган, та това, че ще е грозна не й е проблем. А за черното, ми те вече са такива, че и с дупки....пфуууу.

# 13
  • Мнения: 396
Опитай с обяснения и убеждения - може да ти отнеме повече време, но бъди упорита. Разкажи и как зъбите и ще станат черни, как ще изпаднат и няма с какво да дъвче и най-вече че ще бъде грозна. По принцип момиченцата имат повече доверие на мъжете - лекари, и аз не знам защо е така, но го забелязах и у моята дъщеря. Може би наистина това е вариянт, но аз не мога да ти препоръчам такъв.

Това с говоренето не действа. Не веднъж сме го правили, но не се трогва. Тя си пада малко хулиган, та това, че ще е грозна не й е проблем. А за черното, ми те вече са такива, че и с дупки....пфуууу.
Нашата зъболекърка обясни на сина ми, че машинката е едно добро роботче, което ще извади лошите червейчета, които ядат зъбчето  и после ще затвори дупчицата за да не влизат червейчета, а мама за награда ще ти купи после нещо хубаво  Laughing
Подейства, колкото и да не ми се вярваше! Сега, когато сменя зъби го лъжеме със зъбната фея, иначе не дава да му махнеме зъбчето. Скоро и 4-тото зъбче ще е за вадене, та зъбната фея ще фалира докато сменим всички.....  Wink

# 14
  • Мнения: 1 413
Леля Ог, бих ти предложила да заведеш детето в Юниордент - чувала съм много отзиви от близки и приятели, на нас не ни се е налагало, само вадене на долните предни, защото постоянните излизаха зад тях. Но нашата дъщеря е слушала много колко е внимателен личния ни зъболекар и така му вярва, че не искаше да ходи в Юниордент. Там доколкото знам има специален подход към децата, телевизор, където могат да гледат детско и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт