Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

На пазар
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Здравейте мамита   bouquet
Моля ви за помощ . Смятам да пера дрешките на бебо в пералнята ,но все си мисля, че преди това трябва да я пусна на 90 градуса с някакъв дезифектант, т.к. я ползвам вече повече от 3 години Tired. Нямам време да пера на ръка а и няма кой да ми помага   Thinking ,затова моля за съвет какво да използвам  newsm78
Цитирай
Аз също реших, че трябва да се направи дезинфекция на пералнята. Единственото, за което съм чувала, обаче, е препарат, който се поставя против котлен камък. А и признавам си не съм се ровила и мислила прекомерно.
Само, че след като се роди бебчето нали пак ще си переш дрехите там?! И какъв е смисълът от тази толкова необходима дезинфекция?
Ако дрехите се перат на 90 градуса това си е преваряване, а докато е мъничко ще гладиш, ако не всичките, то поне долните дрешки тип бельо - не мисля, че нещо живо ще остане.
Цитирай

Аз не съм си дезинфекцирала пералнята.  Rolling Eyes На тази логика трябва да дезинфекцираш креватчето, количката,  цялата къща изобщо.
Цитирай

София

Не е необходима чак такава стерилизация Very Happy. Пера дрешките на 40 градуса с допълнително изплакване и гладя всичко, освен памперса  Mr. Green, толкова стига.
Цитирай

София

Не е необходима чак такава стерилизация Very Happy. Пера дрешките на 40 градуса с допълнително изплакване и гладя всичко, освен памперса  Mr. Green, толкова стига.

newsm18 newsm18 newsm18

И аз така, и аз така. Химията е достатъчно силна, че да убие каквото се сетиш и при 40 градуса. Допълнителното плакнене е добре, за да не остава прах по дрешките. Гладенето е по-важно от дезинфекцираната пералня, защото прането съхне в нестерилна среда.
Достатъчно е за собствено успокоение да ги переш отделно от вашите.

Цитирай

Абе хора, недейте така.А защо направо не си сложите бебетатав инкубатор.Нищо не съм дезинфекцирала, нито при едното, нито при другото.Права е Фуклата, като казва, че по тази логика трябва да се дезинфекцира цялата къща.  bouquet
Цитирай

Пловдив

Благодаря ви момичета   bouquet
Явно прекалено много се шашкам , но нали е 1 бебе  Rolling Eyes . Значи не е нужно да се престаравам  35
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

Аз не съм си дезинфекцирала пералнята.  Rolling Eyes На тази логика трябва да дезинфекцираш креватчето, количката,  цялата къща изобщо.

Съгласна съм Peace
Нищо не съм дезинфекцира за Вики, не мисля да го правя и за малкото Wink

Мранчо, я не се шашкай Hug Мисля, че ако переш вътре някои мръсни дрехи (работни) или обувки - така по-може, но иначе няма смисъл Wink
Цитирай

Съгласна съм и aз!!! Peace

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.