Песен за огън и лед 21 There is a tool for every task, and a task for every tool

  • 50 413
  • 744
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Явно и при Старките семето е силно ...  Peace

По-скоро таргариенското е слабо.
Старките имат външност, която изглежда типична за там където живеят - тъмнокоси и сивооки. По принцип всеки управляващ лорд се жени за някой от знаменосците си, така че външността общо взето се запазва  типична за региона.

# 301
  • Мнения: 1 460
Явно и при Старките семето е силно ...  Peace
Тъмното по правило доминира,светлият ген е рецесивен.  Wink Така,че не е странно,че Джонито няма сребърна коса или поне кичур.
Освен това обикновено синът,особено първородният,прилича на майката.Дъщерята - на бащата.Не е някакъв природен закон,но е интересно,че доста често се случва.

# 302
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Явно и при Старките семето е силно ...  Peace
Тъмното по правило доминира,светлият ген е рецесивен.  Wink Така,че не е странно,че Джонито няма сребърна коса или поне кичур.
Освен това обикновено синът,особено първородният,прилича на майката.Дъщерята - на бащата.Не е някакъв природен закон,но е интересно,че доста често се случва.

Генетиката при Мартин е по-различна.
Там да речем при смесването на Тарг с Мартел, винаги първото дете прилича на Мартел. Копелетата на Егон 5  също приличат на майките си.

Стронгчетата на Ренира  са изцяло на татко си.

# 303
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Хексе, наследникът не се жени за знаменосец и това е факт! Нед, Робърт, Арин, Джофри два годежа, Ренли, Мирцела...
 irena681, Като тъмнокос баща на две блондинки, едната от които прилича 1:1 на мен на тая възраст, другата на майка си, ще ти кажа, че това не е точна наука! Wink

# 304
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Генетиката си е точна наука, просто е с проценти.А и не се знае, може бащата да е бил русоляв като дете, особено , ако е със светли очи.  Peace

Хексе има предвид преди, като са били крале много, а не сега как е във Вестерос.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Хексе, наследникът не се жени за знаменосец и това е факт! Нед, Робърт, Арин, Джофри два годежа, Ренли, Мирцела...
 irena681, Като тъмнокос баща на две блондинки, едната от които прилича 1:1 на мен на тая възраст, другата на майка си, ще ти кажа, че това не е точна наука! Wink


Грешиш. Браковете по време на Бунта на Робърт са доста голямо изключение за хилядолетната история на Вестерос. Грандлордовете не се женят помежду си по принцип.

П.П. Джофри не е грандлорд, а крал.

# 306
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Затова Старк имат май най-много роднинска връзка с Карстарк , или се бъркам  Thinking

Според мен по време на бунта с тези бракове са решили да подсигурят обединяването си срещу Targarien.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Затова Старк имат май най-много роднинска връзка с Карстарк , или се бъркам  Thinking

Според мен по време на бунта с тези бракове са решили да подсигурят обединяването си срещу Targarien.

Карстарк са клон на рода Старк. Както Ланистър от Скалата и Ланистър от Ланиспорт или Ройс, които също ще направят два клона. Ройс от Рунстоун и Ройс от Портите на Луната.

За браковете е така. Както брака между Ренли и Мардж е с цел да се обезпечи военния съюз по време на войната на петимата крале..

# 308
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Преди бунта:
Брандън и Кейтлин
Регар Таргариен и Елиа Мартел
Робърт и Лиана
На този етап това се сещам...

# 309
  • Мнения: 10 010
Веско, точно стратегическите бракове, наречени "Южняшките амбиции на Рикард Старк" от лейди Дъстин подсказват за съюзи между големите родове, които са искали да се отърват от Лудия Ерис. Варис, разбира се, се е усетил. Обвиняват Варис, че е подстрекавал Ерис, но той си е вършел работата.

Ерис е имал резон да поиска главите на Нед и Робърт. Гениалният Брандън сам се му е поднесъл на тепсия.
И Джон Арин е вдигнал бунта, а не Робърт. Зета на Хостър Тъли. Железен съюз са щели да направят: Арин-Тъли-Старк-Баратеон. Това са Севера, Долината, Речните и Бурните земи. Отвличането на Лиана е съсипало всичко. Махаш една карта, и кулата пада цялата. Изчезването на Лиана има прекалено големи политически  последици, за да е обикновено бягство от любов. Мистерията е интересна.

# 310
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Естествено, че са стратегически повечето. Аз опонирах на тезата, че владетели се женят за знаменосците си. А отвличането на Лиана не е съсипало нищо, даже е наляло масло в огъня ядосвайки един влюбен здравеняк!:)))
Видях, че има и други книги на Мартин по темата. Кое си струва да се прочете?

# 311
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Робърт не е бил сгоден за Лиана, бил е влюбен в нея, тя в него не.

Регар е престолонаследник, няма сестри , за който да го сгодят(оженят)

За другите Дези е писала.

# 312
  • Мнения: 1 460
Естествено, че са стратегически повечето. Аз опонирах на тезата, че владетели се женят за знаменосците си. А отвличането на Лиана не е съсипало нищо, даже е наляло масло в огъня ядосвайки един влюбен здравеняк!:)))
Видях, че има и други книги на Мартин по темата. Кое си струва да се прочете?
И аз ще го напиша-прецедент е свърването на семействата на грандлордовете с бракове.Така не се е правило.
Изчезването/отвличането на Лиана съсипва всичко,защото изглежда замисълът е бил детронация на лудия крал в полза на сина му Регар.Старк,Тъли,Арин и Баратеон са искали да направят силен съюз и да сложат Регар на трона,защото баща му вече не се е издържал.
Лиана изчезва с Регар,Робърт е унизен и естествено супер гневен.Всичко се прецаква.

# 313
  • Мнения: 10 010
Влюбен, другия път.  Wink Ръсел е копелета наляво и надясно. Това не е поведение на влюбен мъж.
Робърт винаги е бил влюбен единствено в себе си.
И е бил сгоден за Лиана. Тя не е била доволна от което, защото е знаела що за стока е. Знаела за похожденията му.

# 314
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Е нали уж влюбен бил и Церсей май го каза на Нед, или беше в сериала  Laughing Аз съм останала със спомена, че не са било сгодени  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт