за гинипрала и страничните му ефекти

  • 2 740
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте!
Докторката ми предписа да пия гинипрал + верапамил, явно магнезия не е достатъчен за мен да ми намалеят контракциите. Проблемът е обаче, че се чувствам страшно зле от този гинипрал. Дори като верапамила успява да ми намали сърцебиенето ... пак съм като "пиян морков". Треперя, студено ми е, и съм като дрогирана - мога само да лежа ...

Та се чудя вие имали ли сте подобни оплаквания, колко време са продължили и мога ли да спра хапчетата като не ми понасят - само почивката и лежането може би ще са ми достатъчни да ми успокоят матката.

Забравих да кажа, че съм в 21-ва седмица.

Поздрави!

# 1
  • Мнения: 5 391
Доста момичета са споделяли, че имат твоите неразположения, когато са пили гинипрал.Аз лично нямах никакви оплаквания, чувствах се добре дори и без верапамил PeaceА го пих доста дълго време.

# 2
Аз сащо пия Гинипрал защото ми е планувано секцио и не е желателно бебока да се роди по-рано,защото имах проблеми с предишната си бременност.За лекарството знам че е доста силничко,но варши по-добра работа от другите.Аз също се чувствам неконфортно понякога дори ми се повраща,но нали правим всичко за бебетата си.Доколкото ми е известно от други мами лекарството го пият от 6-ия месец до края заради проклетите контракции.Няма страшно за плода,но ако наистина не можеш да го понасяш поискай от доктора друг заместител или да намали дозата.Лека бременеене. Wink

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 580
             Трябва да го пиеш, защото е необходимо. Аз започнах да го пия още в 5 месец и бях в същото състояние докато гинеколога ми не каза, че мога да разделям таблетката на 2 половинки и да ги пия с интервал от около 30 мин.  Тогава се родих и можех спокойно да ходя по улиците. Надявам се това да ти помогне и лека бременност ти желая.

# 4
  • Мнения: 14 133
И на мен ми га включваха на два пъти, но нямах проблеми.

# 5
А комбинация с Верапамил пили ли сте?
На него пише, че не е съвсем безвреден за бебето ...

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При мен беше в комбинация с пропранолол. Няма страшно, тези бета-блокери се ползват по време на бременност, когато се налага - няма никое лекарство, което да е абсолютно безопасно по време на бременност и на всички пише, че най-добре да не се ползват, ако не е наложително. В твоя случай се налага.
Аз лично не съм имала никакъв проблем, не ми влияеха на сърцето нито гинипрала, нито магнезиевите системи. Може би е добре отново да говориш с лекарката и евентуално да помислите за промяна на дозите, ако е възможно?

# 7
  • Мнения: 292
Реакцията ти е съвсем нормална, не се притеснявай, предполагам, че са те и предупредили за това. Просто сме хора различни и на един му е по-леко, на друг по-тежко. Но при всички положения не прекъсвай на своя глава лечението - консултирай се и ако трябва го замени с нещо, ако може, ако не ... стисни зъби и знай, че е за добро! Успех, всички сме с теб Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
AVK, аз също пиех Гинипрал и не ми действаше никак добре. Да, контракциите ми понамаляха, но пък се чувствах отпаднала и с някаква странна нервност в цялото тяло. Гинеколожката ми го смени с инжекции Папаверин и Но-шпа. И наистина май легналото положение е най-доброто срещу контракциите. Но аз трудно издържам повече от 2 часа легнала Sad
Консултирай се пак с лекарката си и й кажи как се чувстваш.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 171
Здравей AVK,аз пих гинипрал 3 месеца в комбинация с изоптин/той е същото като верапамила/.Състоянието в което се чувстваш е от верапамила,а не от гинипрала.
Въпреки изпитите хапчета беба се роди в края на осмия месец.
Ако имаш нужда от гинипрал ще ти подаря две пълни кутии/аз много трудно го намирах/

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Здравей AVK,аз пих гинипрал 3 месеца в комбинация с изоптин/той е същото като верапамила/.Състоянието в което се чувстваш е от верапамила,а не от гинипрала.
Достатъчен е един поглед върху листовките на двете лекарства,за да се увериш,че това не е вярно.Изрично е упоменато на листовката на гинипрал,че заради проблемите със сърцебиене и прочее,които създава,е уместно да се предписва в комбинация с бетаблокер.

# 11
  • Мнения: 599
При мен беше в комбинация с пропранолол. Няма страшно, тези бета-блокери се ползват...

??Гинипралът е точно обратното, бета-миметик, и съм много учудена, че е изписан в комбимация с бета-блокер, който му неутреализира действието или поне го намалява. Отделно знам, че единсвеният бета-блокер, подходящ за бременни, е атенолол...

Докторката ми предписа да пия гинипрал + верапамил
А верапамилът се води рисков фактор Х за бременността, което значи - няма данни за опасност/безопасност за плода.
Повечето лекари обаче просто се осланят на практиката си...

# 12
  • Мнения: 468
Пих Гинипрал от 1-ия ден на 5-ия месец, имам 350 инжекции  #Crazy със спазмолитици в задника си и въпреки това родих в 36г.с. - това за статистиката.
Най - често се назначава в комбинация с изоптин или пропранолол /за да се намалят страничните ефекти от страна на сърцето/, в 2-3-4 кратни приема, при болнични условия /но това вече не го спазват като гледам newsm78/. При корекция на дозата/броя на приемите обикновено страничните ефекти почти/напълно изчезват.

# 13
  • Мнения: 4 422
Аз пиех известно време Гинипрал и то в най-ниската възможна доза два пъти по половин, но пак съм имала странични ефекти.Моя приятелка го е пиела от 7м. и каза ,че като го спряла и до 3 дни родила...Така,че не го спирай на своя глава...

# 14
  • Мнения: 2 575
и аз пих същата комбинация - Гинипрал+Верапамил . Започнах я след системи и една седмица лежане в Патологията с много силни контракции в 6-тия месец. Първите пъти мислех, че ще умра там - адско сърцебиене, треперене, студ - абе все едно си в ада, но ти го знаеш. Още в болницата се оплаках и ми намалиха дозата ( вече не помня с колко), малко отслабнаха страничните ефект, но си ги имаше. Пих го почти 3 месеца и накрая вече не обръщах внимание....само се молех бебо да не тръгне преди 8-мия месец и слава Богу с лежане и Гинипрал удържахме фронта до секцио.
Просто както и други са ти казали попитай на колко да намалиш дозата и май имаше значение да се пие по време на хранене - така намляваше дискомфорта, доколкото помня. Thinking

# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Комбинацията верапамил-гинипрал не е необичайна за гинеколозите явно:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&d … amp;dopt=Abstract - макар че тук е много кратко заключение.
Принципно изписват гинипрала с някое от тези лекарства - верапамил, пропранолол, атенолол - всички момичета в болницата имахме някоя от тези комбинации, основно според предпочитанията на различните лекари явно newsm78
Пропранолол е С-категория - липсват достатъчно данни и може да се ползва ако ползата надвишава евентуалния риск.
Тези работи ги гледах,докато бях бременна,за собствено успокоение - иначе не съм лекар, за да мога да оценявам практиките.

# 16
Здравей, и аз пих гинипрала от началото на 5м., лежах във втора градска на инжекции и системи. Цялата бременност бях с контракции и болки, но , за щастие - без разкритие. От гинипрала + системите за 2 седмици напълнях  с 15кг. Но не е задължително за теб, спокойно. Искам да те успокоя за гинипрала - аз съм зле със сърцето по принцип и като го започнах, имах чувството, че ще получа инфаркт. Прочетох листовката на верапамила и на своя глава не го започнах, въпреки съветите на лекаря ми. Беше лошо първите 10 дни. После му хванах цаката - пиеш лекарството и лягаш. Задължително. Успиваше ме и за около 1ч.дремвах, което ме спасяваше от световъртежа и сърцебиенето, иначе припадах. И МНОГО ВОДА. Не сок от кутия, а вода или прясно изцеден сок от червено цвекло, ябълка и морков. Поне 3л. на ден, но внимавай със задържането на течностите. Спокойно, всичко ще бъде наред. Само почивай / ЛЕЖИ/  защото тогава матката е спокойна. Разбарх го след 6 посещения в болница. Спи и лежи, угаждай си и се глези, никакви нерви и вс. ще бъде ок.

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз съм на спазмалгон, папаверин и магнерот! Но докторът каза, че ако не ми мине ще започна на гинипрал, но понеже е доста по-силен ще трябва да го пия с изоптин /за стомаха/.

# 18
  • Мнения: 3 216
Гинипрала го започнах в края на 7-я месец и последното хапче го изпих 3 часа преди да родя.
Само че на мен ми го бях изписали в комбинация с Паматом,който уж трябваше да намали тези ефекти от Гинипрала.Нищо подобно-ходех като ударен самолет.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз също имах сърцебиене и виене на свят от гинипрала, а пиех и верапамил, но.. Това е най-ефикасното лекарство за контракции. Особено щом си в 21-ва седмица, не го спирай!Пий го!

# 20
  • София
  • Мнения: 415
И аз така - гинипрал + верапамил или изоптин от 4 до 9-ия месец, плюс магнерот и допегит през последните два месеца, плюс инцидентно папаверин при болки или спазмалгон при по-други болки - въобще ходещ химически завод. Бях научила листовките наизуст, основно от страх заради бебето. Нямах странични реакции. Но те всичките тези се неутрализираха взаимно според мен.

# 21
  • София
  • Мнения: 361
аз пих гинипрал + верапамил 4 дена по лекарско предписание и също треперих цялата
после ми предписаха - магнерот + но шпа - за 15 дена - още ги пия

# 22
  • Мнения: 1 645
Аз пиех Гинепрал + Магнерич, от началото на 6 месец, и ги спрях когато влезнах в 9 месец.Лекарят ми предписа и някакво лекарство за сърцебиене,ако получа такова от Гинепрала, но не се наложи да го пия.
Нямах никакви оплаквания.
Ако не ти понася Гинепрала,поговори с лекаря си,дали не може да го замени с някое друго лекарство.Но да го спреш Naughty

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Пих Гинипрал и Пропранолол от 28 г.с. до 34 г.с. Лежах и в болница на системи кормагнезин - тогава получавах сърцебиене въпреки хапчетата, но в последствие организма привиква. Обади се на лекаря си и му кажи, но в никакъв случай не си променяй дозите сама, щом да ти изписали Гинипрал, значи трябва да го пиеш.

# 24
  • Мнения: 56
Kъм:AVK
Здравей! Аз карах много тежка бременност (дъщерями е вече на 7 месеца), защото имах много контракции част от 6, целия 7 и целия 8 месец лежах за задържане в "Майчин Дом"-Варна. От 6 месец пиех гинипрал, магнерич и нош-па и междувременно всеки ден ми включваха по една система с кормагнезин. В интерес на истината най-добре ми действаше гинипрала започнах го по половинка на 6 часа като се стигна до там че в осмия месец го пиех по 1 през 4 часа . Много е важно да знаеш че той се увеличава постепенно и се намалява постепенно и така се спира в никакъв случай не се спира рязко защото тогава ще видиш за какво сърцебиене става въпрос ! Сърцебиене наистина има и е много гадно но то е само докато привикнеш първата седмица като се спира също има сърцебиене. Аз като влазох в 9тия месец спрях всички хапчета и ме изписаха но гинипрала го спирах постепенно. Но пий го наистина много облекчава контракциите само с лежане и почивка няма да стане, те също са много важни не и само с тях ! Пожелавам ти успех и стискам палци и знай че всичко си заслужава, щастието което ще изпитваш след това е несравнимо и заличава всички неприятни моменти !

# 25
  • Мнения: 219
Здрваей AVK,

И аз като другите мами пиех гинипрала в комбинация с верапамил. Малка особеност, за която предполагам са ти казали, е, че верипамила се пие 15-20 минути преди гинипрала, за да се намали сърцебиенето, а не заедно. И друго, което на мен доста ми помогна е, че никога не ги пиех на гладно. Винаги си подготвях нещо за похапване - плод или ядки, дори когато се налагаше да го пия през нощта. Ако въпреки тези мерки не се чувстваш добре, попитай лекарят си дали да не намалиш еднократната доза на гинипрала или пък да увеличиш тази на верипамила.
Пожелавам ти по-лека бременност, спокойствие и едно прекрасно бебече.

Общи условия

Активация на акаунт