Добре дошли в ПЕТИ клас!

  • 54 682
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Някой има ли представа каква ще е цената на учебните тетрадки?

Верно от тази година си ги набавяме сами, бях забравила.  Crazy

И да се притесняваме и да не се притесняваме децата ще се справят! Всяко начало е трудно .  Peace
Математиката по спомен от големия в 5ти клас не е тежка , на него поне не му беше ,а той не  грее с математическа мисъл.  Mr. Green От 6ти си започна трудното за него ,а може и мързела тогава да е започнал  Mr. Green .

За 5токласника ме притеснява прехода от начална учителка тип квачка на гимнзиални учители , мисля ще преживее шок!  Simple Smile Е, ще му се наложи да порасне по-бързо за да отговаря на изискванията!

# 91
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Нашата начална учителка беше лек ужас, така че този преход не ме притеснява. Децата не я харесваха и с радост ще се разделят с нея.  Confused

# 92
  • София
  • Мнения: 3 652
Да шок ще има, но вече са големи  Grinning , ще се справят.

# 93
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Аз се надявам (дано сметките ми излязат верни де) девойката да преодолее по-леко шока с многото преподаватели. Те по принцип досега имаха повече от един преподавател, та е свикнала. Освен класната и учителката в занималнята, имаха отделни преподаватели по език, по изобразително изкуство, по физическо и по информационни технологии. Повече ме притеснява как ще преодолее шока от новата среда - ново училище, нови деца... Thinking

# 94
  • София
  • Мнения: 1 284

 Повече ме притеснява как ще преодолее шока от новата среда - ново училище, нови деца... Thinking

Да -а-а, а и няма още обявена родителска среща за новото училище, което леко ме напряга. Confused

oblachna, Tonita, да вземем да ги запознаем тези деца или ще си чакаме 15-ти и ще се разпознаваме по "вестник Работническо дело" Laughing

# 95
  • София
  • Мнения: 7 047
Yana_a_n , моето и на Тонита се познават  Grinning, ние не се познаваме.

Моето се прибира в София около 10-ти. Първо ще изпразнуваме РД, пък после ще мислим за училище.
Тепърва ще пазаруваме. Взела съм си 2 седмици отпуска, след 15-ти. Ще учим маршрута и ще се организираме. Дано успеят да насрочат родителска до края на септември.
Yana_a_n , ако не сте се организирали, мога да водя и взимам девойката, в рамките на отпуската ми, пък после дано се поочупят и сами да се стиковат  Crazy...

# 96
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
При нас РС ще има около 20-и някъде. Директорът решил да не е преди 15, понеже много хора пътуват тогава, някои са на море... и да не им пречи на плановете. Което не е лошо по принцип, че ние сме обичайно от пътуващите в този период.  Peace

# 97
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Привет на всички! Hug

Тръгнах да търся в Гугъл входни тестове за 5 клас и, естествено попаднах на тема в Мамата. Включвам се с една бъдеща петокласничка, на която в момента все още й изглежда, че ваканцията ще продължи безкрайно. Party Само й се играе и й се танцува, не обича да чете  Tired - за цялото лято има прочетена точно 1  Embarassed книга и 5-6 започнати, но недовършени. Иначе обича да пише - най-вече сценарии за филми Rolling Eyes и кратки разкази/приказки. Обяснявам й, че няма как да пише добре, ако не чете книги... но... изобщо не ми обръща внимание. Инатесто овне...

Нищо не сме купували за предстоящата година, освен риза от задължителната униформа и обувки. Смятам да изчакам родителската среща (която, днес разбрах, ще е след 15-ти септември) и да видя какви ще са изискванията за тетрадки на учителите.

Да ви попитам, във вашите училища имахте ли реални часове по рисуване и музика? Както и по бит и техника? При сина ми всичко това се претупваше, хайде, бит и техника периодично нещо майсторяха, ни нито някога са рисували, нито са пеели или слушали музика (за тези 4 години). Тези часове се ползваха за бел и математика. Поне моето дете много се възмущаваше, искаше си ги.

Едно към едно с написването - в продължение на 4 години много се ядосвах, че рисуването, музиката и ФВС просто се прескачат - смятам, че създават не по-малко полезни умения от т. нар. "сериозни" предмети.

... Споделете мерките на децата си...

Симона е висока 156 см. и тежи 36 кг., носи 38 номер (стъпалата й, на фона на клечестите й дълги крака, изглеждат като плавници Mr. Green).

# 98
  • Мнения: 1 622
Малко офтопик на култура тема.
Водите ли децата на театър, мюзикъл, опера, коцерт?
В тази възраст ми се струва много трудно да намеря нещо подходящо.

# 99
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моето обича оперета, гледа с отворена уста. Сега съм и взела билети за lord ot the Dance, а тя иска да я отведа и на Клайдерман ( за пореден път). Но тя обича класическа музика.  Peace Иска и на рок концерти да я водя, но аз не мога да се подложа на толкова шум и блъсканица.  ooooh!

# 100
  • Мнения: 1 622
И аз си мисля да купя билети за Клайдерман.
Миналата година го водих на "Ритъм и блус" в "Театър зад канала", много му хареса.
Той обича театър, но като че ли не мога да намеря друга подходяща постановка.
Коя оперета сте гледали?

# 101
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

Той обича театър, но като че ли не мога да намеря друга подходяща постановка.
Коя оперета сте гледали?

 Ние гледаме всички, но цялото семейство сме любители на  оперетата, а ние с ММ и на операта. Щом обича театър започнете с " Лелята на Чарли", тя е по-скоро като мюзикъл. Малката танцува и пее, това и в кръвта и зяпа в захлас. Аха и тя да скочи на сцената.  Joy Joy

# 102
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Малко офтопик на култура тема.
Водите ли децата на театър, мюзикъл, опера, коцерт?
В тази възраст ми се струва много трудно да намеря нещо подходящо.
да, водя го Peace
Постановки, трудно се намират подходящи за тази възраст, но все пак има някои. Препоръчвам Питър Пан в театър София.
В зала България Фортисимо фамилия и други подобни има подходящи за тази възраст  Peace
На опера все още не сме ходили, но ако намеря нещо подходящо бих го завела.

# 103
  • София
  • Мнения: 38 397
Майка ми се занимава с воденето на театър и опера /детските представления/.

В нашето училище не са претупвали музика, ДБТ и ФВ. Даже аз колко проекти съм правила заедно с дъщеря ми по ДБТ... А, имаме и СИП - бизнес, по него също правим много готини неща. Помня един ресторант.

# 104
  • Мнения: 8 681
  При нас класната водеше всички часове,с изключение на АЕ и рисуване.Претупваха се нещата,особено с физическото.дори се наложи да ходим с още две мами,да се разправяме по въпроса-два салона,никакъв график на ползване,който клас влее пръв,той има час.Ключът за топките и мрежите стои в титулярката госпожа по ФВС,която пък не ги дава на класните на малките.И децата мъкнат от вкъщи топки.За униформи да не говорим-нямаше грам изисквания.
   Радвам се,ч в новото у-ще не е така.Часът по физическо за мен е важен,от гледдна точка на отмора,физ.натоварване и дисциплина,както всеки спорт.Часовете ще му води учителката на щерката,с която са много близки,но та се държи на ред и и дисциплина.не се допускат акъснения,без униформи,никакви извинения,освен с бележка от лекар.Никой не стои в час без да прави нищо,имат игрище,салон,фитнес.Училището има отбор и по волейбол,лека атлетика,баскетбол.
   

Общи условия

Активация на акаунт