Два, поредни, равни записа на тонове

  • 3 564
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте мами, моля за съвет. Бях в петък сутринта на тонове, лекарката каза, че са равни и ме викна отново в понеделник и пак същото. Вече съм в 9-ти месец, термина ми е на 10.09. Обясних й,че преди час мърдаше доста, сигурно сега спи. Каза утре пак да отида на тонове,но когато започне да рита веднага да съм при нея. Ако пак са равни иска да го вади със секцио. Кажете ми какво да правя? Притеснявам се, но знам че в частните болници гледат как да ти вземат повечко пари.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 611
   При мен се случи подобно нещо. Имах определена дата за секцио, тъй като имам предходно такова. Но когато отидох на запис тоновете не бяха добри, въпреки че почти през цялото време бебето мърдаше. И аз се зачудих защо след като рита, тоновете не са добри. Обясниха ми, че това е признак, че бебето страда- дали заради увита пъпна връв, дали просто е притисната или нещо друго. Няколко  часа по-късно тоновете пак бяха слаби и решиха да направят секциото веднага. Ти си близо до термин и може да извадят бебето, но ако подозираш, че те залъгват, за да ти вземат повече пари, може да отидеш на запис и другаде за по-сигурно. Пожелавам ти успех  Hug

# 2
  • Мнения: 30 802
Иди в държавна болница и там да ги интерпретират тоновете. Малко е раничко за решение за секцио само на базата на едно слушане на тонове. Съмнително стои работата.

"Недобри тонове" значи повече от просто "равни". Дали са забързани и равни, дали са забавени.

Също така е важно и колко дълъг запис се прави. Някои се опитват да минат с 10 мин., но има и такива, дето пускат 20-30 мин.

А, и лежането на гръб също се отразява.

# 3
  • Мнения: 50
В легнало положение съм,когато слушат тоновете. Днес ходих отново, уцелих момента,когато бебето не спи и тоновете бяха по-добри, но доки каза, че е виждала и по-добри. Гледаме на ехограф също, каза че няма патология на плацентата, бебето се развива добре, но нищо не каза за пъпна връв. В петък пак съм на тонове, каза да отида когато бебето мърда.
През цялата си бременност не съм пила кафе, но днес си позволих само и само бебето да е будно по-дълго време, явно имаше ефект.
За сега секциото е отменено, но не се знае до кога, май щеше да е по-добре да се съглася за рязане, отколкото да се притеснявам дали няма проблем с бебето. Нямам никакво разкритие все още.

# 4
  • Мнения: 30 802
Има и други начини- лежерно индуциране на раждане.

Напоследък дочувам, че е доста разпространено в частните болници да плашат майката, че 'има увита връв' и направо да правят секцио. Обаче дори с увита връв, пак може да се опита нормално раждане и дори да е успешно- аз така родих първото си дете.

Ако смяташ, че частната болница те мотае (напълно възможно е), отиди в държавна за обективно мнение.

Иначе може да помолиш да легнеш на една страна, защото по гръб се притискат някои кръвоносни съдове и може да се отразява.

В коя болница се случва това?

# 5
  • Мнения: 323
Бих те посъветвала да отидеш на тонове в държавна болница , а защо не е и един преглед да ти направят.
Ако има начин и искате нормално не се съгласявайте веднага за секцио. Увитата пъпна връв не е оканчателна причина , моето бебче се роди нормално с два пъти увита пъпна връв. Аз не бих чакала и бих отишла веднага за още едно мнение.

# 6
  • Мнения: 50
Има и други начини- лежерно индуциране на раждане.

Напоследък дочувам, че е доста разпространено в частните болници да плашат майката, че 'има увита връв' и направо да правят секцио. Обаче дори с увита връв, пак може да се опита нормално раждане и дори да е успешно- аз така родих първото си дете.

Ако смяташ, че частната болница те мотае (напълно възможно е), отиди в държавна за обективно мнение.

Иначе може да помолиш да легнеш на една страна, защото по гръб се притискат някои кръвоносни съдове и може да се отразява.

В коя болница се случва това?


Ходя в болница Ниамед в Стара Загора. Нямам никакво желание да ходя до държавната, там е някаква мизерия и не се знае какво внимание ще ми обърнат.
Благодаря Ви за съветите. Ще пиша как се развиват нещата по нататък. За сега секциото е отменено, аз ще си държа на естественото раждане.

# 7
  • Мнения: 30 802
Ела в Пловдив и мръдни до ВМИ.

Иначе в държавните понякога обръщат изненадващо голямо внимание, може да се изненадаш. Частните те омайват, ама ако погледнеш обективно, замазват на моменти.

Общи условия

Активация на акаунт