На море в Гърция 2015 - VII

  • 65 001
  • 757
  •   1
Отговори
# 300
  • Бургас
  • Мнения: 641
Във Вурвуру пекарна не съм виждала, но не съм и търсила. В магазина посока Кариди имаше прясно изпечен хляб, може да е имало и закуски. За риба - по цял ден обикаля едно бусче (тип баничарка) и от него можете да си вземете.
Трафика днес на Маказа от Гърция към България - 30 мин - от 15:50 до 16:20.

# 301
  • София
  • Мнения: 15 218
divna_, Kari2 , Bliss, Shadow of the Wind
благодаря за включването момичета... на мен ми се искаше нещо до морето, може би в Аргостоли има някакви крайбрежни кръчми...  Thinking  Party


Не знам къде на юг ще отседнете. Ние бяхме в Кателиос. Най-добрата таверна там, според нас, е Cozy Bar & Restaurant -   http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g736288-d4436457-Re … nian_Islands.html
Намира се на плажа - последната по крайбрежната улица в западна посока.

# 302
  • София, ж.к."Разсадника"
  • Мнения: 63


Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.
5. Зелена карта в рамките на ЕС не се изисква, но трябва да имате ГО, която важи и за чужбина.
6. 6. Голям талон на колата - Вече може да бъде заменен с новите малки талони, които се издават от КАТ срещу 9 лв. Тези, които са със стария, трябва да носят голям при пътуване, въпреки че досега няма случай на проверен лек автомобил.


Ако детето пътува с придружител (без родителите), освен декларацията за съгласие от двамата родители изисква ли се и акт за раждане  или негово копие?

Последна редакция: пт, 04 сеп 2015, 03:36 от hame

# 303
  • София
  • Мнения: 6 551

Ще бъдем във Вурвуру и ме интересува има ли пекарна където да се продават закуски сутрин? Потърсих информация, но само две -три таверни  излизат. Прясна риба има ли откъде да си купим или трябва да ходим на друго място?
В Акти псароянис има богаца за закуска и пици, гироси и клуб сандвичи за обяд. В суперите хлябът е пресен.
Пресни плодове и зеленчуци от суперите или сергиите на пътя преди селото от посока Никити. Риба - най - добре от пристанището на Ормос Панагияс.

# 304
  • София
  • Мнения: 6 551
divna_ , Ujasia,  благодаря  са предложенията !

# 305
  • ново
  • Мнения: 5 957
hame, да изисква се. Както писахме по-горе направете заверено копие при нотариус за по-сигурно, така или иначе ще заверявате декларацията.

# 306
  • Мнения: 4
Здравейте, търсим си хотел в Гърция и доста се объркахме, понеже предлагането е голямо. Ще радвам ако някой ми предложи нещо. Търсим 4 зв. хотел, със закуска и вечеря, по възможност да има и вътрешен басейн, че през октомври едва ли ще е за море. С две деца сме.
Благодаря Ви.

# 307
  • София
  • Мнения: 436
divna_, Kari2 , Bliss, Shadow of the Wind
благодаря за включването момичета... на мен ми се искаше нещо до морето, може би в Аргостоли има някакви крайбрежни кръчми...  Thinking  Party


Не знам къде на юг ще отседнете. Ние бяхме в Кателиос. Най-добрата таверна там, според нас, е Cozy Bar & Restaurant -   http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g736288-d4436457-Re … nian_Islands.html
Намира се на плажа - последната по крайбрежната улица в западна посока.

Ще бъдем в района на Lourdata, 7-8км оттам посока Кастелиос... но нали  сме с кола, ще можем да се придвижим  Peace

# 308
  • Мнения: X
Здравейте, търсим си хотел в Гърция и доста се объркахме, понеже предлагането е голямо. Ще радвам ако някой ми предложи нещо. Търсим 4 зв. хотел, със закуска и вечеря, по възможност да има и вътрешен басейн, че през октомври едва ли ще е за море. С две деца сме.
Благодаря Ви.

Сани бийч на Касандра.

# 309
  • Мнения: 143
Здравейте, моля за идеи за евтини квартири или хотелчета в Паралия катерини , двама възрастни плюс малко дете

# 310
  • София
  • Мнения: 1 485
В Ормос Панагияс сме и днес ни е последната нощувка. Плажът Трани Амуда не ни харесва, в частта пред Сарафианос бързо става дълбоко, а по тези камъчета и клечки в пясъка трудно се ходи. Кариди ми хареса като природа и ситен пясък, но беше мръсно оня ден - имаше нещо черно като струпване на въглени във водата и някаква кафява пяна и пак много клечки на пясъка. Вчера ходихме на Калогрия и ни хареса, само дето по едно време и там се появи някаква бяла пяна по повърхността, която не изчезваше, а се придвижваше към брега. Днес смятаме да ходим на някой не много далечен от източната част и се чудя кой да изберем. Съвети? За Лагониси не ми се дават по 5 евро на човек за вход.

# 311
  • София
  • Мнения: 13 135
Ако детето пътува с придружител (без родителите), освен декларацията за съгласие от двамата родители изисква ли се и акт за раждане  или негово копие?

Предполага се, че нотариусът си е свършил работата, вече е проверил документите на деклараторите и позволилите пътуване действително са родители на детето. Преди да навърши пълнолетие малката ми дъщеря пътуваше със сестра си само с въпросната декларация, без да носи акт за раждане. Но пък за ваше успокоение може да направите и едно заверено копие на акта и придружителите да го носят.

Освен това вариантите на декларацията са два - упълномощава се дадено лице, което носи отговорност или се позволява на детето да напуска страната самостоятелно. Вторият вариант е универсален и като се добави и "до навършване на пълнолетие" никога повече няма да се занимавате с това.  Wink Ще може да ходи на моренце изреждайки всички баби, лели, чичовци.  Laughing 

# 312
  • Бургас
  • Мнения: 641
Bubble79 Talgo beach - има табела между Вурвуру и Ормо Пнагияс е.
http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1191030-d3530821-R … al_Macedonia.html
Платената зона изисква консумация мисля 5 евро на човек, но има и свободна зона накрая. Отпред има хубав паркинг със сенки.

# 313
  • София
  • Мнения: 2 057
В Ормос Панагияс сме и днес ни е последната нощувка. Плажът Трани Амуда не ни харесва, в частта пред Сарафианос бързо става дълбоко, а по тези камъчета и клечки в пясъка трудно се ходи. Кариди ми хареса като природа и ситен пясък, но беше мръсно оня ден - имаше нещо черно като струпване на въглени във водата и някаква кафява пяна и пак много клечки на пясъка. Вчера ходихме на Калогрия и ни хареса, само дето по едно време и там се появи някаква бяла пяна по повърхността, която не изчезваше, а се придвижваше към брега. Днес смятаме да ходим на някой не много далечен от източната част и се чудя кой да изберем. Съвети? За Лагониси не ми се дават по 5 евро на човек за вход.
За Лагониси сигурна ли си, че искат вход? На мен ми казваха, че е за ползване на чадърите пред кафето?
Преди Калогрия имаме и друг много любим плаж - Агиос Йоанис, но в края на сезона е възмръсничко на плажа. Ковио също ни харесва, но във водата се влиза по камъчета. Е, има и прокарани пясъчни пътеки. Но водата е много чиста и приятна.

# 314
  • София
  • Мнения: 1 485
За Лагониси всъщност 5-те евро включват ползване на чадър и шезлонг и някаква напитка. Имало и свободна зона, но била мръсничка. Май ще пробваме Арменитис, той май също бил платен или пък най-много да се занесем към Платаници, за там четох добри отзиви. Ще решим до към 3 часа, смятаме следобеден плаж да правим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт