Премия за кърмене

  • 1 818
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Здравейте мамчета,искам да споделя с вас какво ми се случи днес,защото без този форум едва ли щях да кърмя.
 Обажда ми се сутринта много любезна лелка от Здравната каса(тук не е здравна каса,но пиша така за да се резберем за какво иде реч) и започва да ме разпитва как съм аз,как е бебо, дали всичко е наред.По едно време лелката ме пита дали съм го кърмила 2 месеца,казах и че все още се кърмим с пълна пара и нямам намерение скоро да спирам.Лелката въодушевена от моя отговор започна дами обяснява,че ми се полагат 150 евро премия заради това,че съм кърмила бебо 2 месеца и да им занеса атест от доктор.Невярваща се обадих на педито и тя,ми да аз съм ти го написала ела само да го вземеш. Аз останах #Shocked ,значи получаваш пари заради това,че даваш най-доброто на детето си.
 Е това е от мен,исках просто да споделя и да благодаря на Бу и всички останали за информацията която има в този форум   bouquet   bouquet   bouquet вярвам,че не сте помогнали само на мен.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде сега да почерпиш - може и виртуално cheers
Кога ще ги стигнем европейците... smile3516 smile3511 smile3514
Майтапа настрана - страхотно е,че насърчават по всякакъв начин кърменето. И предвид колко пари им спестява на здравните каси, е още по-похвално, че връщат някаква част от тях за родителите като още един бонус на кърменето Hug

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
ей, няма ли някой да ми даде някой лев заради това, че кърмя една година?! А?  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 293
Това е много хубава инициатива за насърчаване на кърменето.
Лисана
...казах и че все още се кърмим с пълна пара и нямам намерение скоро да спирам.
newsm10

# 4
  • Мнения: 127
Зъхи, освен да изтичаш до Бенелюкса, не виждам как, мила! Айде, скачай в маратонките и ....

А ако трябва да съм малко по-сериозна - не ме е яд, че тук не дават пари, а че те гледат като извънземно като кажеш, че още кърмиш! Освен да пробваме пред Здравната каса да ни броят за луди и по тая линия да ни отпускат по някой лев, какво ще кажете  newsm78

# 5
  • Мнения: 6 243
ей, няма ли някой да ми даде някой лев заради това, че кърмя една година?! А?  Mr. Green
Нахална кърмачка, бре  Mr. Green
Я аз да направя едни багалски сметки - кърмя 22 месеца, по 150 евра за два месеца, това прави ... изкарвам го 1650 евра. Мале леле, къде са тия от ЗК да си ги търся. Money

# 6
  • Мнения: 293
а че те гледат като извънземно като кажеш, че още кърмиш!   newsm78
а мен ме питат дали и двете ги кърмя още Laughing
Нашата ЗК определено няма да въведе премия за кърмене, че ще фалира съвсем пък и това са много пари момичета за какво ще ги харчите Joy

# 7
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
...егати ...просто нямам думи  Twisted Evil ...ша ги стигнем друг път....това е страхотно поощрение Peace ..браво ....  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Искам и аз....
То, както е тръгнало - за второ дете ще ми намалят кредита, за трето хептен ще ми го опростят Whistling, за кърменето заплата ще взимам, още малко и ще стана професионална майка - ми то и т'ва си е кариера, к'во... Mr. Green

# 9
  • Мнения: 514
Хайде сега да почерпиш - може и виртуално cheers


..............................................................................................................
Разбира се,че ще почерпя  Flutter моля поръчвайте за моя сметка  Hug

# 10
  • Мнения: 514
belinda относно кариерата да ти споделя нещо,съпругът ми от Босна и има някакви далечни  роднини в Люксембург.Та отиваме за първи път на гости и какво да видя,хората имат 4 деца и жената бременна   Crazy от дума на дума аз я подхващам по въпроса с децата,все пак не са ли молко множко.А тя ми вика,ми за какво да работя като получавам майчинство по 4 години плюс ми се води трудов стаж,защото техния закон гласял,че гледането на дете също е работа.Мъжът и работи в банка и 10 години се трепе за кариера и получава само 200 евро повече от нея а тя никога не е работила.И така въпросната женица след някоя и друга година ще получи пенсия за това,че си е гледала децата и ще се радва на спокойни старини..........

# 11
  • Мнения: 2 959
......че даваш най-доброто на детето си....
Лисанке, честито за признанието което си получила и дано още дълго да помагаш така на детенцето си.

# 12
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Браво Лисанке,............кога ли и ние ще ги стигнем европейците newsm78

# 13
  • Мнения: 3 760
... не ме е яд, че тук не дават пари, а че те гледат като извънземно като кажеш, че още кърмиш! Освен да пробваме пред Здравната каса да ни броят за луди и по тая линия да ни отпускат по някой лев, какво ще кажете  newsm78
Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
belinda относно кариерата да ти споделя нещо,съпругът ми от Босна и има някакви далечни  роднини в Люксембург.Та отиваме за първи път на гости и какво да видя,хората имат 4 деца и жената бременна   Crazy от дума на дума аз я подхващам по въпроса с децата,все пак не са ли молко множко.А тя ми вика,ми за какво да работя като получавам майчинство по 4 години плюс ми се води трудов стаж,защото техния закон гласял,че гледането на дете също е работа.Мъжът и работи в банка и 10 години се трепе за кариера и получава само 200 евро повече от нея а тя никога не е работила.И така въпросната женица след някоя и друга година ще получи пенсия за това,че си е гледала децата и ще се радва на спокойни старини..........

Знаех си, че не трябваше да плащам такси в университета  Naughty
Да бях почнала да раждам още от тогава... сега щях да съм професионална майка...тюххх ooooh!

Лисанке, със здраве да си ги харчиш  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт