Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

варна

Извинявам се за въпроса, за някои може да е тъп, но все пак бихте ли ми обяснили, каква е разлика между кенкуро, проходилка и бънджи. И в трите детето стои седнало, чета във форума че кенкурото може да се ползва от 2 месец, бънджито от 4 или 5 месеца, а проходилката след 6 или 7 месец. Не е ли тежеста и в трите случая на кръста на детето Thinking. Ние сме на 5 месеца, все още не го слагам да сяда, искам да му купя бънджи, но се притеснявам дали не ние рано newsm78.Притеснявам се да не му навредя с бънджито.
Цитирай

В бънджито и кенгурото по скоро виси,поне аз така мисля.
Купи му, не се притеснявай
Цитирай

Кори Селести

В кенгуруто бебето се носи от някой...в бънджи гащите - подкача закачено на вратата обикновено, а в проходилката се учи да ходи.

Ако отвориш сайта на ДаНет и потърсиш..ще видиш и картинки.

кенгуру

бънджи

проходилка
Цитирай

варна

аз съм наясно ка кизглждат и трите, въпроса ми е за тежеста на детето къде пада, страх ме  е  да не му прицакам кръста
Цитирай

Според мен в кенгуруто, особено в тези, които са с твърд гръб няма никаква опасност за кръста на бебето. В бънджито то подскача, но все пак не си стъпва с цялата тежест на крачетата, така че след 5-ия месец ми се струва напълно подходящо, а и някои модели бънджи гащи също са с твърд гръб. Що се отнася до проходилката, знам, че бебето трябва да се е научило да седи и стои и след това да се слага в нея. Мисля си, че е индивидуално, но все пак не по-рано от 7-8 мес.
Цитирай

Кори Селести

Няма да го прецакаш.
То ще се разплаче много преди това да се случи:)
Цитирай
Абе извинявам се,ама само на мене ли ми се струва,че чета толкова смешни теми newsm78
Не се притеснявай миличка-нищо няма да му стане на бебо Hug
Всички деца така са пораснали Peace
Притеснявай се повече да не си счупи кръста:падайки,скачайки....и т.н. smile3532
Цитирай

Абе извинявам се,ама само на мене ли ми се струва,че чета толкова смешни теми newsm78
Притеснявай се повече да не си счупи кръста:падайки,скачайки....и т.н. smile3532

подигравачка такава  Crossing Arms smile3534
ми пита жената, кво толкова
Цитирай

Ми става ми смешно.Какво да направя?Има свежи,готини теми-има и тъпи-тая ми е от смешните.То малко се мисли преди да пуснеш тема-не че съм отдавна във форума,ама ми прави впечатление,че някои майки въобше не мислят-просто пускат теми-ей така.Не мога да приема,че може да се мисли,че на детето ще му се счупи кръста от проходилка,кенгуро или бънджи.Все пак това си е мое лично мнение-не обременявам никой с него.
Цитирай

Ми става ми смешно.Какво да направя?Има свежи,готини теми-има и тъпи-тая ми е от смешните.То малко се мисли преди да пуснеш тема-не че съм отдавна във форума,ама ми прави впечатление,че някои майки въобше не мислят-просто пускат теми-ей така.Не мога да приема,че може да се мисли,че на детето ще му се счупи кръста от проходилка,кенгуро или бънджи.Все пак това си е мое лично мнение-не обременявам никой с него.

Е, не го приемай толкова на вътре де   Stop  , ми на мене твоя коментар ми е смешен, а и темата като цяло.Но има хора които не знаят и колкото и тъпо да звучи - питат Peace
Ако всички им се подиграваме как ще разберат.  Hug
Цитирай

КенгурУто е много готина работа, носиш бебока и са ти свободни ръцете. Ако е добре изработено и не прекаляваш (което едва ли ще се случи, щото все пак на 5 месеца бебето ти ще да е тежичко), няма страшно за кръста, мускулите на гърба са вече достатъчно укрепнали. Виж, за бънджи нямам мнение, ако го кефи бебока и не го ползваш, за да го "паркираш" в него - защо не? А за проходилката - много са опасни тея гадинки!!!! Полза няма никаква, децата и така си се научават да ходят, ама изпречат ли се стълби, яко му дупе (или главичка, или каквото попадне първо на стълбите) на бебето.
Цитирай

Никога не ми е минавало през акъла, че може да си счупи кръста от тези неща. newsm78И на мен ми изглежда смешна темата, но все пак майката незнае, притеснява се и затова пита.
Не се притеснявай, няма да му навредиш с нищо.Няма да си счупи кръста. Peace
Цитирай

София

То е ясно, че няма да се счупи /кръстът на детето/, но все пак и в кенгуру се натоварва. Въпросът е дали няма да му навреди. Според мен в кенгуру гърбът на детето е изправен, а в седнало положение /напр. в проходилка/ е извит в областта на кръста и опажната кост. Ама не съм сигурна, че това е причината да се позволява кенгуру на 2-3 месеца.
Цитирай

плевен

Ако се чудиш още малко направо му вземи проходилка,шегувам се,но все пак мисля,че е най-удачния вариант,скоро ще имате нужната възраст  Peace
Цитирай

София

Всичко според възрастта. Бънджи не съм купувала на Дияна.
С кенгуру я нося от доста малка. Мама кат каже "я ми елате на гости", а аз съм сама, и ме е страх с количка по трамваите - "фляс" бебето в кенгуруту и смело на гости при мама Smile Когато кенгуруту е достатъчно твърдо на гръбчето и поддържа главата, няма нищо страшно. Преди НГ гушках бебето (на 2м) на едни приятели, в кенгуру.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора