Момичета с дълги коси

  • 12 872
  • 143
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 517
Аз пък искам да имам Рапунцел в къщи, щото живеем на 10-я етаж и при проблем да можем да се спуснем до долу по косата й, та затова й я пускам дълга  Joy

# 46
  • Мнения: 5 259
Много благодаря за споделеното. Знаех си, че супер много съм закъсняла и че другите момичета на тази възраст отдавна се оправят сами. Аз никога не съм виждала навън някое чак толкова рошаво момиче както дъщеря ми би излизала, ако не я решех аз. Пък едва ли някоя майка си играе колкото мен, вече усещам, че грижите ми са неадекватни за възрастта на детето.

Купих си мазилото, което ми препоръча Човечето, днес ми го доставиха. Детето сега е при баба си, защото аз тези дни трябва да раждам, а като родя изобщо няма да ми е до нейната коса. Още повече, че започва учебната година, което много усложнява ситуацията, защото хем ще има много малко време да се приготвя, хем ще трябва да излезе в максимално изряден вид.
Надявам се маслото за разресване да свърши работа и да се научи да се оправя и то бързо, защото аз вече няма да мога да участвам.

# 47
  • Мнения: 5 259
Аз пък искам да имам Рапунцел в къщи, щото живеем на 10-я етаж и при проблем да можем да се спуснем до долу по косата й, та затова й я пускам дълга  Joy
Винаги практичните съображения на първо място  Joy

# 48
  • София
  • Мнения: 9 517
Много благодаря за споделеното. Знаех си, че супер много съм закъсняла и че другите момичета на тази възраст отдавна се оправят сами. Аз никога не съм виждала навън някое чак толкова рошаво момиче както дъщеря ми би излизала, ако не я решех аз. Пък едва ли някоя майка си играе колкото мен, вече усещам, че грижите ми са неадекватни за възрастта на детето.

Купих си мазилото, което ми препоръча Човечето, днес ми го доставиха. Детето сега е при баба си, защото аз тези дни трябва да раждам, а като родя изобщо няма да ми е до нейната коса. Още повече, че започва учебната година, което много усложнява ситуацията, защото хем ще има много малко време да се приготвя, хем ще трябва да излезе в максимално изряден вид.
Надявам се маслото за разресване да свърши работа и да се научи да се оправя и то бързо, защото аз вече няма да мога да участвам.



Ще ме извиняваш, но това, че ще имаш бебе изобщо не означава, че дъщеря ти трябва незабавно да порасне и ти да спреш изобщо да се занимаваш с нея... може и грешно да съм те разбрала, но ресането и къпането ще са ти най-малкия проблем  ooooh!

# 49
  • Мнения: 5 259
Не знам точно какво си разбрала  newsm78 Мисля, че се изразявам ясно, но е напълно възможно въобще да не е така.
Допускам, че първите седмици от началото на учебната година просто няма да съм в кондиция да мисля за нейната прическа и няма да имам време и сили да я реша и суша по един час след баня. Най-вероятно ще трябва да се научи да го прави сама и просто ще се види колко е мотивирана и дали не е по-добре да се скъси косата. Тъкмо ще има възможност да започне учене как да се справя сама върху малко по-лесна повърхност  Laughing
Само дето едва ли ще се навие на подстригване  Tired

# 50
  • Мнения: 2 352
Не вярвам, че може да се постигне бухалски ефект. Освен ако не е направен от изключително бездарен фризьор. На Тонката Кати има разкошна коса. Обаче ако Тони няма възможност да поддържа този й вид - едно горско самодивче си представям. (не горска фея Wink )  
Моето дете си има епизоди кога с каква дължина иска да бъде. Беше на 4, когато преговаря с фризьорката каква точно прическа иска. Чудесно се бяха разбрали. Сега иска да хванем само връхчета. Един сантиметър, колкото да рестартираме живеца.
Аланна, независимо от дължината - от под ушите до средата на гръбчето, сушенето все ми отнема много време. В Декатлон има едни кърпи, които попиват сравнително добре, но не вършат чудеса. Аз все още използвам тензух за поемането на водата. Той ми е най-ефективен за целта. И на вратлето винаги има по една кърпа, за да не тече от косата и да не мокри дрешките.
А д-р Карп препоръчва сешоара за успокояване на бебешките неразположения. Simple Smile  
 Анонимното участие в тази тема и аз не го разбирам.  Rolling Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 9 517
Не знам точно какво си разбрала  newsm78 Мисля, че се изразявам ясно, но е напълно възможно въобще да не е така.
Допускам, че първите седмици от началото на учебната година просто няма да съм в кондиция да мисля за нейната прическа и няма да имам време и сили да я реша и суша по един час след баня. Най-вероятно ще трябва да се научи да го прави сама и просто ще се види колко е мотивирана и дали не е по-добре да се скъси косата. Тъкмо ще има възможност да започне учене как да се справя сама върху малко по-лесна повърхност  Laughing
Само дето едва ли ще се навие на подстригване  Tired
Ето, пак не разбирам - какво точно ще се промени с тръгването на училище не разбирам - не е чак толкова страшно тръгването на училище, няма да се преобърне света. Ако нямате късмет и детето не се справя в училище, ресането и къпането ще ти бъдат най-малкия проблем. Ако се справя, няма никаква разлика с живота до сега. Затова не те разбирам. Дори и раждането на бебчето (между другото, леко раждане) също не променя нещата основно и не води до някакви огромни сътресения, в крайна сметка второ дете ще ти е и едва ли ще се панираш и объркаш.  Peace

ПП Моят син от тази година е в пети клас, трябва да бъде в училище в 7,20 ч., до сега трябваше да е в 8,10 ч., това ще наложи изтегляне на ставането по-рано поне за мен поне с половин час, ако не и повече, но не виждам трагедия, затова не разбирам.

# 52
  • Мнения: 2 132
Да не ви плаша, но като пораснат щерките ви, точно час и половина отива за коса до кръста оправянето (засичала съм и)  Wink  
Съвсем сама започна много късно.Състезания, турнири, лакове и гелове по косата, благодаря, но предпочетох аз да си я измивам хубаво и правилно.

Последна редакция: сб, 29 авг 2015, 00:31 от Franceska

# 53
  • Мнения: 5 259
Не става дума за никакви сътресения, а за най-обикновена практичност.
Тя до сега през лятото си спи до когато си иска и сутрин се мотае колкото си иска.
След 15-ти септември ще трябва да става с около два часа по-рано спрямо сега и ще трябва да излиза много скоростно, като неща от рода на обличане и закусване не са проблем да ги направи бързо, но ресането ще е огромен проблем, защото тя и един път не е успявала да се среше качествено изцяло сама. И най-вече защото отказва. Смята, че и рошава си е добре. Особено като не се вижда отзад.
Има две седмици да репетира, дано да се научи  Laughing И най-вече дано спрейът и мазилото с копринените протеини да улеснят задачата.
А къпането ще го преместим в неделя сутрин, за да има цял ден да си съхне, защото бърсането и сушенето за момента са много по-сложни от ресането и не я виждам как се научава да го прави. Пък с времето все ще се научи.

# 54
  • Мнения: X
Алана , леко раждане и спокойно бебе !  Hug


Ако мога да си позволя да дам съвет ще е този. Всяка вечер ,когато имате повече време от сутринта , разресвай  косата и много хубаво със спрей и хубава котешка четка . Подрежете краищата още отсега за да не се заплита .След разресването я сплети на не стегната плитка и сутринта няма да имаш омотана коса ,която тепърва да разресваш .
Стилирането с ресане, фиби, ластици и т.н. ще ти отнема 3-4 минути вместо 15 .

Нашата дъщеря има моята ужас коса -тънка, късаща се и гъста .Такава комбинация с тънък косъм ,но много коса е ужасия да разресваш ,боядисаш (моята ) и да не се заплети постоянно късайки се .
От опит го казвам ,че добра подстрижка на няколко месеца ,разресване вечер и плитка спасяват положението.

Ние ползваме все още бебешки шампоан ,бебешки душ гел , но  балсам за възрастни .
Бях пробвала и с олио за коса във вид на спрей и помага ,но трябва да се внимава да не се впръска и към корените ,че леко мокра коса и спрей са лоша комбинация .Изглеждаше все едно е с мазна коса на места и михме наново на другия ден .Затова спрея към краищата само . Peace

Последна редакция: пт, 28 авг 2015, 18:53 от Анонимен

# 55
  • Мнения: 5 259
Мерси  Hug
Идеята за сплитането вечер е много добра!

На дъщеря ми косата е точно такава - с много тънък косъм и гъста. Оплита се не само по краищата, но и по цялата дължина.
Моята коса е с дебел косъм и никога не ми се случва такова нещо. Дори една седмица да не докосвам гребен, после пак ще я среша супер гладко за 3 минути без никакви усилия, а също е дълга.

# 56
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Дзвер, на чужд гръб и сто тояги са малко, има проблем разбира се, омаловажаваш доста нещата, първокласничка и новородено, плюс майка която има нужда от почивка си е истинска драма, без кавички.
Това за плитката и аз го правя, действа, но при нас се наложи скъсяване на косата, не е имало никакъв проблем, сега е с коса малко под раменете и е доста по-лесно.

# 57
  • Мнения: 10 547
Че вие дългите коси несплетени ли ги оставяте нощно време? То е ясно защо не можете да ги среше/ите- нито вие, нито собственичките им.  Peace

Моята коса е със структура като на Контесата- никак не е рядка, но е с бебешко тънък косъм.

# 58
  • Мнения: 3 228
Ние нощем и двете спим на опашка. Така не се оплита косата и едновременно а това не се изпотява врата. За случая на авторката като съвет мога да предложа да включи таткото като помощ на първокласничката

# 59
  • Мнения: 10 547
Детето й ще е втори клас.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт