Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора

anywhere

Понеже повечето от вас вече така или иначе разбраха, пък и ме питат на лични, ще обявя официално!  Mr. Green Ние с Ема почти сме опаковали багажа да напуснем кораба!  Laughing
Вече се кърмим само веднъж в денонощието - рано сутрин към 6, 6.30, че мама много я мързи да става и да прави млякото.  Blush
Отбиването върви без никакви, ама никакви проблеми!  Very Happy Започнахме преди около два-три месеца. За незапознатите и тези, на които им е интересно давам едно резюме.  Wink
Първо махнахме нощните кърмения. Това отне около месец. Тя се събуждаше, искаше да суче, аз давах вода, биба, гушках... Постепенно сложих и решетката на креватчето, което беше долепено до нашето легло със свалена решетка, за да мога да я кърмя по-лесно. След като сложих обратно решетката, процесът се ускори, тя не идваше непрекъснато до мен и по този начин не се събуждаше толкова често. Трудничка и продължителна беше борбата с нощното кърмене, но се справихме.  Wink Това всъщност беше и най-трудната част.
После махнах дневните кърмения, които не бяха свързани с приспиване. Това беше лесно, просто й отвличах вниманието с нещо друго.
Махнах двете кърмения за дневен сън - първо едното, после другото. Приспивах на ръце, в количката, а когато беше гладна - и с шише мляко. 
Останахме на две кърмения - вечер за приспиване и сутрешното (което засега още крепим Wink).  Махнах вече и нощното. Приготвям шише с мляко (вече - Нестле джуниър), лягаме на леглото и се гушваме, като й подавам шишето и тя си го изсмуква доволно до край. Вече не я приспивам. Слагам си я в креватчето и просто си лягам на леглото и я чакам да заспи. Отлепва за около 5 минути максимум, съвсем сама.  Very Happy
Държа да отбележа, че НИКОГА, ама никога не е била разстроена от отбиването. Може би заради това, че е много плавно, може би и заради абсолютната ми убеденост в това, което правя, а може и да е заради честото гушкане, с което се опитвам да я компенсирам, но е факт.  Very Happy
И така, както вече казах, още я кърмя по веднъж, но усещам, че и това е към края си, може би до месец най-късно ще ви кажем окончателно "сбогом".  Wink
Не се чувствам тъжна, нито изпълнена със съмнения, радвам се, че всичко протича толкова гладко!  Very Happy Дори не съм си представяла, че ще е така лесно, като се има предвид колко пристрастена беше Ема към кърменето.  Crazy 
Ами това е засега, желая успех на всички, които имат намерение да отбиват по собствена инициатива, както и на тези, които ще чакат детето да им разреши да го направят!  Laughing
Продължавам да миткам из форум "кърмене", така че ви следя изкъсо, да знаете!  hahaha
« Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 19:52 от Зъхи »
Цитирай

При рома, пурите, какаото и бабиериндосите

Браво Зъхи Hug Знаеш- ти си нашата гордост.
Моето момиченце и то върви натам. Тръгна на ясла и си мислех, че ще ме търси след яслата да цока, но- не. Сеща се час- два след като сме се прибрали и то по- скоро от скука, отколкото от нужда. Първите дни от яслата започна да се буди отново през нощтта, но понеже се наложи да отсъствам за няколко дни- някак се отказа и пак си спи през нощта. Като се върнах от пътуването, реших, че ще и дам да суче ако поиска- ако не иска- значи край и толкова. Но явно още си има нужда от това, защото щом ме видя, за "добре дошла" ми легна недвусмислено в скута Mr. Green
Сега сме на две кърмения- сутрин и вечер и няколко спорадични цоквания за проверка през деня, но това не го броя. Та така, реших да караме докато .... както дойде. Предстоят ми доста командировки и може би това ще даде тласък на процеса.
Зъхи, мисля, че добре се справихме до тук като се имат предвид причините на заинатяването ни да кърмим.  bouquet
Цитирай

София / Doha (Qatar)

Браво на вас Зъхи Smile
Понеже на мен ми предстои връщане на работа когато Ади стане на 1г и аз съм решила лека полека да замествам обедното и следобедното хранене. За да е остепенно и да нямам евентуални проблеми /както при мен, така и при него/. Сега се кърмим сутрин в 4-5, после към 8, след зел.пюре, след кашата и към 8 за последно. Като вчера на обяд му дадох за първи път пюре с кърма и не го кърмих. После беше доста кисел и мрънкаше по време на разходката, което е за първи път! Обикновенно като излезем заспива!
Та въпросът ми е когато не кърмеше Ема тя сърдише ли ти се? Не знам защо си мисля, че на Ади му беше криво че не е сукал  newsm78 И още нещо - изцежда ли се през времето, когато спирахте кърменията?
Мерси   bouquet
Цитирай

anywhere

Та въпросът ми е когато не кърмеше Ема тя сърдише ли ти се? Не знам защо си мисля, че на Ади му беше криво че не е сукал  newsm78 И още нещо - изцежда ли се през времето, когато спирахте кърменията?

Ами не... май не се сещам да се е сърдила, но аз не съм я насилвала за нищо, целият процес при нас, както вече казах, е много плавен и бавен, така че не съм имала нужда нито да успокоявам разстроено дете, нито да изцеждам.  Wink
Пожелавам на всички такова отбиване!  Very Happy
Цитирай

София

Браво, Зъхи!
И аз се движа по същия път, само дето още сме на две кърмения, но планирам в най-скоро време да заместим вечерното с шишето. Отлагам го, защото все забравям да поръчам на татито да купи биберон с цепка Embarassed , а това може да е подсъзнателно нежелание за спиране, знам ли Wink Мисля, че няма да има проблеми с отбиването от страна на Дани, само се чудя как ще успея да спра сутрешното кърмене  newsm78 Той става сутрин точно в 6 и хич не се виждам аз да се надигна по това време и да бъркам мляко, а после да подхващаме песни и игри.... Оххх, ще видим как ще се получи, мисля че най-много след 1-2 месеца ще разбера от първа ръка що е то ставане в тъмни зори и има ли то почва у нас ooooh! Mr. Green
Цитирай

София

Благородно ти завиждам,Зъхи за спокойствието и постоянството,с което се справяш с тази нелека задача-отбиването. Аз вече много искам да отбия дъщеря си,защото нощното сучене направо ме съсипва,но сега разбирам,че или нямам воля или ми е станало навик кърменето,както и все чакам някаква индикация от малката,че вече е готова за това,само че не я получавам.Яде си добре друга храна,12килограма е,но за нея кърменето вече не е начин на хранене,а начин на живот.Тя сучи от скука,когато й се спи,когато е разтроена и такова удоволствие изпитва от това,че чак избелва очи.На мен обаче вече ми е мъка,сега обаче от постинга ти разбрах,че съм права като смятам,че трябва да се справя първо с нощното хранене.От април мисля да пробвам,само да спомена,че никога не е ползвала биба или шише.Ще пиша как се справям.
Цитирай

София

Пък Ники май избива кътници, защото суче по има-няма 10 пъти на ден ConfusedВече сериозно ми е писнало, дано скоро да се върне на стария режим от 3-4 кърмения, щото това сега ми идва мааалко прелено:roll:
Зъх, бравосТ newsm51
Цитирай

Sofia

Зъхи, а ти кога точно въведе АМ-а?
Цитирай

anywhere

Зъхи, а ти кога точно въведе АМ-а?

Някъде към 6-тия месец, когато вече нямах замразена кърма, оставях да й дават адапте, когато ми се налагаше да изляза някъде. Започнахме с НАН 1, после НАН 2 и сега вече Нестле джуниър.
Цитирай

София

Зъхи и аз благородно ти завиждам. Само, че като чета Ема от малка пие от шише, а на мен това ми е проблема. Не знам как да я науча. Залъгалка също не ползва. А искам и да питам, задължително ли първо се премахват нощните кърмения? На мен ми се струва по-лесно да почна да намалявам дневните. Ама какво ти лесно, в момента в който реша да започна се увеличават двойно.
Така беше и като пушех - казвам днес вместо 4 ще изпуша 2, а те стават 8 Crazy
Цитирай

София

Замислих се  newsm78, Нестле Джуниър продължението на  Нан ли е? Аз за момента доизразходвам една кутия Милумил 3 и се зачудих какво е млякото за след годинка на Милупа? Или Нестле джуниър е единственото на нашия пазар?

Зъхи, а по колко мляко пие Емата вечер. Че и това се чудя как да го преценя. Имам чувството, че Дани вечер почти не суче (чувството "слиза ми кърмата" за мен е абсолютно непознато, никога не съм го усещала), а само се приспива, ама знам ли.... да не взема пък гладно да го оставя детето
Цитирай

anywhere

За след годинка са Нестле джуниър и Фризо 3, като Фризото ми казаха, че е с вкус на ванилия. Ти си избери.
Колкото до количеството, аз правя 210 мл вода плюс 7 лъжички, което се равнява на 250 мл мляко. Но не винаги го изпива цялото. 
Цитирай

В лудницата на 2-рия етаж.

Зъхи-браво на теб и на детенце,че така добре се справяте.Продължавайте все така. Hug
Цитирай

София

Като стана дума за адаптираните аз давам Селия 3- много  е приятно, с леееек вкус на ванилия. И е по-евтино от останалите (не зная точно с колко)
Цитирай

Варна,морето,сините вълни.

Зъхи, а преди това на ръце ли се приспивахте или пак сама си заспиваше? Мисълта ми е: като махнахте вечрното кърмене за приспиване  ли взе да си заспива сама в леглото или по принцип така си е свикнала?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора