Неприятна миризма от канала

  • 2 717
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 141
Здравейте, имам проблем. От 3седмици живеем в ново жилище, тръбите са сменени, но има неузнаваема миризма на канали, която идва от банята и тоалетната. Някой имал ли е подобен проблем?
Как да реша проблема, с какъв препарат? Миризмата е най-силна сутрин, когато вратата е била затворена.
През деня е постоянно отворено, но проветряването не решава категорично проблема. Моля за съвети!

# 1
  • Мнения: 2 019
Преди около година и нас ни сполетя същата беда- вонята бешеееее трепач...
Съсед ни каза, че за да не се получава това, трябва да почистваме редовно каналите
и най- вече да ги пълним с вода, през лятото по- често.
Канала дето се къпете е ясно, че ще има вода, става въпрос за всички останали.
През сифоните минавала миризмата, а водата била като "тапа"
От тогава нЕма  smile3544

# 2
  • София
  • Мнения: 3 835
Цялата работа е от сифона. Ако не е U-образен, ще имате постоянни проблеми с миризмата.
При мен единият сифон е рогов (нямаше начин да се сложи от горния, не знам по какви точно причини) и майстоирте бяха забравили да му сложат една пластмасова чашка, която си е в комплекта и е точно за предотвратяване на миризма. Докато не купих нова и не я сложих, миризмата беше ужасна...
И другото - сифонът трябва да е пълен постоянно с вода.
Но най-добре се посъветвайте с ВиК специалист, за предпочитане този, който е работил на обекта...

# 3
  • Мнения: 2 141
Хмм, значи има значение сифона.. ами не знам какъв са слагали, сега ще ида да сложа вода. Има само един, който не е под душ-кабината и в него по-рядко попада вода. Как се сменя сифона? Не трябва ли да се кърти пак за да се смени Tired
Бодликова ти с какво ги почиства каналите тогава, помниш ли? Аз съм взела един мр.мускул и довечера ще  го сложа

# 4
  • София
  • Мнения: 3 835
За съжаление сифон се сменя само с къртене, но дано не стигате до там. Трябва майстор да го погледне и да каже.

# 5
  • Мнения: 1 970
Muskul и другите продукти на Проктър вършат чудесна работа про запушени канали. За почистване си вземете Каналин, продават се в литрови бутилки, по същество е разредена основа.
Но за проблема с миризмата, обикновено се е изпарила водата от роговите сифони и не играе ролята на "тапа" за миризмите. Много важно е сифонът да е правилно поставен, нивелиран, за да може водната "тапа" да покрива долния ръб на пластмасовия конус, който е във вътрешността на сифона. не е ли нивелиран, водата изтича и мириша.
Лекът е само къртене, е, може да запушите сифона и да го отпушвате при нужда.
В западна Европа няма сифони в банята... Появяват се на Балканите, масово така се правят в Турция баните, хората са в пъти по-чистоплътни.... Противно на нашенските масови представи за турчин...

# 6
  • Мнения: 1 196
Сложи една малка плочка върху сифона, и я махай само като се къпете... Така няма да  мирише докато не решите какво да правите със сифона... Peace

# 7
  • Мнения: 2 019
Почистването става най- вече механично/ръчно.
Има капаче/дълго или късо според канала/ - махаш го, вадиш нещо катоооо кошничка, чистиш я в кофа, измиваш,
слагаш я/го обратно- добре да легне и сипваш чешмяна вода.
Никакви препарати и други глезотии, за какво къртене говорите!?
И с лентов сифон и с друг вид, положението си е такова.
От тогава няма миризми в банята у нас.
Нищо не пречи да опитате за седмица- две и ако не се получава да го мислиме после.

Последна редакция: пн, 31 авг 2015, 17:16 от Трънка Бодливкова

# 8
  • Мнения: 2 141
Сложи една малка плочка върху сифона, и я махай само като се къпете... Така няма да  мирише докато не решите какво да правите със сифона... Peace
Ооо, в никакъв случай, това не ми е решение Peace
Почистването става най- вече механично/ръчно.
Има капаче/дълго или късо според канала/ - махаш го, вадиш нещо катоооо кошничка, чистиш я в кофа, измиваш,
слагаш я/го обратно- добре да легне и сипваш чешмяна вода.
Никакви препарати и други глезотии, за какво къртене говорите!?
И с лентов сифон и с друг вид, положението си е такова.
От тогава няма миризми в банята у нас.
Нищо не пречи да опитате за седмица- две и ако не се получава да го мислиме после.
Много ти благодаря, сега казах на мъжа ми да се заеме. Дано да не се стига до къртене

# 9
  • Мнения: 746
И една хитрина - сипете мъничко олио върху водата в сифона . То ще предпазва водата от изпаряване и съответно ще няма да мирише.

Общи условия

Активация на акаунт