"Техничари" ли са вашите деца?

  • 1 288
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
При моята дъщеря наблюдавам засилен интерес след като навърши годинка към всякакви видове копчета и бутони. Тогава започна сама да пуска и гаси телевизора и да сменя каналите с дистанционното. Скрихме дистанционното от нея и сложихме лепенка на копчетата, за да не играе с ТВ-то. Тя обаче се беше научила за приблизителното място и пак през лепенката пускаше тв.
Когато навърши 2,5 г., се принудихме да и купим собствено телевизорче за нейната стая. Беше се така вманиачила по барбенските филмчета, че нищо друго не даваше да се гледа у нас.
Купихме и едно евтино DVD, за да си гледа филмчетата в стаята. В резултат- за месец се научи да борави с него. Отваря, слага си диска, който ще гледа, затваря, пуска си филма, сменя го с друг, когато и омръзне. Накрая гаси тв-то и DVD-то, като си ляга. Изобщо от около 2,7 годишна борави съвсем свободно с техниката в нейната стая. С голяма мъка я приучих да не пипа техниката в хола.
Не ми се говори какво е, когато влезем в магазин за техника. Очите и светват, чевръстите ръчички с няколко движения развалят настройките на телевизорите или усилват говора на максимум и докато тати замазва положението, ураганът Мими е с няколко крачки напред на следващото техническо приключение. Не мога да я удържа и затова гледаме бързо да си свършим работа и да излезем от магазина преди да сме станали за резил.
Наблюдавам подобни технически умения и при много други деца. Самата аз не съм от "техническата нация".
При вашите деца така ли е?

# 1
  • Мнения: 3 491
Голямото ми дете е така. Голям фен на копчета и техника, макар и знанието му в началния си етап да минаваше през сума ти поразии. Каналите на телевизора и дистанционните ги научи на 1 годинка, на 3 1/2 годинки беше способен да си отиде на сайта с картинки за разпечатване (бяхме му изкарали иконка) и да се обслужи сам с принтера (макар и сега да предпочита аз да му разпечатвам). Малкият обаче е по-различен. Пуска си от 2-годишен филмчетата, но категорично откава да манипулира мишката на компютъра, например. Обича игри, ама някой друг да щрака. Поне никаква техника не е натрошил. Всяко с номера си.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна се справя според въможностите си Simple Smile
Но тя ще е по комп техниката. Любими изрази са й "точка бг", "дечица ком" и т.н. Също така обича да снима. Това май са й страстите - компа и фотоапарата. Хубави снимки прави детето. В началото казваше "малко съм ви отрязала", о сега вече се справя доста добре.

# 3
  • Мнения: 655

Любими изрази са й "точка бг", "дечица ком" и т.н.

Това наистина ме разсмя искрено. Joy Представяш ли си скоро като вземе да ти забранява да пипаш PC-то.  hahaha

А иначе и нашия мъник вече от месец е научил как се включва и изключва телевизора и сега обикновено, за да гледаме нещо махаме батериите, иначе нищо не можеш да видиш. Преди няколко дена установи как действа скрола на мишката и сега и тук няма оттърване. Седи пред компютъра , с единия пръст мести скрола и гледа на монитора как се мести. Много му е интересно.  А ние едно време с кубчета играехме.  Joy

# 4
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Бисерче от тези дни. Цвета се разхожда, лапнала едно USB: Мамо, мамо, виж аз съм ю-ес-би порт  Laughing
Ан Мари, моята казва дечица ком и точка ком  Laughing
Иначе любимите сайтове си ги пуска сама. Научили сме я да пише първите букви и после със стрелкичките. Не се оплаквам от компютърните й познания за момента.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
И аз за сега нямам оплаквания Simple Smile Справя се.
Като малка обаче на лаптопа най-обичаше да трие иконки Simple Smile Сега обича да пише "на мамите" в чата или в скайпа Simple Smile Със сина на Киара водят диалози, знаят как да си пишат имената и си пращат емотиконки Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 370
На Станислав баба му е донесла от работата стари бракувани телефони. Умира да им щрака копчетата, да борави със слушалките. Знае, че на мама ГСМ-а не е едно и също с дистанционното.....а ТВ-то си го пуска сам от доста време насам. Обожава да търси кабели, когато лази, и още много много подобни.
Ха-а чуе ли, че телефонът или домофонът звънят-казва "ДА" и после "ТАТА".
Начи, само ТАТА може да звъни и да иде....МАМА-нъц. Stop

# 7
  • Мнения: 1 059
И моя син е "техничар" от малък, още в паяка ходе и дърпаше кпавиятурата и си пускаше музика Simple Smile. Сега вече ка по голям борави със всичкатехника у дома. Пускаси и спира телевизора, компа, даже се е научил сам да си пуска филмчета на компа. Абе май сега ги раждаме направо с више образование Wink

# 8
  • Мнения: 2 731
Виждам че повечето сте горди от този факт Hugне се заяждам -и моята дъщеря (2.7) си включва всичко сама ,но някак си не съм горда .Плаши ме това ,че е много малка да прекарва доста време на компютъра  ooooh!.Вече си пуска сама филми игри , програми за рисуване ,Word.Един ден я оставих за 5 минути сама и отворила кю-то и писала -пращала на когото и падне ooooh!.Не ви ли притеснява това че бутат където не им е работа Rolling Eyes?Да гледа филмчета нямам нищо против ,но за другите неща.......

# 9
  • София
  • Мнения: 4 129
Няма какво да направя. Той имитира всичко, което ние с баща му правим. Даже обяснява на баба си как се пуска филм на компютъра. Справя се с компютъра по-добре от дядо си и баба си.  На него и понаучи азбуката. Сега се е запалил по игрите в dechica.com.  Добавила съм му ги в Favourites и сам си ги пуска.
Иначе с техниката е на ти  - каквото хване в ръцете си след няколко дена е разглобено. Дори и неща, които мислиш, че няма как да се разгобят. Едвам си опазвам моят компютър от него. Страх ме е от вируси, а той клика навсякъде. Затова с баща си "поделят" един компютър. И да му стане нещо - няма страшно. Ще се преинсталира всичко  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 526
Аааааа, всичко което спделяте си го имаме в къщи! Вик разглобява всичките си играчки преди да почне даси играе по общоприетия начин! А каката вчера ще ми пее какава песничка научила в градината, ама мълчи! Аз й викам`Айде де` а тя ми отговаря `Е чакаи да се зареди сайта, сега я свалям песента от нета!` Joy Joy
 hahaha И сама си влиза в любимите си сайтове за Барби и` Аз-детето`

# 11
  • Мнения: 6 206
Мани, бегай...
Сутринта трябваше да обяснявам за един компютър - отидохме, и по средата на обяснението го рестартира. И писъци да си продължи цъкането.
Понеже всичко вкъщи е качено - любимо му е да придърпа някой стол, да се качи на комп., да отвори си дито, отваряне, затваряне докато не го видят. Или се пробва да напъха някоя гъба.
Миналата седмица отидох до офиса с него - за 10 минути рестартира два пъти компютъра, пренастрои факса, да не звъни, качи се на масажния стол, взе му дистанционното и понеже е с кабел го помисли за телефон. Започна едно набиране, тоя стол се видя в чудо. Офиса му се стори рай, всичко достъпно, некачено, и толкова много и различно. Чак пищеше от кеф, особено на факса като изкара звук.  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 526
Мани, бегай...
Сутринта трябваше да обяснявам за един компютър - отидохме, и по средата на обяснението го рестартира. И писъци да си продължи цъкането.
Понеже всичко вкъщи е качено - любимо му е да придърпа някой стол, да се качи на комп., да отвори си дито, отваряне, затваряне докато не го видят. Или се пробва да напъха някоя гъба.
Миналата седмица отидох до офиса с него - за 10 минути рестартира два пъти компютъра, пренастрои факса, да не звъни, качи се на масажния стол, взе му дистанционното и понеже е с кабел го помисли за телефон. Започна едно набиране, тоя стол се видя в чудо. Офиса му се стори рай, всичко достъпно, некачено, и толкова много и различно. Чак пищеше от кеф, особено на факса като изкара звук.  Laughing
ХА-хаха и вие сте от отбора`бързи, смели, сръчни`!

# 13
  • Мнения: 168
Виждам че повечето сте горди от този факт Hugне се заяждам -и моята дъщеря (2.7) си включва всичко сама ,но някак си не съм горда .Плаши ме това ,че е много малка да прекарва доста време на компютъра  ooooh!.Вече си пуска сама филми игри , програми за рисуване ,Word.Един ден я оставих за 5 минути сама и отворила кю-то и писала -пращала на когото и падне ooooh!.Не ви ли притеснява това че бутат където не им е работа Rolling Eyes?Да гледа филмчета нямам нищо против ,но за другите неща.......
Да, това ми беше тънката мисъл, като отворих тази тема. Много налита на техниката и често бута, където не трябва. От друга страна исках да "сверим часовниците" как е при вас. Защото, както по-нагоре е написано, на тази възраст ние сме играли с дървени кубчета, а "младежта" днес се вълнува от съвсем различни занимания.

# 14
  • Мнения: 1 526
Веселка, това е естествения ход на нещата. Всяко едно поколение се развива по-бързо от предното. Когато ние сме били деца в къщи е нямало комп, нали. Тук намример почват да ги занимават с компютри още в градината на 3г., някои са още с памперси но отварят фолдери! Може ида не е правилно , но е факт!
И на мен ми е мъчно, че пропускат детството, което ние сме имали - се ла ви smile3529

Общи условия

Активация на акаунт