Шампоан за мазна коса :((((

  • 32 146
  • 61
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 592
Здравейте момичета , доста теми прочетох - но всички са стари и реших да пусна нова тема ! Simple Smile
Косата ми е ужасна , омазнява се ужасно бързо - какви не шампоани смених и пак се омазнява , пробвала съм и в Виши и с Клоран - същата работа Sad Сега си търся нещо по-евтино , с което да се справя с този проблем Simple Smile
Вчера се изкъпах на обед и днес вече косата ми е мазна - просто е ужасно , иначе се къпя през вечер, но сега се къпя с Глисс и трябва всеки ден да се къпя Sad
Надявам се да споделите вашите мнения относно някои ефикасен шампоан Simple Smile
Благодаря  Hug Hug

# 1
  • Мнения: 112
В момента ползвам на Билков шампоан с екстракт от чемерика, репей, коприва и лавандула. Не знам дали си внушавам, но тези билки май действат по-добре на мазен скалп.

# 2
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
аз се родих с този шампоан  Peace но при мен беше комбинирано, стрес  + различна твърдост на водата  Hug

Скрит текст:

балсамът пак е балеа, но друга серия.

Скрит текст:

# 3
  • Мнения: 386
Не ти трябва шампоан за мазна коса. Те прекомерно изсушават скалпа, който за да компенсира произвежда още повече себум и това води до повече омазняване, по-честа нужда от измиване, честото миене отново води до пресушаване и се получава порочен кръг. Вземи си най-добре хидратиращ (но не подхранващ, възстановяващ и подобни - те са с разни масла и други съставки, водещи до омазняване) шампоан, който отмива себума без да изсушава кожата (аз харесвам синия на Joico) но и най-обикновен мек и щадящ шампоан е по-добър избор от такъв за мазна коса. Направи всичко възможно да не я миеш всеки ден, поне през ден - постепенно ще свикне и ще започне да се омазнава по-бавно. Измивай рано сутрин преди да излезеш, а не вечер - така ще е чиста през целия ден, но и през следващия. Регулирай и мазнините в храната, пий много вода.

# 4
  • Мнения: 2 681
Доволна съм от шампоан с хума на Милва.
И другите им съм ползвала без забележки.

# 5
  • Мнения: 178
Имаш ли пърхут? Аз съм много доволна от шампоaните на Yves Rocher, особено този който е против пърхут. Действа добре и на омазнената коса.

# 6
  • Хасково
  • Мнения: 592
Благодаря много за мнениятааа Simple Smile Спасението ми е сух шампоан за вторият ден , иначе не се издържа Sad
Имаш ли пърхут? Аз съм много доволна от шампоaните на Yves Rocher, особено този който е против пърхут. Действа добре и на омазнената коса.

Нямам пърхут Sad Но мисля вече , че проблема е хормонален Sad Пробвала съм шампоан на Yves Rocher - не останах доволна , пак се омазняваше. Бях доволна от шампоана на Боди Шоп с банан - но към края и от него почна бързо да се омазнява Sad

st.Dobri - мерси много , но с балсам или маска ми се омазнява още повече Sad

# 7
  • Мнения: 46 508
Вземи си 2 различни и като усетиш, че спира действието ги смени.
Моята коса е уж нормална, но привиква към шампоаните и това е решението, което открих.
Също така си промени начина на хранене.

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 592
Вземи си 2 различни и като усетиш, че спира действието ги смени.
Моята коса е уж нормална, но привиква към шампоаните и това е решението, което открих.
Също така си промени начина на хранене.
Благодаря много ! Ще пробвам !! Simple Smile  Hug Hug

# 9
  • Мнения: 349
Много е важно да разредиш дните за миене.
Може да миеш и със сапун от хума на първо време.
Изплаквай с бира - също помага.
Вместо сух шампоан, купи си пудра и ръси в корените на косата след подсушаването с кърпа.
Талкът обира мазнотата в корените. На същия принцип са сухите шампоани, само дето са по-скъпи. От Ремедиум си купувам това:

 http://www.remedium.bg/catalog_img/81390.jpg

Хубаво трябва да разрешиш след талка, за да не личи бялото в корените. Ако си със светла коса, по-добре. Пробвай.

# 10
  • Мнения: 25 736
Здравейте момичета , доста теми прочетох - но всички са стари и реших да пусна нова тема ! Simple Smile
Косата ми е ужасна , омазнява се ужасно бързо - какви не шампоани смених и пак се омазнява , пробвала съм и в Виши и с Клоран - същата работа Sad Сега си търся нещо по-евтино , с което да се справя с този проблем Simple Smile
Koлкото по често я миеш, тя свиква и се омазнява по бързо. Вземи си шампоан за чувствителен скалп и мий през ден,ако я изтърпиш и през 2. Косата се възпитава един вид. Peace

# 11
  • Мнения: 2 596
Преди година и аз си миех косата всеки ден. Използвах бебешки шампоан нали уж не изсушавали толкова  Laughing  Ако ти е мазна и на следващия ден можеш да си останеш вкъщи не я мий, за да може косата да свикне и да разредиш. Аз правех така: един ден мия, един ден сух шампоан. Сега втория ден мога да го изкарам и без сух шампоан  Peace

# 12
  • Мнения: 327
От както се помня косата ми се омазнява бързо.Преди я миех през ден и както се досещате повече се омазняваше.Ползвах все шампоани за мазна коса и нищо.Една позната ме посъветва да ползвам за нормална коса и вече повече от 2 години се мия с такъв,като ги сменям,защото косата привиква.Пак се омазнява,но я мия 2 пъти в седмицата и сигурно си въобразявам обаче ми се струва,че е по добре.

# 13
  • Мнения: 7 987
Определено се омазнява по-бързо като я мия с шампоан за мазна коса. Мия я с шампоани за нормална коса.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 983
Не ти трябва шампоан за мазна коса. Те прекомерно изсушават скалпа, който за да компенсира произвежда още повече себум и това води до повече омазняване, по-честа нужда от измиване, честото миене отново води до пресушаване и се получава порочен кръг.
.....

Koлкото по често я миеш, тя свиква и се омазнява по бързо.
...........

Това са важните постове по темата.
Бих препоръчала дори шампоан за суха коса.
Важно е и 1-2 седмици да изтърпиш да я миеш не през ден, а през два. Вярвам, че това време ще е достатъчно, за да се види разлика.

Общи условия

Активация на акаунт