Шампоан за мазна коса :((((

  • 32 155
  • 61
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 592
Здравейте момичета , доста теми прочетох - но всички са стари и реших да пусна нова тема ! Simple Smile
Косата ми е ужасна , омазнява се ужасно бързо - какви не шампоани смених и пак се омазнява , пробвала съм и в Виши и с Клоран - същата работа Sad Сега си търся нещо по-евтино , с което да се справя с този проблем Simple Smile
Вчера се изкъпах на обед и днес вече косата ми е мазна - просто е ужасно , иначе се къпя през вечер, но сега се къпя с Глисс и трябва всеки ден да се къпя Sad
Надявам се да споделите вашите мнения относно някои ефикасен шампоан Simple Smile
Благодаря  Hug Hug

# 1
  • Мнения: 112
В момента ползвам на Билков шампоан с екстракт от чемерика, репей, коприва и лавандула. Не знам дали си внушавам, но тези билки май действат по-добре на мазен скалп.

# 2
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
аз се родих с този шампоан  Peace но при мен беше комбинирано, стрес  + различна твърдост на водата  Hug

Скрит текст:

балсамът пак е балеа, но друга серия.

Скрит текст:

# 3
  • Мнения: 386
Не ти трябва шампоан за мазна коса. Те прекомерно изсушават скалпа, който за да компенсира произвежда още повече себум и това води до повече омазняване, по-честа нужда от измиване, честото миене отново води до пресушаване и се получава порочен кръг. Вземи си най-добре хидратиращ (но не подхранващ, възстановяващ и подобни - те са с разни масла и други съставки, водещи до омазняване) шампоан, който отмива себума без да изсушава кожата (аз харесвам синия на Joico) но и най-обикновен мек и щадящ шампоан е по-добър избор от такъв за мазна коса. Направи всичко възможно да не я миеш всеки ден, поне през ден - постепенно ще свикне и ще започне да се омазнава по-бавно. Измивай рано сутрин преди да излезеш, а не вечер - така ще е чиста през целия ден, но и през следващия. Регулирай и мазнините в храната, пий много вода.

# 4
  • Мнения: 2 681
Доволна съм от шампоан с хума на Милва.
И другите им съм ползвала без забележки.

# 5
  • Мнения: 178
Имаш ли пърхут? Аз съм много доволна от шампоaните на Yves Rocher, особено този който е против пърхут. Действа добре и на омазнената коса.

# 6
  • Хасково
  • Мнения: 592
Благодаря много за мнениятааа Simple Smile Спасението ми е сух шампоан за вторият ден , иначе не се издържа Sad
Имаш ли пърхут? Аз съм много доволна от шампоaните на Yves Rocher, особено този който е против пърхут. Действа добре и на омазнената коса.

Нямам пърхут Sad Но мисля вече , че проблема е хормонален Sad Пробвала съм шампоан на Yves Rocher - не останах доволна , пак се омазняваше. Бях доволна от шампоана на Боди Шоп с банан - но към края и от него почна бързо да се омазнява Sad

st.Dobri - мерси много , но с балсам или маска ми се омазнява още повече Sad

# 7
  • Мнения: 46 511
Вземи си 2 различни и като усетиш, че спира действието ги смени.
Моята коса е уж нормална, но привиква към шампоаните и това е решението, което открих.
Също така си промени начина на хранене.

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 592
Вземи си 2 различни и като усетиш, че спира действието ги смени.
Моята коса е уж нормална, но привиква към шампоаните и това е решението, което открих.
Също така си промени начина на хранене.
Благодаря много ! Ще пробвам !! Simple Smile  Hug Hug

# 9
  • Мнения: 349
Много е важно да разредиш дните за миене.
Може да миеш и със сапун от хума на първо време.
Изплаквай с бира - също помага.
Вместо сух шампоан, купи си пудра и ръси в корените на косата след подсушаването с кърпа.
Талкът обира мазнотата в корените. На същия принцип са сухите шампоани, само дето са по-скъпи. От Ремедиум си купувам това:

 http://www.remedium.bg/catalog_img/81390.jpg

Хубаво трябва да разрешиш след талка, за да не личи бялото в корените. Ако си със светла коса, по-добре. Пробвай.

# 10
  • Мнения: 25 737
Здравейте момичета , доста теми прочетох - но всички са стари и реших да пусна нова тема ! Simple Smile
Косата ми е ужасна , омазнява се ужасно бързо - какви не шампоани смених и пак се омазнява , пробвала съм и в Виши и с Клоран - същата работа Sad Сега си търся нещо по-евтино , с което да се справя с този проблем Simple Smile
Koлкото по често я миеш, тя свиква и се омазнява по бързо. Вземи си шампоан за чувствителен скалп и мий през ден,ако я изтърпиш и през 2. Косата се възпитава един вид. Peace

# 11
  • Мнения: 2 596
Преди година и аз си миех косата всеки ден. Използвах бебешки шампоан нали уж не изсушавали толкова  Laughing  Ако ти е мазна и на следващия ден можеш да си останеш вкъщи не я мий, за да може косата да свикне и да разредиш. Аз правех така: един ден мия, един ден сух шампоан. Сега втория ден мога да го изкарам и без сух шампоан  Peace

# 12
  • Мнения: 327
От както се помня косата ми се омазнява бързо.Преди я миех през ден и както се досещате повече се омазняваше.Ползвах все шампоани за мазна коса и нищо.Една позната ме посъветва да ползвам за нормална коса и вече повече от 2 години се мия с такъв,като ги сменям,защото косата привиква.Пак се омазнява,но я мия 2 пъти в седмицата и сигурно си въобразявам обаче ми се струва,че е по добре.

# 13
  • Мнения: 7 987
Определено се омазнява по-бързо като я мия с шампоан за мазна коса. Мия я с шампоани за нормална коса.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 987
Не ти трябва шампоан за мазна коса. Те прекомерно изсушават скалпа, който за да компенсира произвежда още повече себум и това води до повече омазняване, по-честа нужда от измиване, честото миене отново води до пресушаване и се получава порочен кръг.
.....

Koлкото по често я миеш, тя свиква и се омазнява по бързо.
...........

Това са важните постове по темата.
Бих препоръчала дори шампоан за суха коса.
Важно е и 1-2 седмици да изтърпиш да я миеш не през ден, а през два. Вярвам, че това време ще е достатъчно, за да се види разлика.

# 15
  • Мнения: 327
Определено се омазнява по-бързо като я мия с шампоан за мазна коса. Мия я с шампоани за нормална коса.
Коя марка най-добре ти понася на косата?

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 305
  И аз да споделя тук.  bouquet С тази разлика, че излизам тамън от така наречения пубертет, та нещата може и да са на хормонална основа при мене, а също и наследствено  Crazy То не се знае, нищо не се знае  Laughing
  Факт, не успявам да се оправя с този проблем - не и до толкова, че да кажа че съм го елиминирала напълно. Но ще споделя какво добре ми подейства и кое не, знам ли може да бъда полезна с моите наблюдения  Wink
 Значи аз много четох за една отвара от дъбови кори. Еми доста я ползвах, не видях ефект при мен от нея. А пък и да е имало, сигурно е било доста минимално. Малко ми потъмня косата от това, но не беше нещо фатално.
  Ползвала съм много шампоани са мазна коса. Която и марка да е, просто така ми изсушаваше скалпа, че усещането не беше особено приятно. Затова ползвам такива за нормална коса, тотално съм отписала масовите марки. Един път на Гарниер 5-те билки добре ми се отразиха  Shocked За момент помислих, че съм се оправила, ама после почна косопад  newsm78
  Шампоаните, които добре ми подействаха, но пак не ми решиха проблема напълно са Авиа (розовия) с хума, д-р Тайс, и ето този, който наскоро си взех от Лили-то (от серията имаше за мазна коса, но не посмях да си взема от него). И това с бебешката пудра (или талка) също е добро, наистина помага.
  И пак някоя друга маска от dm ползвам, доволна съм от тях. Правила съм и по-често миене, но ефект при мен няма, затова съм разредила и така  Whistling
 Надявам се, била съм полезна  Peace  bouquet

Скрит текст:

# 17
  • Мнения: 2 596
  И аз да споделя тук.  bouquet С тази разлика, че излизам тамън от така наречения пубертет, та нещата може и да са на хормонална основа при мене..... И това с бебешката пудра (или талка) също е добро, наистина помага.
  И пак някоя друга маска от dm ползвам, доволна съм от тях. Правила съм и по-често миене, но ефект при мен няма, затова съм разредила и така  Whistling
 Надявам се, била съм полезна  Peace  bouquet

Скрит текст:
Моя пик беше баш, като излязох от пубертета  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 7 987
Определено се омазнява по-бързо като я мия с шампоан за мазна коса. Мия я с шампоани за нормална коса.
Коя марка най-добре ти понася на косата?

Ами аз в от известно време ползвам само Алверде на ДМ, но различни видове...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 391
По принцип мия косата си през ден,не се налага по-често. Не знам дали това попада в графата на бързо омазняваща се коса. Но на мен не ми харесва да я мия толкова често, затова си и взех шампоан за мазна коса. Шампоанът е на Rene Furterer и съм много доволна. Вече я мия през два дни или дори през три(ако не ми се налага да се виждам с хора Laughing )

# 20
  • Мнения: 6 550
на мен добре ми понесе шампоанът на пети оливие с розова глина и мирта. води се за регулиране на омазняването.

# 21
  • Мнения: 248
Аз използвам Wash And Go от този с билките.
Косата ми се омазняваше страшно бързо и вече се чувствах в безизходица. Нямам идея как реших да го купя, но от няколко години го ползвам без редуване и съм много доволна. А и е един от най- евтините на пазара. Веднъж си купих от същата марка, но с пшеничен зародиш или нещо подобно и мазната коса се върна. Затова вече не рискувам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 678
мазната коса е ужасно нещо  Twisted Evil. И аз като авторката си мия косата всеки ден. Мия я сутрин, защото ако я измия от вечерта, за другата вечер вече е мазна. Подстригах я късо, за да не се налага сушене и т.н. хамалогия. Просто мия и излизам.
Ползвала съм почти всичко на пазара за мазна коса. Бях най-доволна от Rene Furterer,  но явно косата свикна и освен, че спря да действа, ми се появи и лек пърхот. Добре ми действа Seboral за мазна коса с пърхот и...май това е всичко. Уморих се от търсене на лек. Просто продължавам да я мия всеки ден, когато съм на работа, а когато съм вкъщи я оставям по 2 дни. Понякога на втория ден слагам сух шампоан, ако се налага излизане.

Може би ще опитам съветите да си взимам шампоан за нормална, а не за мазна коса. Шампоаните за мазна наистина много изсушават, а и от тях ми се появява сърбеж чак.

Дано някой още сподели успешен опит  Peace

# 23
  • Мнения: 2 760
И аз съм от тези, които си мият косата всяка сутрин  ooooh!
Подариха ми домашен ябълков оцет - чаена лъжичка от него в канче с топла вода, полива се на главата след шампоана, след минута се изплаква. Оцетът неутрализира остатъците от шампоан, които остават по косата, тя става мекичка, лъскава и по-бавно се омазнява. Пробвайте, дано ви помогне  Peace, някои обаче казват, че не им действа.

# 24
  • Мнения: 2 596
И аз съм от тези, които си мият косата всяка сутрин  ooooh!
Подариха ми домашен ябълков оцет - чаена лъжичка от него в канче с топла вода, полива се на главата след шампоана, след минута се изплаква. Оцетът неутрализира остатъците от шампоан, които остават по косата, тя става мекичка, лъскава и по-бавно се омазнява. Пробвайте, дано ви помогне  Peace, някои обаче казват, че не им действа.

В колко мл. се слага оцета? Едно канче нищо не ми говори  Laughing

# 25
  • Nice
  • Мнения: 946
И аз имах такъв проблем допреди известно време и опитвах какво ли не. Най-много ми помогнаха маските със сода бикарбонат и малко кисело мляко, содата попива мазнината и косата ми издържаше по 3 дена. По никакъв начин не ми навреди на скалпа или на косата, дори стана много по-хубава. Тази маска я комбинирах с шампоана на био дерма НОДЕ за мазна коса, зеления който има много течна консистенция, но ми свърши перфектна работа. Скъпичък е, по принцип го взимам от чужбина защотот вярвам, че определено има разлика в качеството и останах много доволна.

Мисля, че при проблеми с косата, освен да взимаме скъпи козметики, домашните маски също могат да бъдат много ефикасни с добре подбрани продукти според проблема на косата.

# 26
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Писала съм и в други теми по същия въпрос и пак си оставам на същото мнение, че няма смисъл от такива упражнения - избираш си някой шампоан за ежедневна употреба и миеш всеки ден. Аз пък не мога да проумея как може да се търпи човек с мръсна коса дори да не не му се налага излизане.  newsm78 Иначе от години си мия косата ежедневно - просто когато си взимам душ, мия и косата, нищо не ми коства. Нямам проблеми нито с омазняване, нито с косопад и тям подобни.  Peace

# 27
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Доволна съм от шампоан с хума на Милва.
И другите им съм ползвала без забележки.

Още един позитивен глас за този шампоан!

# 28
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 683
Пупитка,
Колко ти е дълга косата?
Моята е дълга и миенето през ден ми усложнява доста живота, защото след миене, трябва да я изсуша и да я навия на ролки с които да спя или да я направя по някакъв друг начин. Ако само я измия и я оставя без никаква друга намеса, идея си нямаш за какво иде реч / някакво хвърчащо нещо, което на втория ден е с мазни корени/. Суха коса с мазни корени Sick. Честото  миене ми причинява още по-големи проблеми - засилва косопада.
Е цялата тази гимнастика доста омръзва с годините и всеки търси начин да си улесни ежедневието.
И има разлика между мръсна коса и интензивно омазняване на корените така, че ако обичаш не ни слагай етикет "мърли", защото всеки проблем при различните хора се разрешава по различен начин.

# 29
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Под раменете ми е косата - всеки ден четка и сешоар,за да има обем, че ми е супер права. Ами да ти кажа не знам за етикета, но щом не смее да излезе човек, значи е ясно,че косата е мръсна.  Peace
Цялата процедура със сушенето и оформянето трае 10мин. Толкова мога да отделя.

# 30
  • Мнения: X
Не се омазнява косата, а скалпът. Това е кожа, която също има нужда от миене. Това, че има козина (коса, де), пораснала отгоре му, не означава по-малка нужда от почистване, отколкото нужда има лицето ми, например.
Моят скалп цял живот се е омазнявал ужасно бързо. Мия косата сутрин, на другия ден на обяд е като полята с олио. От мазнината се сплъстява на клечки и поема всякаква неприятна миризма. И сърби, ама сърби ужасно.
Големият проблем на мазния скалп е, че честото му миене изсушава дължината на косъма, дори внимателно да се мие само кожата в корените. Мила съм си косата през 3 дни, през 2, през ден, всеки ден. От честотата съвсем отговорно заявявам, че за моя скалп най-добре е да се мие всеки ден.
За изсушаването на косъма - ползвала съм с години шампоани за мазна коса - за скалпа е супер, но косъмът е зле. Минах на бебешки шампоани - имаше леко подобрение, но не чак толкова. После мих със шампоани за суха коса всеки ден - косата ми видимо си подобри вида. И скалпът е хидратиран, и косата е ок.
Най-добре ми повлия миенето всеки ден с редуване на шампоан и маска. Единия ден мия с шампоан, другия ден мия с маска, като я оставям малко по-дълго върху косата.
Това си е моят скалп, разбира се, но ако някой има същоя проблем не толкова с воняща коса на клечки, колкото със неприятното усещане от мръсно - по-добре да мие при първа възможност след като почувства дискомфорта. Лично мнение.

# 31
  • Мнения: 25 737
Едно е да имаш естествено права коса, миеш сушиш и бягаш, друго е да имаш дълга, чупливо-избухнала коса, че и гъста...под 30 минути не мога да добия вид за пред хора. Rolling Eyes

# 32
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 683
Едно е да имаш естествено права коса, миеш сушиш и бягаш, друго е да имаш дълга, чупливо-избухнала коса, че и гъста...под 30 минути не мога да добия вид за пред хора. Rolling Eyes
Peace
Затова казах, че ми усложнява живота! Миене, сушене и навиване или преса ми отнема около  час и половина. Е нямам такова време всеки ден. Ако има начин да я мия по-рядко, с радост ще се възползвам. Не съм под светлината на прожекторите, но и не искам да се срамувам, когато съм сред хора и затова пробвам различни методи.

# 33
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Моята коса е лесна за оформяне,да. И аз процедирам като  .................. само, че редувам миенето с шампоан и балсам. Много добре ми действа и нямам проблем с прекомерно изсушаване.  Peace Другото, което е- всекидневно ползвам стилизиращи продукти, които няма как да оставя да престояват с дни на главата ми.

# 34
  • Мнения: 327
Шампоана за суха коса не омазнява ли повече скалпа?Косата ми е суха,скалпа мазен,това с комбинираните шампоани не ми подейства добре.

# 35
  • Мнения: X
Моята коса е лесна за оформяне,да. И аз процедирам като  .................. само, че редувам миенето с шампоан и балсам. Много добре ми действа и нямам проблем с прекомерно изсушаване.  Peace Другото, което е- всекидневно ползвам стилизиращи продукти, които няма как да оставя да престояват с дни на главата ми.
Аз не ползвам стилизиращи продукти. За редуването - и аз мислех да редувам с балсам, но се разубедих и взех маска. По-плътна консистенция има, по-бавно я изхабявам и все пак - маска е, уж за дълбоко подхванване Simple Smile

Имам сух шампоан, който ползвам уикенда, марката на Лили Дрогерие - не е лош, пудрата е много фина, НЕ Е бяла, което много ми допада, но като цяло не съм му много фенка, защото ако си пипна косата, я усещам мръсна - едно меко и мазничко такова. Иначе ако само я гледаш, не можеш да кажеш, че е неизмита мазна коса, само на пипане се усеща. Ползвала съм и сух шампоан на Сайъс -почти двойна цена, пудрата е бяла и си личи, а и сврши буквално за 5 пръскания. Пак обираше мазнината, но косата ми изглеждаше като на пенсионерка.

# 36
  • Мнения: 569
Препоръчвам шампоан Уртикомплекс http://apteka-info.com/drug/226478/%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B … D1%80%D0%BC%D0%B0 , цена 6,50лв.
Води се за косопад, но съм открила и други ползи.

# 37
  • Мнения: 1 906
Ползвала съм и скъпи и евтини и ефекта е един и същ - миене през ден. Първия ден е идеална на втория на клечки  ooooh!

Ползвам от известно време на Клоран http://apteka.framar.bg/30061972/%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B0% … 400-%D0%BC%D0%BB-
Дано не си въобразявам, ама има някакъв ефект.....

# 38
  • Мнения: 2 760
И аз съм от тези, които си мият косата всяка сутрин  ooooh!
Подариха ми домашен ябълков оцет - чаена лъжичка от него в канче с топла вода, полива се на главата след шампоана, след минута се изплаква. Оцетът неутрализира остатъците от шампоан, които остават по косата, тя става мекичка, лъскава и по-бавно се омазнява. Пробвайте, дано ви помогне  Peace, някои обаче казват, че не им действа.

В колко мл. се слага оцета? Едно канче нищо не ми говори  Laughing

Около литър, косата ми е до раменете, не е дълга и това количество стига, за да я намокри хубаво.

# 39
  • Мнения: 1 223
на мен добре ми понесе шампоанът на пети оливие с розова глина и мирта. води се за регулиране на омазняването.
И на мен ми хареса, но пак за 2 дни и ми се омазняваше. Сега си взех  този и като че ли е една идея по-добре.

# 40
  • Мнения: 25 737
Този зеленичкия и аз съм го ползвала, както и розовкия с нар. Стават. Peace

# 41
  • Мнения: 3 724
момичета за косопада може да използвате и билки, има готови смеси вари се като чаи и после се впръсква в косата, преди като ученичка си правех разни отвари, косата ставаше буйна ижива

# 42
  • Мнения: 13
Преди имах ужасен проблем с мазна коса, миех я и на другия ден беше като полята с олио. Няма да ми повярвате, ако ви кажа, че съм изпробвалa почти всички шампоани(бебешки, за мазна, суха, нормална коса..). Вече се бях предала и открих alverde- Ultra sensitive shampoo. Направо се родих с този шампоан! Издържа 3-4 дни, може и 5-6, все пак зависи от вашия тип коса. Цената му е 4,95 лева, продава се в DM.
В комбинация с един балсам на Балеа (показан в третия пост на темата), резултатът е още по-добър. Балсама си го избирате за вашата коса (руса, къдрава, фина, боядисана и т.н). Той струва 3-4 лв. И той е от Dm.
Имам дълга коса, ако е от значение.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 16:07 от elie789

# 43
  • Мнения: X
 Мазна коса се мие 2 пъти седмично поне, което е веднъж на 2 до 3 дни. Вие да не искате да я миете веднъж в месеца?

# 44
  • Мнения: 25 737
Аз си мия моята през ден, сешоар, преса...през ден. Crossing Arms

# 45
  • София
  • Мнения: 779
Препоръчвам шампоан Уртикомплекс http://apteka-info.com/drug/226478/%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B … D1%80%D0%BC%D0%B0 , цена 6,50лв.
Води се за косопад, но съм открила и други ползи.

Здравей,
От къде може да се купи този шампоан ?
Предварително благодаря за отговора !   bouquet
След раждането имам страшен косопад  Sad освен по-мазния скалп.
От опит това да се държи косата мръсна и да се мие по-рядко, за да се "възпита" според мен не е вярно.

# 46
  • Мнения: 186
Когато косата е мазна, не трябва да се прекалява с употребата на шампоани за мазна коса, тъй като те са много агресивни. Използвай просто измиващ шампоан, не подранващ, не за мазна коса, не с балсам, просто измиващ шампоан. Ще е хубаво ако успееш и да разревдиш малко миенето на косата. Връзвай я, пръскай отгоре сух шампоан, но по-малко... Така ще видиш как косата ти с времето ще спре да се омазнява. Аз имах същия проблем сега няма и следа от мазните корени  Hug

# 47
  • Мнения: 431
Тези съвети с немиенето ме убиват, нищо лично към никого.  Naughty
Как пък ще изляза сред хора с мазни корени, само и само косата ми да 'отвикне' от честото миене и да чакам себумът да се научи да се регулира, самичък?
Ами всичката мръсотия (навън от колите и вътре от климатиците/прахта), която допълнително се наслоява?
Ами ако тренирам или плувам, пак ли да не я мия в името на светата идея? Sick
И да, сухите шампоани дават някакъв обем, но чак пък цял ден да изглежда като свежо изкъпана?

Аз лично мия своята толкова често, колкото има нужда. За съжаление това значи през ден Simple Smile

Напоследък ми харесва как стои и втория ден и сякаш би могла да изкара и трети -- бих опитала, но само ако ще съм си вкъщи тогава. Изпробвала съм различни неща, но сякаш ми помогна ей този шампоан:


-- който ползвам само веднъж седмично -- безсулфатен е и така съм чувала newsm78, пък и през останалото време ползвам шампоан против косопад.

След бърз прочит на темата се сдобих и с Рене Фюртерер (CURBICIA, нали?) -- за мен е нов и ми е любопитно как ще ми се отрази. Peace

# 48
  • Мнения: 1 223
Аз ще пробвам с безцветна къна  Crazy

# 49
  • Мнения: 3 724
след безцветбната къна, боя хваща ли?

# 50
  • Мнения: 1 223
Не знам, аз не се боядисвам.

# 51
# 52
  • Мнения: 186
Тези съвети с немиенето ме убиват, нищо лично към никого.  Naughty
Как пък ще изляза сред хора с мазни корени, само и само косата ми да 'отвикне' от честото миене и да чакам себумът да се научи да се регулира, самичък?
Ами всичката мръсотия (навън от колите и вътре от климатиците/прахта), която допълнително се наслоява?
Ами ако тренирам или плувам, пак ли да не я мия в името на светата идея? Sick
И да, сухите шампоани дават някакъв обем, но чак пък цял ден да изглежда като свежо изкъпана?

Аз лично мия своята толкова често, колкото има нужда. За съжаление това значи през ден Simple Smile

Напоследък ми харесва как стои и втория ден и сякаш би могла да изкара и трети -- бих опитала, но само ако ще съм си вкъщи тогава. Изпробвала съм различни неща, но сякаш ми помогна ей този шампоан:


-- който ползвам само веднъж седмично -- безсулфатен е и така съм чувала newsm78, пък и през останалото време ползвам шампоан против косопад.

След бърз прочит на темата се сдобих и с Рене Фюртерер (CURBICIA, нали?) -- за мен е нов и ми е любопитно как ще ми се отрази. Peace

Честото миене на косата, доказано дехидратира както косъма така и скалпа... Което е вредно. Под да се намали мирнето, нямам предвид да тече мазно от косата. Само че има вариант както споменах вече със сух шампоан, минете да се отложи един ден с пусната коса и бих казала втория ден с прибрана прическа.
И смея да твърдя, че и най- мазната коса измита с подходящ шампоан е чиста доста по- дълго време и се мърси първо от факторите на околната среда, а не от мазния скалп.
То някои хора имат и мазно лице, ама решението не е всеки ден да го третираме с груб изсушаващ салицилов спирт на пример, а третирането с подходящ за кожата продукт.
Продължавайте с агресивните шампоани за мазна коса, пък с времето го виждам да произведат шампион за мазна коса, за употреба през 3-4 часа, че пак косите с такава скорост ще се омазняват...

# 53
  • Мнения: 327
Истината е,че не знам защо ги има тези шампоани за мазна коса като всъщност те предизвикват повече омазняване.Преди време само такива ползвах и наистина бях достигнала момента,когато миех косата през ден.От както използвам шампоан за нормална коса нещата си дойдоха по местата.Два пъти в седмицата мисля,че е абсолютно нормално поне за моята коса.Аз не съм ползвала сухи ,но и вече нямам нужда от такива.

# 54
  • Мнения: 2 288
Здравейте момичета , доста теми прочетох - но всички са стари и реших да пусна нова тема ! Simple Smile
Косата ми е ужасна , омазнява се ужасно бързо - какви не шампоани смених и пак се омазнява , пробвала съм и в Виши и с Клоран - същата работа Sad Сега си търся нещо по-евтино , с което да се справя с този проблем Simple Smile
Вчера се изкъпах на обед и днес вече косата ми е мазна - просто е ужасно , иначе се къпя през вечер, но сега се къпя с Глисс и трябва всеки ден да се къпя Sad
Надявам се да споделите вашите мнения относно някои ефикасен шампоан Simple Smile
Благодаря  Hug Hug

Здравейте,
аз точно това коментирах вчера с фризьора ми. Понеже лятото започнах всеки ден да си мия косата, като минах на бебешки шампоан. Сега си взех един на Матрикс (мисля, че така беше марката), но ще го пробвам довечера, както и да е, отплеснах се.
Та, той ми каза, че по негови наблюдения шампоана за обем давал най-добри резултати, защото измивал косъма, но не претривал скалпа! Та, вече имам светлина, по която да вървя, дано се получи!
Успех

# 55
  • Мнения: 1 906
след безцветбната къна, боя хваща ли?

Аз след употреба на безцветна къна зверски си изсуших косата по краищата. А в корените стана още по-мазна  #2gunfire . При мен се получи отвратителна комбинация.................... Sad

# 56
  • София
  • Мнения: 1 444
Моята коса също се омазнява в корените днес,ако я измия на другия ден е мазна..Сух шампоан не ми помага и я мия всеки ден.Какво ли не съм опитвала шампоани за мазна коса,за суха ,за косопад,за обем не става с нищо.Изстисквала съм си лимон на скалпа(чувала съм че попива себума) отново не се получи.Мия косата си всеки ден от 2-3 години насам имало е периоди в които я мия,на втория ден ходя с вързана коса и вечерта я мия,но пак си се омазняваше бързо а и не издържах много на този период,защото не понасям косата да ми е мазна и не се чувствам никак добре.Ползвала съм всякакви шампоани,от всякакъв клас,но ефекта си е един и същ,все пак реших да се придържам към висок клас шампоани,защото все пак искам косата по дължините ми да е хубава. Примирила съм се с това,че всеки ден ставам 2 часа по-рано вместо 1,но все пак ако намеря някакво решение ще се радвам.

# 57
  • USA
  • Мнения: 7 295
Не е нормално такова преекспонирано омазняване на скалпа.Според мен тр да помислиш за лекарска намеса,вместо да хвърляш пари в козметика.
Храната също влияе.Млечните продукти стимулират производството на мастните жлези.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 391
Освен това и тренировките играят роля. Забелязала съм,че ако заложа повече на кардио и се изпотя повече,включително в корените, косата ми се омазнява по-бързо. Така че ако нямам време да я измия, правя йога Laughing

# 59
  • Мнения: 1
Доволна съм от шампоан с хума на Милва.
И другите им съм ползвала без забележки.

tozi hininoviq shampoan na milde kato go izpolzvash sled kapane moje li da se pravi maska za kosa ili ,ako se pravi maskata sled shampoana niama da ima efekt za raztej na kosata ot shampoana li

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Бихте ли ми препоръчали маска или балсам за мазни корени и сухи краища? Чувала съм, че има такива комбинирани. Имат ли ефект и каква марка да взема?

# 61
  • Мнения: 1 327
За мен решението е балсам/ маска само на краищата на косата..
п.п.
Аз съм много доволна от балсамите на балеа от ДМ/ без силикони са и не утежняват допълнително косата/ и маските на Лореал Профи

Общи условия

Активация на акаунт