Затлъстяване при дете

  • 11 700
  • 162
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте нова съм тук и ме притеснява моята дъщеря която е на 5 годинки а тежи 30 кг. Възможно ли е да е от третата сливица. Доколкото разбрах децата с трета сливица не са с наднормено тегло. Ако някоя мама е имала подобен проблем нека сподели. А ако повтарям темата моля да бъда извинена.

Последна редакция: пт, 04 сеп 2015, 09:34 от Редактор*

# 1
# 2
  • Мнения: 9
Постоянно ми правят забележки да и обърна внимание да я ограничавам. Тази вечер и се скарах на вечеря доста и сега ми е гузно.

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ами затова дадох линк.
Килогрмите са мярка за тегло.
Но хората са с различни размери, кости, мускули и т.н.
А дете на 5 да се ограничава си е престъпно.

# 4
  • Мнения: 46 493
Ако детето се храни в нормални количества и с нормална храна, и въпреки това качва, тогава можете да го отдадете на здравословен проблем. Но иначе причината си е само в храната/напитките.
Не е въпросът в самото количество, а и във вида храна.
Напишете с какво се храни.

# 5
  • Мнения: 9
Точно защото се храни нормално затова го отдавам на третата сливица. А храната която яде тя предпочита домашно приготвена . Рядко яде чипсове снаксове шоколади или подобни храни.

# 6
  • Мнения: 5 710
Честно казано не мога да си представя как си й се скарала, детето е на пет години. И на 15 да унижаваш човек по този начин е непродуктивно.

Обърни се към педиатър, диетолог, човек който може да те научи как да храниш детето си здравословно.
Ограничавай захар, брашно, картофи и ориз, плодови сокчета, захаросани млекца, сладоледи, газирани, не ползвай Макдоналдс и подобни за награда, махни преработените храни в пакетчета;  запълни храненето й предимно с протеини, зеленчуци и плодове. Запознавай я с нови храни, давай й малки задачки в кухнята да вижда, че е хубаво човек да се грижи за храната си. Храни я по 4-5х дневно и по малко. Мери й порциите. Според мен, навиците които й създадеш ще й останат за дълго. Запиши я на някакво движение. Балет, народни танци, плуване, разхождайте се,  каквото и да е.  От лоши навици човек трудно се откача в по-напреднала възраст, това е златният ти момент да посееш правилно отношение. Литература има, лекари има, специалисти зад всеки ъгъл.... Успех!

# 7
  • Мнения: 46 493
Точно защото се храни нормално затова го отдавам на третата сливица. А храната която яде тя предпочита домашно приготвена . Рядко яде чипсове снаксове шоколади или подобни храни.

Зависи какво разбирате под нормално, дайте пример за дневното й меню, включително напитките.
Колко е високо детето?

# 8
  • Мнения: 9
128 е висока. А според мен се храни нормално. Сравнявам я с племенницата си която е на 4год. и тежи 12 кг. а яде в двойни количества спрямо нея.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дай примерно меню за деня.Газирано?Плодови млека?Бисквити?Купешки сокове?

Не й се карай.Много е гадно и не води да нищо креативно.Тя се огорчава повече и вероятно ще започне да яде повече.Нещо спортува ли?

Сравнявам я с племенницата си която е на 4год. и тежи 12 кг. а яде в двойни количества спрямо нея.

Това дете е много слабо.Бих казала ненормално слаба.Не е мерило за килограми.Че те децата на 1 г и малко са толкова кг

Снимка на твоето дете,без да й се вижда лицето?За да се прецени как е структурата.

# 10
  • Мнения: 3 372
Детето видимо пълно ли е или само по цифрите на кантара съдиш? Питам, защото моя син е на 6г, 128см и тежи 28кг - няма грам тлъстина, напълно нормално изжлеждащ си е Peace

# 11
  • Мнения: 7 325
 Какъв е проблема с ориза и картофите, сериозно питам. У нас се яде доста ориз.
Моето дете също е близо до 4 г. и е 13 кг. а се храни добре, боклуци яде много много рядко и по много малко. Полуфабрикати не купувам, сокчета не пие, Макдоналдс и подобни не знае какво означават.

# 12
  • Мнения: 9
по горе споменах че не си пада по купешките храни. днес е яла закуска принцеса с кашкавал, на обяд супа с хляб 1бр. и за вечеря прясно зеле с домати с хляб 1 бр. след обед изпи едно сокче амм това не се случва всеки ден газирано не пие. понякога и взимам сладко ама се случва 1 път в седмицата

# 13
  • Мнения: 9
да видимо е пълна

# 14
  • Мнения: 3 372
Има ли достатъчно движение? Храната не ми се вижда проблемна стига да се движи достатъчно Peace

Общи условия

Активация на акаунт