Още малко не остана скоро ще съм Декемврийска мама

  • 35 676
  • 394
  •   1
Отговори
# 165
  • Русе
  • Мнения: 154

Какво са подивели с този Тутракан?Все едно аз от Добрич да ходя да раждам в Генерал Тошево...Мъчех се да убеждавам една колежка за инвитро да ходи до София,но беше категорична-Тутракан.Нещо не ми допада като идея адекватно лечение в малък град.Тук има момичета,които отиват да раждат в Балчик,защото наблюдаващия ги гинеколог работи там.За мен е абсурд,защото нямат кръвен център и неонатология.Да не дава Господ,ама ако се наложи Добрич-Балчик е 35 км.А по някога и 2 мин са много...
Ами и аз това се чудя,защото Русе-Тутракан са 50-60км. При условие,че тука си ни направиха съвсем ново родилно отделение.Аз както родих баткото за три часа (първо раждане 4кг) не мога да си представя как бих могла да стигна до Тутракан  Thinking

# 166
  • Silistra
  • Мнения: 125
В Тутракан съм ходила на преглед, не останах доволна. Там си е фабрика за пари, по мое мнение. А относно разстоянието - аз ще съм в Сливен последния месец преди термин и ще раждам в Стара Загора - около 60 км е пътя. Според док няма място за притеснение. По-интересно ще е ако бебчо реши да не чака 9тия месец. От Силистра до Стара Загора вече не знам как ще е Grinning Grinning Grinning

# 167
  • Мнения: 38
Много благодаря за отговора! Мен това ме притесняваше - дали преди да родя ми трябва регистрация в София, тъй като не знам и за акта за раждане дали има значение. Аз мисля да раждам в Майчин Дом, а живея в Младост и не знам от къде ще трябва да получа акта за раждане на детето. Но предполагам от болницата ще ми кажат, защото имало значение и от района, където ражадаш. Не знам дали е така.

Няма значение района, в който ще раждаме. За получаването на акта за раждане, се ходи в служба ЕСГРАОН в общината по местоживеене. Предполагам, че при смяна на настоящия адрес, би трябвало да получите акта в новата община. Но за това не гарантирам на 100%, така че най-добре е да питате в общината. Ако имате постоянен адрес в СФ, акта го получавате в СФ Simple Smile



Здравей!

Точно това ми беше мисълта в началото, писах, че нямам гражданство в София ,а живея там. И се чудя акта за раждане по адреса ми от лична карта ли ще отиде, т.е. не в София? За по-сигурно ще отида да питам в общината като изляза по майчинство, че сега не ми е възможно да ходя през деня до там. 

Лек ден!

# 168
  • Мнения: 19
Здравейте, някакви мнения за АГ Варна Simple Smile

# 169
  • Мнения: 48
Здравейте, някакви мнения за АГ Варна Simple Smile

И аз мисля да раждам там този път, казвали са ми че много зависи от това на кой етаж ще раждаш, просто е по добре да си във вип-а..

# 170
  • Мнения: 80
Здравейте и от мен Simple Smile Ако може да ме включите и мен на първа страница :
термин 14.12; първо дете; момиче

Искам да попитам по компетентните - тъй като термина ми по ПРМ и УЗ се различават с 14 дни и така си върви от самото начало,  дали това разминаване ще бъде описано в обменната карта която се издава или само ми приказват празни приказки от Щерев за да раждам при тях? newsm78

# 171
  • Мнения: 18
Акта за раждане ще си го вземеш от общината,в която е болницата без значение къде живееш.Когато раждах дъщеря ми живеех в Дружба,а адреса ми по лична карта не е в София.Акта си го взехме от Красна Поляна-там е болницата,в която раждах.

# 172
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте и от мен Simple Smile Ако може да ме включите и мен на първа страница :
термин 14.12; първо дете; момиче

Искам да попитам по компетентните - тъй като термина ми по ПРМ и УЗ се различават с 14 дни и така си върви от самото начало,  дали това разминаване ще бъде описано в обменната карта която се издава или само ми приказват празни приказки от Щерев за да раждам при тях? newsm78
Първо добре дошла! По принцип гледат ПРМ за всички документи.Това какво показва УЗ е много относително и не го взимат мн впредвид.

# 173
  • Мнения: 80
Да,уведомиха ме чак в 30г.с затова, но пък ми казаха че повече от 14 няма кой да ме чака да раждам,което означава че могат да ми предизвикат раждане,без бебето да иска да излиза! Аз съм с късна О, поради нередовен МЦ. Просто не искам някой да ми каже на 05.12 "Трябва да раждаш вече", защото много лекари се презастраховат по този начин....

# 174
  • Мнения: 2 015
Добро утро!
Моето върви с една седмица напред по УЗ. Баткото беше по същия начин. Е, вярно че родих 9-т дни по-рано, но си тръгна сам и никой не ми е говорил, че ще трябва да раждам по-рано и то искам или не искам. Това са глупости!
Питах сегашния си гинеколог, дали това, че върви пак със седмица напред значи, че ще родя по-рано, а той каза: "Ще родиш, когато плода узрее и е готов".

# 175
  • Мнения: 19
Здравейте , казвали са ми ,че две седмици преди термина е нормално да родиш. Пък бебето като тежи 2,5кг. е готово да се роди  Simple Smile пък друг е въпроса дали иска  Laughing

# 176
  • Мнения: 151
И моето бебче върви 2 седмици напред, но и на мен доки ми каза, че това не означава, че ще родя по-рано. Тези в Щерев май само глупости дрънкат. Тук имаше една мама, която е при тях и на която бяха казали, че не издават обменни карти при тях.....

# 177
  • Мнения: 80
Ако вървеше напред,нямаше да се притеснявам,ама тя изоставя, а моя лекар ми каза,че ако раждане се предизвика 2 седмици по-рано без причини бебето ще е много високо още и ще трябва да се извади секцио...Ще взема всички изследвания от тази "реномирана" болница и ще отида за друго мнение. Благодаря ви за отзивчивостта Simple Smile

# 178
  • Мнения: 19
Ако вървеше напред,нямаше да се притеснявам,ама тя изоставя, а моя лекар ми каза,че ако раждане се предизвика 2 седмици по-рано без причини бебето ще е много високо още и ще трябва да се извади секцио...Ще взема всички изследвания от тази "реномирана" болница и ще отида за друго мнение. Благодаря ви за отзивчивостта Simple Smile
А обясниха ли ти причини защо изостава   Thinking

# 179
  • Мнения: 80
Ами от самото начало си върви така и двама лекари ме уведомиха, че е така заради късна овулация и че няма да се взима предвид ПРМ...Вече не знам на кого да вярвам...

Общи условия

Активация на акаунт