Хайде на театър 3

  • 177 249
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 499

Гледала съм я...но благодаря все пак.  bouquet

"Скъперникът" в Зад канала.
"На ръба" ми хареса страшно като сценография. Иначе имам известни резерви.
Иначе театър се прави и без костюми и богат декор, вижте Мариус Куркински. Той може да ти преразкаже разказ на Чехов и ти да съпреживееш всичко единствено благодарение на гласа, жестовете и очите му.

Благодаря, ще посетя. Ако имате още идеи, моля давайте ги насам. Аз обичам богата сценография, възприемам цялостно сцената и когато е полупразна и декорите не се сменят по време на представлението, някак настроението ми става минорно. Костюмите са ми важни също. Разбира се, моноспектаклите са друго нещо.  

# 76
  • Мнения: 281
Цитат
Ако имате още идеи, моля давайте ги насам. Аз обичам богата сценография, възприемам цялостно сцената и когато е полупразна и декорите не се сменят по време на представлението, някак настроението ми става минорно. Костюмите са ми важни също. Разбира се, моноспектаклите са друго нещо.  
Снощи гледах "Животът е прекрасен" за пореден път. Препоръчвам ти го, ако не за друго, то поне заради сценографията.

# 77
  • Мнения: 1 622
Извинявай се, че продължавам да питам.
Това е програмата на Сатирата за октомври.
Става ли нещо за 11г. дете?

http://satirata.bg/show/page/2/

Мислех си за "Едно малко радио" и "Вечеря за тъпаци"

# 78
  • Мнения: 1 855
Извинявай се, че продължавам да питам.
Това е програмата на Сатирата за октомври.
Става ли нещо за 11г. дете?

http://satirata.bg/show/page/2/

Мислех си за "Едно малко радио" и "Вечеря за тъпаци"




И двете постановки съм ги гледала, допаднали са ми, но не мога да си представя ,че ще бъдат разбрани от 11 г. дете, особено пък Теди Москов....


"Парижката Света богородица" е с интересна сценография, има Икар 2014 за майсторско техническо изпълнение.

Последна редакция: пн, 28 сеп 2015, 12:12 от kativita

# 79
  • Мнения: 4 204
Извинявай се, че продължавам да питам.
Това е програмата на Сатирата за октомври.
Става ли нещо за 11г. дете?

http://satirata.bg/show/page/2/

Мислех си за "Едно малко радио" и "Вечеря за тъпаци"



"Вечеря за тъпаци"- Peace Много смешно. Точно на тази възраст го гледа и моя син.

# 80
  • Мнения: 1 223
"Глупаци" на Открита сцена също е забавна и подходяща за деца.

# 81
  • Мнения: 126
"Марин, Данчо и майка им" в Независим театър. Монокпектакъл на Карла Рахал. Много слабо представление отвсъкъде.

# 82
  • Мнения: 281
"Марин, Данчо и майка им" в Независим театър. Монокпектакъл на Карла Рахал. Много слабо представление отвсъкъде.
При толкова слаба актриса как да очакваш силно представление ...
На мен ми предстои да гледам "Бащата".

# 83
  • София
  • Мнения: 22 944
Преди 2 седмици гледах "Маршрутка" в "Сълза и смях",останах много разочарована.Нищо не ме грабна,нито самата пиеса,нито актьорската игра,а за финала не ми се коментира дори...

# 84
  • София
  • Мнения: 650
Препоръчайте ми, моля, театър, който да е подходящ за дете на 11г...
В музикалния за тази възраст по скоро бих препоръчала "Моята прекрасна лейди", иначе в 199 " Каквото направи дядо, все е добро", "Ножица- трепач" в Театъра на Армията. Това са все постановки, които се харесват и на малки и на големи. Поне моят критерий е времето в театъра да не е мъчение за мен, докато детето се забавлява.

# 85
  • Мнения: 281
Снощи бях на "Бащата" в Народния. Имаше страшно малко хора.
Не бих казала, че ми хареса особено, но съм гледала и по-лоши неща. Рецитирането на Каварджикова ми дойде в повече, въпреки че я харесвам.

# 86
  • София
  • Мнения: 5 499
Снощи бях на "Бащата" в Народния. Имаше страшно малко хора.
Не бих казала, че ми хареса особено, но съм гледала и по-лоши неща. Рецитирането на Каварджикова ми дойде в повече, въпреки че я харесвам.

Ами в скоро време бг театрите съвсем ще се изпразнят. Като нямаха пари (по време на прехода) някак си им минаваше номерът с минималистичната сценография. Обаче вече стига толкова - хората пълнеха залите, държавата помагаше, тряваше да вложат пари в сценография на постановките. Аз например, нямам намерение да ходя на театър и да се чувствам като на репетиция - тъмна сцена, никакви декори, костюми - също. Дано някой от театралите да чете тук и да си вземе бележка - ще откажат хората да ходят на театър!

# 87
  • Мнения: 281
Снощи бях на "Бащата" в Народния. Имаше страшно малко хора.
Не бих казала, че ми хареса особено, но съм гледала и по-лоши неща. Рецитирането на Каварджикова ми дойде в повече, въпреки че я харесвам.

Ами в скоро време бг театрите съвсем ще се изпразнят. Като нямаха пари (по време на прехода) някак си им минаваше номерът с минималистичната сценография. Обаче вече стига толкова - хората пълнеха залите, държавата помагаше, тряваше да вложат пари в сценография на постановките. Аз например, нямам намерение да ходя на театър и да се чувствам като на репетиция - тъмна сцена, никакви декори, костюми - също. Дано някой от театралите да чете тук и да си вземе бележка - ще откажат хората да ходят на театър!
Театърът не е виновен, нито пък хората в театъра. Те искат да правят хубави постановки, с пищни декори и костюми, но няма пари! Държавата не отпуска!  #2gunfire

# 88
  • Мнения: 4 204
Хм, интересни констатации.
В последните 2 години всички постановки , които съм посетила, а те никак не са малко са се играли пред пълна зала.

# 89
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Хм, интересни констатации.
В последните 2 години всички постановки , които съм посетила, а те никак не са малко са се играли пред пълна зала.
Да, и поради тази причина непрекъснатото реване за пари е доста неуместно Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт