Програмата "Личен асистент" - 3

  • 153 920
  • 652
  •   1
Отговори
# 465
  • Сф
  • Мнения: 10 640
Моя роднина е личен асистент за 2016г.Удържан и е данък първото и последното тримесечие на 2016г.Тя е с телк , кога и какво трябва да подаде за да и върнат удържания данък?А колко е необлагаемия доход годишно? Пенсията влиза ли?Благодаря
До 31 март май беше срока за подаване на декларацията, на хонорар е.

Последна редакция: пн, 19 дек 2016, 09:56 от toromanova73

# 466
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Аз пак разбрала - недоразбрала, да питам: заплатите като личен асистент включват ли ги в тия  нови пари? Днес бях при координаторката, питах остава ли програмата - нищо  още не знаели.

# 467
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Пишеше, че включват и парите за ЛА, както и че които е в програма сега, продължава до приключване на програмата.

# 468
  • Мнения: 1 070
Люб, ние сме сключили вече договори за определен срок, мисля че в него няма такива клаузи за прекъсване на договора и съм 99% убедена, че заплатите като ЛА ще си останат.
Моят договор е до есента на 2017, вашите до кога са?

# 469
  • София
  • Мнения: 5 952
Моят договор е до края на февруари 2017. Дори няма и една календарна година. Сключвахме ги в края на април 2016. Предишният пак така, под година, с прекъсване от около месец и половина с предишния.

# 470
  • Мнения: 52
Мисля че включват и парите за личен асистент но по общинската програма,аз се обажда в министерството и ме питаха по коя програма съм.Обадих се на координатор ката тя каза че още нищо не се знае.

# 471
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
А детските надбавки отделно ли са?Защото ако всичко-детски,интеграционни,т.нар пенсия (които са ми 370 лв.всичко)и заплатата ми като ЛА (която е 230 лв.)влизат то ще взимам по -малко (май 430 лв. е в нашия случай)и не виждам как това ще ми помогне по някакъв начин...

# 472
  • Мнения: 263
Това е идеята да спестят пари уж увеличават ама не намаляват ,увеличението е реално за малък процент от дечицата,за над 90процента телк,но всички знаем ,че всяко явяване на телк намалява процентите,а детето продължава да има същите нужди,че и повече

# 473
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Люб, ние сме сключили вече договори за определен срок, мисля че в него няма такива клаузи за прекъсване на договора и съм 99% убедена, че заплатите като ЛА ще си останат.
Моят договор е до есента на 2017, вашите до кога са?
До есента е. И аз не виждам как ще включат и заплатата, трябва да прекратят договора.

# 474
  • Мнения: 1 070
Глупаците от общината решиха да прекратят договорите от 1.02. на децата с над 90% ТЕЛК.
Иначе много пари ще вземат асистентите и общината ще се мине.

# 475
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Е хора вие чак сега ли се светнахте, че ни прецакаха яко с парите и на всичкото отгоре няма да се дават и тези за балнеолечение и рехабилитация. Wink

# 476
  • Мнения: 1 070
Не сме се светнали чак сега, ама значи общините сами решават кои договори да прекратят.
Ами глупаците сме си ние, щото си траем и сами си лижем гъзовете.
Всеки се спасява по единично.

Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 16:48 от ⅞ ...and Happily Ever After

# 477
  • Мнения: 107
И в нашата община прекратиха договорите на личните асистенти на деца с телк 90% - 100%. Предоставиха ни "Заповедта" от МТСП, според която е недопустимо двойно финансиране за една и съща дейност!!!!

# 478
  • Мнения: 1 070
Първо, защо само на децата над 90%?
А второ-не е едно и също, щото на едното място има осигуровки, а на другото не.

# 479
  • Мнения: 107
Първо, защо само на децата над 90%?
А второ-не е едно и също, щото на едното място има осигуровки, а на другото не.
Права си, в програмата поне си имахме осигуровки и си ни вървеше някакъв стаж.  Преди 10 дни бяхме на обучение и подписахме допълнителни споразумения заради вдигането на минималната заплата и тогава ръководителката ни каза, че ще си продължим до края на програмата, така беше коментирала и министърката в оставка, но явно новият министър е решил друго.

Общи условия

Активация на акаунт