Колко време пихте лекарства при контракции?

  • 9 096
  • 52
  •   1
Отговори
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз съм в 6-тия месец и ми изписаха магнерот, папаверин и спазмалгон, защото имам контракции! Докторът каза да ги пия 3-4 дена и ако не се оправят нещата да обърна на гинипрал. Пия ги вече три дни и съм по-добре от преди! А вие колко време пихте предписаните ви лекарства за премахване на контракциите!

# 1
  • Мнения: 3 216
Ами пила сьм всичко,което ти си изброила плюс но шпа и гинипрал.Пих ги постоянно(не всичките на ведньж) от 5-я месец до 3 часа преди да родя.Моите контракции така и не спряха.Даже часове преди да родя не вярвах,че това са истински контракции и си мислех,че като си пия хапчетата и ще ми мине.Да,да, ама не.

# 2
  • Мнения: 2 271
Пих Магнерич/пак магнезий като Магнерота/ прз целия 8м.Не ми спряха контракциите,но бяха по-нарядко.Спрях да го пия чак в началото на 9м.И м/у другото преносих 6 дни,а очаквах да родя преждевременно.Но затова пък родих за 3 и 1/2 часа от първата контракция.Добра подготовка са ми дали! Mr. Green

# 3
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Магнерот пих почти от началото до края.А чат-пат и Но-Шпа пиех.

# 4
  • Мнения: 6 164
12 дни пих папаверин и магнерич. Продължих с магнерич още малко и контракции нямах никакви почти 2 месеца после.

# 5
  • Мнения: 218
От третия месец, до последната седмица преди да родя (38г.с.). Пий си хапчетата и не се притеснявай, не вредят. Почивай си и всичко ще бъде наред.   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 645
От началото на 6 месец, и ги спрях когато влезнах в 9 месец.
Аз пиех Гинепрал + Магнерич, по схема изготвена от лекарят ми.

# 7
  • Мнения: 1 072
Николко. Това тъпчене с лекарства по време на бременност май го има само в БГ.

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
А какво точно представляват контракциите? [/b] При мен се получава нещо като тежест ниско долу на корема, но не ме боли! Все едно като преяде човек и му стане тежко на корема! Незнам точно как да го обясня и затова се надявам вие да ми кажете как е при вас!

# 9
  • Мнения: 218
Диди, корема се втвърдява. Става като камък. Аз усещах тежест и остри пробождания тук-там, не на едно и също място. Всичко ще бъде наред. Не мисли много за това, че понякога проблемите и от стрес идват. Спокойствие.  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз получих такива контракции в края на 5-я месец и се изразяват в стягане на корема като твърда топка и понякога болки ниско долу.
Започнах да пия първо Магне Б6 и Но-Шпа, после Папаверин, после Гинипрал. Ефекта беше малък. Сега ми бият инжекции Папаверин и Но-Шпа два пъти на ден и контракциите през деня намаляха, но вечерно време си продължават Sad

# 11
  • Мнения: 177
Аз получих такива контракции в края на 5-я месец и се изразяват в стягане на корема като твърда топка и понякога болки ниско долу.
Започнах да пия първо Магне Б6 и Но-Шпа, после Папаверин, после Гинипрал. Ефекта беше малък. Сега ми бият инжекции Папаверин и Но-Шпа два пъти на ден и контракциите през деня намаляха, но вечерно време си продължават Sad

и аз така  Tired дори зараждах в 8 месец и отидох в болница.
странното е, че като задържах и то като запече... предписаха ми нещо (не помня точно какво), което не е точно за успокояване на матката, но подейства. родих 1 ден след термина.

а иначе от 5 месец не можех да направя 1 крачка без да получа контракции... нито се разхождах, нито нищо..  Cry

# 12
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз пих от средата на 7-мия месец до началото на 9-тия месец.
Желая ти успех  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 47 963
аз пиех ношпа и магнерич от 5 месец,в началото на 8 м. влязох в болница с реголярни контракции и разкритие и бях на системи ,като ме изписаха пиех гинипрал 6 пъти на ден,казаха ми в 9 м. да го спра
е пак си ги имах контракциите,но родих 7 дни след термина с индукция!
бебето ми е живо и здраво,от хапчетата няма вреда!единствено гинипрала действа на кръвното и ми изписаха и верепамил 30 мин.преди гинипрала да пия

# 14
  • Мнения: 7 640
Аз съм в 6-тия месец и ми изписаха магнерот, папаверин и спазмалгон, защото имам контракции! Докторът каза да ги пия 3-4 дена и ако не се оправят нещата да обърна на гинипрал. Пия ги вече три дни и съм по-добре от преди! А вие колко време пихте предписаните ви лекарства за премахване на контракциите!
Спазмалгонът съдържа АНАЛГИН,сигурна ли си, че това ти е изписано- да не е бусколизин?
Не е редно да пиеш спазмалгон!

Общи условия

Активация на акаунт