Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Имам нуужда от помощ и съвет: дъщеря ми (2 г.) не иска да ходи по голяма нужда. Като казвам не иска имам предвид че като усети позив започва да пищи и се стиска, плаче, не дава да я докосна и това продължава с часове. Започна преди около 2-3 седмици. И преди имахме проблем с акането но се изразяваше просто в това, че от време на време се "запичаше". В един момен обаче се оказахме в това положение при което единствения изход е да я докараме до разстройство (за да не може да се стиска) или да й сложим свещичка, което допълнително я травмира. Нашата педиатърка каза да й даваме дофалак в продължение на един месец, но проблема вече не е в запека а в това че тя просто отказва да "пусне" акото... Свекърва ми смята че трябва да я заведем на психолог ....
Моля ви ако някой се се сблъсквал с подобен проблем да ме посъветва. Иначе в понеделник ще звъня на поредния педиатър и наистина ще търся вече психолог....
Цитирай

Sunshine State (of mind)

Имам нуужда от помощ и съвет: дъщеря ми (2 г.)

Има го този момент в тази възраст - приемат си го като нещо тяхно и не искат да го дават...Съвети от разстояние няма да ти давам, нито е правилно, нито е препоръчително, но ако нещата продължават в този дух и стресират детето, както и вас, най-добре ще е наистина да го види психолог, но ако може под формата на игра, на неформална среща, за да не се задълбочава проблема още повече. Успех!
Цитирай
Благодаря. Ще потърся такава помощ още утре
Цитирай

Бургас

ти казваш че детето ти се е запичало преди време според мен през този период тя се е стресирала нещо, сигурно доста я е боляло дупето като се изхожда и предполагам че сега затва неиска да се напъне и да се изходи защото я истрах да не я боли пак; това е моето мнение и реших да го споделя може и да не съм права незнам, ти най-добре си познаваш детенцето и можеш да прецениш
Пожелавам ви бързо справяне със ситуацията
Цитирай
Pep, и аз допускам че е така (още повече, че тя го казва - не ескам да се изакам защото ме боли), но не знам как да се преборя с това сега. Вероятно наистина ми трябва психолог....
Цитирай
Имам нужда от помощ.Не зная на какъв специалист трябва да се заведе детенцето- вече е 1,5г. и една спокойна нощ не е имало.Сънища ли са, какво е, но е доста притеснително вече, кошмар е!
Мнения много,педиатър каза да не се играе буйно вечер, да не се превъзбужда и т.н., но никаква промяна, може би трябва да отидем на психолог ooooh!
Цитирай

София

Роси, чак сега видях темата и не знам дали проблемът вече е решен. Ако все още не е, бих препоръчала да я заведеш на детски психоаналитик. Ето тук има телефони - http://www.espacepsy-bg.org/ (Обадете се другата седмица - от 03 април, защото сега са извън България.)
Цитирай

София

Един добър класически хомеопат ще се справи с положението. Ако решите, мога да ви дам координати на лични.
Цитирай

Бургас

Здравейте момичета!
Моето дете след два месеца ще стане на 5 год. и имаме същия проблем с акането от повече от две години. Няма да ми стигне времето и мястото да ви описвам какво мъчение е и до ден днешен! Детето  изпитва панически ужас от изхождането, изпотява се, почервенява и започва да се присвива. Това продължава с часове, защото той много се стиска.  От това непрестанно задържане изпръжненията стават много дебели и твърди. С мъжа ми се редуваме да го държим насила над мивката и аз съм виждала как ануса му се цепва. Ами как няма, като той се стиска по една седмица! Представяте ли си!? Опитвала съм с дуфалак, хомеопатия и какво ли още не, но за сега траен ефект няма. От повече от месец сина ми ходи и на психолог, но промяна не намирам. Проблемът при нас е много сериозен, защото при моето дете задържането е на всякакво ниво - например той не може да се изплюе, не говори от година и половина, не може де се исекне когато е хремав и т.н.
Засега му помагам като слагам сапунена водичка със спринцовка в дупето и форсирам нещата и вместо да се мъчи няколко часа, след 2 мин. работата е свършена. Това във никакъв случай не решава проблема, но е единственото ми решение за сега.
Ще се радвам, ако някой ме посъветва нещо изпитано.
Цитирай
Temenuga, аз разбира се не мога да помогна - ние го имаме от около два месеца тази проблем и е само с акането, но определено си мисля че трябва да дадеш повече време на психолога. Може би един месец не е достатъчно, а за такова "задържане" за каквото ти говориш едва ли има някакъв друг вариант. Не знам какво да кажа освен, че те разбирам и ако намеря някакво решение за нас ще го споделя веднага..........
Цитирай

София

Здравейте! Па павад Вашия проблем: Имам дъщеря, която в момента е на 12 год. Когато беше на 1год и половина имахме същия проблем. Слагахме с свещички, но към тях се привиква; правих й клизми, но и това не е решение. Казаха ми за билка роза(цвят) - от билковите аптеки, прави се запарка, прецежда се и се пие. Но тъй като е доста ароматна, тя я усещаше и аз я разреждах със сок в шишето й. Определено имаше ефект, като се има в предвид, че се е случвало и по 10 дни да не ходи. За радост вече този проблем го нямаме Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.