Изневяра

  • 25 737
  • 201
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Има ли живот след изневярата? Преодолява ли се? Най-вече, ако е по време на брака? Какво бихте направили? Води ли прекалената ревност от страна на жената към изневяра?

# 1
  • сф
  • Мнения: 394
Има ли живот след изневярата? - да
Преодолява ли се? - да. ако и двете страни са мотивирани.
Най-вече, ако е по време на брака? - наличието или липсата на брак не е обективен фактор. това е важно само в главите на участващите в случката.
Какво бихте направили?  - не знам, зависи. но определено изневярата не е най-ужасното нещо, което може да се случи в една връзка. пак казвам, зависи.
Води ли прекалената ревност от страна на жената към изневяра? - напълно възможно е да доведе. така на прима виста, логиката е "така и така съм обвинен, поне да има за какво".

# 2
  • Мнения: 89
А как се преодолява нараненото его и това, че не сме единствената с която е бил той и кога спираме да си задаваме въпроса, ами ако е по-добра от мен? А срама от това, че мъжа не е толкова перфектен и това, че той е изневерил. Как въобще се върви до такъв мъж с гордо вдигната глава?

# 3
  • Мнения: 406
А ти перфектна ли си, за да го изискваш от него? newsm78
За изневяра обикновено има много различни причини, замисли се дали и ти нямаш пръст в цялата работа. Не оправдавам никого, просто според мен за изневяра са нужни трима (някой го беше писал и в темата за любовниците). Продължавай с брака/връзката си, ако смяташ, че можеш да го преодолееш, ако не - няма смисъл да си тровиш живота (и неговия) и само да си удължаваш агонията.
Нараненото его се преодолява, ако имаш достатъчно самочувствие и реален поглед над нещата. Ако живееш с идеята, че си най-добрата и най-красивата на този свят, изобщо не се опитвай. Винаги има по-добра, по-млада, по-успешна и т.н. Сравнявай се само със себе си и ще бъдеш с по-малко чувствително его.  В тази тема много хора са споделили опит и мнение: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=865658.msg31419680#msg31419680
Успех! Peace

# 4
  • Мнения: 2 222
Има чудесен живот, но не със същия човек  Peace Това ми е искреното мнение.

(До мъж, който ми е изневерил, въобще не бих вървяла, камо ли с гордо вдигната глава Mr. Green)

Между другото бях чела някъде из форума една жена, която обясни, че мъжът й й изневерил, но много са страдали и двамата по темата, преживели го, даже второ детенце си родили. Били много щастливи. Случайно засякох неин пост след години, пак зле нещата  Confused Стана ми гадно за нея, но ми се затвърди мнението - изневяра, простиш ли я, никой не го оценява, напротив, нещата рано или късно пак изгърмяват.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 142
И аз като Дана.
Иначе простих веднъж, аз лесно прощавам и забравям, но втори път ... Не не не.
Иначе е пълен форума с такива истории, веднъж простила, после пак се оакват нещата. По-скоро обратния случай е рядкост - всичко да е цветя и рози след това.

# 6
  • Мнения: 2 222
Никога, ама никога не съм попадала на реална или форумска история от типа: "Мъжът ми ми изневери, но оттогава ме носи на ръце и аз съм единствената за него". Който желае, може да ме опровергае  Peace

В повечето случаи задържаната след изневяра връзка винаги е за сметка на единия участник.

# 7
  • Мнения: 25 447

(До мъж, който ми е изневерил, въобще не бих вървяла, камо ли с гордо вдигната глава Mr. Green)


Коментирам подчертаното. Защо да не е с вдигната глава? Да вземе да се гръмне ли, че нейният муньо е решил да си вдига смачканото самочувствие чрез секс с друга жена?
Стига вече с това вменяване на вина - единият изневерява, ама другият бил виновен. То пък мъжете защото са много перфектни сигурно - това дава ли основание на жените им да си лягат с който им падне? Пък не е като да нямат повече възможности. Дори и семейният бюджет не страда, ами може и да е на печалба. Аз досега не съм чувала за случай, в който любовницата да пълни семейния хладилник на любовника си, но обратния вариант - да. Че и други материални благинки...

До авторката - ако ще си сменяш прическата, ще си купуваш ново, секси бельо и ще тръгваш на фитнес - направи го заради себе си, не заради кръшкащия мунчо. И се обичай повече.

# 8
  • Мнения: 2 222
Предполага се, че се кефиш на мъжа си, щом си вървите заедно. Ако вървя до мъж, който изневерява и не ме кефи, значи има сериозна причина да се преструвам, че сме заедно и няма да се гордея отникъде.

# 9
  • Мнения: 25 447
И няма вариант да се гордееш с това, което си ти самата, а не с този, който те придружава?

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не оправдавам никого, просто според мен за изневяра са нужни трима (някой го беше писал и в темата за любовниците).
Това е вярно, но само в някои случаи. За мен в по-честия случай мъжа изневерява, защото просто му се е отдал случай, някоя му се е предложила не тепсия/решил е, че няма да го хванат/омръзнала му е половинката и се разнообразява/вдига си самочувствието. Мъжете са доста елементарно устроени, така че не търсете дълбок смисъл в изневярата. Ти може да си страхотна във всяко отношение и пак да ти изневерят и обратното - да си грозна, досадна и отвратителна драка и мъжа ти да те гледа в устата и да те носи на ръце. Като цяло имаш ли си работа с ку*вар, нищо не може да те спаси от изневяра.
Дали ще преглътнеш и ще продължиш с неверника е въпрос на самоуважение, самочувствие, гордост /а в България и е въпрос на икономически фактори като финансова зависимост от мъжа/.


# 11
  • Мнения: 3 735
Аз изневери не мога да преодолея, камо ли да забравя и простя. Случи ми се веднъж, бях много млада, че и влюбена, мъчих се, убеждавах се, че нищо няма, че той се е променил видиш ли ей тъй магически, е не е за мене този гърч. Злопаметна съм, ревнива до немай къде, че и с богато въображение. Разбера ли, че нещо такова е станало, за мене това е краят на взаимоотношенията и това го обявявам от ден първи на връзката, да няма после неразбрали и озадачени.

Колкото го гордо вдигнатата глава, че тя моята глава е винаги вдигната, независимо кой върви до мене и дали изобщо някой върви до мене. Не виждам това какво общо има с изневерите.

# 12
  • Мнения: 46 437
Естествено, че има, няма да свърши животът. Но не съм убедена, че доверието може да се върне.
Аз поне не бих посмяла да продължавам да градя напред нещо с човек, който ме лъже в очите, т.е. докъдето сме стигнали, там ще тъпчем на едно място.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Естествено, че има, няма да свърши животът. Но не съм убедена, че доверието може да се върне.
Аз поне не бих посмяла да продължавам да градя напред нещо с човек, който ме лъже в очите, т.е. докъдето сме стигнали, там ще тъпчем на едно място.
И аз съм така. Макар, че понякога има значение как е станала изневярата. Дали се касае за единичен случай и мъжа сам си е признал или си го хванала сама, че има връзка с друга жена и нееднократно ти е изневерил. В първия случай по може да се прости, но във втория - имаш си насреща долен мръсник и лъжец и е въпрос на пълна липса на самоуважение/наивност да му простиш.

# 14
  • Мнения: 46 437
Не знам... Самата мисъл, че веднъж е взел решение да рискува семейството, за мен е сигнал, че вече е минало времето, в което му е било важно.
Той самият никога не би ми простил, просто нещата ще са счупени завинаги и съм напълно съгласна с него.

Общи условия

Активация на акаунт