Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

София

Ами искам да попитам втория път повече ли боли от първия, по-трудно ли се възстановява, на същото място ли режат!
Нека мамчетата преживяли по 2 операции ми разкажат преживяното!
Цитирай

София

Второто ми секцио беше преди почти месец. Самата операция беше много по-тежка, защото първия път си бяха оставили ръцете  Shocked  Shocked  Затова пък се възстанових много, много по-бързо и разбрах, защо първия път имах толкова проблеми.
Доколкото знам важни са няколко неща освен самата операция да се извърши от добър професионалист - да се раздвижиш максимално рано - още същия ден, да бъдеш обезболена с епидурална упойка в първото денонощие и да се движиш много след като веднъж станеш. При мен даде резултат и ти пожелавам второто секцио да бъде много по-леко от първото. Щом задаваш въпроса, явно не си минала без гадните болки първия път  Wink
Успех от мен!
Цитирай

Plovdiv

I as imam 2 pati Sectio.

Edinstvenoto po rasli4no be6e,4e vtoria pat malko po bolesneno se pribra matkata.

Ina4e vsi4ko drugo be6e sastoto.Edin i sasti rasres i ednakvo barso vastanoviavane.

I as podkrepiam kasanoto,4e triabva barso da stane6 i se dviji6.

Uspeh!!!!

I v kraina smetka....vsi4ko se sabravia...ostava samo edno prekrasno beb4e sa radost na zialoto semeistvo Smile
Цитирай

out of space

Преди седмица претърпях второ секцио. Милиони пъти по- малко ме боля сега, от колкото първия път. Изобщо не може да се сравни! Болката беше като при тежък мензис първите два дни. После се чувствах все по- добре. Сега съм 7- ми ден, още не са ми махнали шевофете (защото при ре- секцио е по- добре към десетия ден да се махат), но клякам, ходя бързо и съвсем изправена, чистя си къщата...абе всичко и то без грам болка. В реанимацията първа давах зор да се раздвижа, а при предишното секцио ревах няколко дни от болка- беше ужасно! Лекарката каза, че все пак моето състояние е малко учудващо, защото второ секцио боляло малко повече, но явно при всеки си е индивидуално.
Цитирай

София

Аз първият път бях с епидурална упойка. Срязаха ме в 18,00 и в 22,00 Заспах и цяла нощ съм си спинкала.! Никаква болка.
Към обяд се раздвизих. Всичко беше много лесно!

Дали има значение упойката! Дори незнам дали са ми били болкоусоикоителни!
Цитирай

out of space

И двата пъти бях със спинална. Малко офф....леле тея дето спинкаха как хъркаха лелелелеее....звуци страаааашниии...само като се сетя и ме напушва смях  Laughing  Laughing  Laughing
Цитирай

София

Моята история пък е следната: трябваше секциото да ми е на 19.09, но на 13.09 сутринта ми почнаха болките, на обяд ме приеха в операционната. След обяд поспах около 2 часа и после цяла нощ не съм мигнала. Чуваха се виковете на родилките, които раждаха нормално. А и така ме болеше! Много трудно се раздвижих и въобще повече не ми се ражда със секцио! Не искам да ви плаша, при всеки е различно.
Цитирай

София

С едно секцио съм и темата е много интересна за мен.

Искам да попитам малко в страни - има ли мами с нормално раждане след секцио? Или някой, ако има познати - нека разкаже какво-как-колко.
Цитирай

При мен раждането започна нормално, но в последствие паднаха тоноветеи се наложи операция. Това стана след обяд ким 15 часа и на другата сутрин в 6 сутринта станах без проблем. Кумата ни има две деца като първото е с операция, а второто нормално с разлика между двете 2г. и 10мес.
Цитирай

Букурещ

Цитат на: Raya

Искам да попитам малко в страни - има ли мами с нормално раждане след секцио? Или някой, ако има познати - нека разкаже какво-как-колко.

да, има, моя приятелка, 3 раждания - първо нормално (няма да навлизам в подробности, че доста неприятно), второ раждане - секцио - момиче, трето раждане - нормално - момче преди няколко месеца. След секцио-то си е родила съвсем нормално без абсолютно никакви проблеми, но тя има вече едно нормално раждане преди секциото, така, че е малко по-различно....
Цитирай

Canada

Имам приятелка с едно секцио и едно естествено раждане след това, като разликата между децата е 6 години. А във форума на dir.bg си пишех с една майка, която има 2 раждания секцио и 1 естествено след това Shocked . Трябвало е и третото да е секцио, оба4е тя родила по-рано и толкова бързо, 4е нямало време дори да я подготвят за операция  Wink .
Друг е въпросът, дали ще намериш лекар, който да се навие да ти позволи да опиташ естествено раждане. Макар 4е и такива слу4аи има, те са по-скоро изклю4ение от правилото, 4е щом един път си родила секцио, непременно и второто трябва да е секцио.
Цитирай

Букурещ

Цитат на: mama_p

Имам приятелка с едно секцио и едно естествено раждане след това, като разликата между децата е 6 години. А във форума на dir.bg си пишех с една майка, която има 2 раждания секцио и 1 естествено след това Shocked . Трябвало е и третото да е секцио, оба4е тя родила по-рано и толкова бързо, 4е нямало време дори да я подготвят за операция  Wink .
Друг е въпросът, дали ще намериш лекар, който да се навие да ти позволи да опиташ естествено раждане. Макар 4е и такива слу4аи има, те са по-скоро изклю4ение от правилото, 4е щом един път си родила секцио, непременно и второто трябва да е секцио.

та моята позната, второто и раждане беше секцио при д-р Х, третото - нормално раждане пак при същият д-р Х, който я е насърчил да роди вагинално. Значи няма проблем.
Цитирай

София

Напротив лекарите са "навити" второто да е вагинално.

Аз докато лежах за задържане имаше едно майче за раждане при нас. Беше със секцио преди по малко от година и 7 месеца и докторката и каза, че ще ражда вагинално.
Родилката беше с преносване и никой не я гласеше за второ секцио, чакаха си я да роди нормално.

Така че не мисля, че лекарите са против това.
Цитирай

Букурещ

Цитат на: Slunce
Напротив лекарите са "навити" второто да е вагинално.

Аз докато лежах за задържане имаше едно майче за раждане при нас. Беше със секцио преди по малко от година и 7 месеца и докторката и каза, че ще ражда вагинално.
Родилката беше с преносване и никой не я гласеше за второ секцио, чакаха си я да роди нормално.

Така че не мисля, че лекарите са против това.

съгласна напълно.
Цитирай

София

И аз питах гинеколога си за нормално раждане след секциото. Той ме попита - от какъв зор искам да ме режат един път долу, един път - корема. Според него е по-малко травмиращо да те режат на едно и също място. И говорейки си по този въпрос, докато ме преглеждаше, той ми откри начало на смъкване /дали така се казваше ???/ и ме информира, че от тук нататък мога да забравя за нормално раждане...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора