Време вече не остaнa - много скоро ще съм СЕПТЕМВРИйскa мaмa - Тема №9

  • 30 340
  • 748
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 037
Както бях казала, ще разкажа и моето раждане
Скрит текст:
На 16-ти сутринта си отидохме с ММ в болницата, аз бях супер спокойна, даже предната вечер си поспах добре. Прие ме лекарката, която оперира с моят лекар. Качиха ме в предродилна, тонове, ехограф, сложиха ми абокат и система и зачакахме да стане 10, тогава беше моят час.
В 10 и нещо отидох и легнах на операционната, биха ми упойката. Усетих я, но не беше нищо страшно. Започнаха да ми изтръпват краката и започнаха операцията. В 10,40 се роди малкия, показаха ми го и го отнесоха да го мият и да го покажат на таткото.
И оттам нататък започнах да усещам, в началото по-слабо, но болката се увеличаваше с всяка изминала минута. След 10-15 мин казах на анестезиоложката, преди това си траех, защото си мислех, че така е редно. Всички се ококориха, биха ми упойка, за да ме приспят. Да, ама не заспах, след малко ми биха още една, но и след нея не заспах. Трети път ми сложиха, но по-малко, пак нищо. Биха ми морфин и течен аналгин, не знам дали имаше ефект от тях.
Към 12 без нещо приключиха, имало някакъв проблем с матката ми и затова се забавиха.
Показаха ме на ММ, ама хич не ми беше до него.
После ме закараха в реанимация, боля ме, но не много, напълно поносимо.
Вечерта още станах, защото катетъра ми течеше, и трябваше да сменят чаршафите. Едва изкарах до следващата сутрин, за да ми го махнат и да ставам спокойно.
После ме преместиха в нормална стая, бях с още една жена. Доволна съм от всичко и всички.
На 5-тият ден ни изписаха и така.

# 481
  • Мнения: 9 866
от зъболекари ме е страх повече и от раждане ... браво на теб, че си се решила, аз още се натискам у нас си, и не отивам. Имам една лека болка в единия зъб, но .. ще си я влача тъй, известно време... Шубето голям страх ... Embarassed

не можах да се стърпя да се избъзикам с моето средното момченце Wink)
преди малко ме пита -

- Мамо, знаеш ли къде е брат ми?
- /аз подозирам, че търси по-големия, защото иска да играят на компа, но се правя на ударена/ Да, знам къде е.
- А, къде е?
- Ей тук - и надигам малко ъгълчето на одеалото на бебето.
- Ооо, мамо, ама не този брат, другия ....
 Joy hahaha Crazy


Онли - с каква упойка беше, че те пусна толкова бързо? Ти си герой в моите очи, щом си станала още на същия ден. При мен този път нямаше катетър, клизма - нищо. Една свещичка предната вечер и това беше. Вместо катетър - подлога. Беше трудно да се понадигна да я поставят, но се трайваше.

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 12:53 от rumka833

# 482
  • Мнения: X

Жулиета, и при нас е същото, няма спане. Преди заспиваше след хранене, а сега може и цял ден или цяла нощ да не спи между храненията. И аз мечтая да дремна, ама не става. Нашия татко е готов да напусне спалнята и да се пренесе в хола...Нас ни мъчат и колики много напоследък, но в останалото време си е глезотия, в ръцете на мама е по добре от креватчето. Заспива в ръцете ми и щом го сложа в креватчето почва едно пъшкане и въртене, ококолва се и реввввввв...

При нас е абсолютно същото! Едно към едно!
 Confused Confused

Спи ми се 2 не виждам. Mr. Green

И да ви споделя една малка "хитринка". Нали като са много малки не им се слага възглавничка, но слагам калъфчица под главичката, че ако повърне да не сменям целия чаршаф, а само нея. Wink

И да се оплача много ми пропускат памперсите, вече 2-3 различни вида. На ден по 2-3 пъти е мокър и се преобличаме. ooooh!

# 483
  • Мнения: 1 037
Румка, със спинална, но точно каква не знам.

# 484
  • Мнения: 9 866
за течащите памперси - има ли вероятност да не ги стягаш достатъчно? При малките деца - лепенките може да се застъпват, в зависимост колко е малко детенцето.
течовете са гадни, знам ...

# 485
  • Мнения: 1 037
При нас пропускаха заради пъпа, когато не беше паднал. После се пооправиха нещата, пак има фалове, но са много по-рядко. Отделно и под чаршафа съм му сложила един памперс-чаршаф.
Да ви питам, направеното АМ колко време е годно за пиене?

# 486
  • Мнения: 509
Здравейте, мами!  Hug

Да се похваля и аз, днес в 11.06 сутринта се роди моето момченце - Пламен! Преносен с 8 дни.
4 270гр, 54см. Беше нормално раждане, без упойка. ...
Честито бебче! Да е живо и здраво, много спокойно и да папка добре! На теб бързо възстановяване! Голям мъж си родила Simple Smile

...
Момичета, искам да ви питам нещо. Моето юначе вече направи три седмици. От вчера започна много да будува - хапне, но после не заспива почти 2-3 часа. Понякога идва ред за още едно ядене, а той още не е спал. Нормално ли е това според вас? Преди заспиваше още докато се храни и директно го слагах в легълцето. Сега се унася, но в момента,  който спрем кърменето се ококорва!
И при нас е така от третата седмица - по-малко спи и си будува между 2 хранения. Гледам да е през деня, че нощем лошо ...


...
Много ми е трудно с моето хранене, нищо не ми се яде, хапвам през дена колкото да угодя да бабата- помощник, вечер често пропускам вечеря щото ругите ми двама мъже вечерят първо те, а аз съм на пост с бебо, после никак не обичам да ям сама и така и не сядам на масата. Най вероятно и от това кърмата ми намаля...
...
Храни се, от това намалява кърмата, а и от храната ти зависи състава и и това какаво ще получава и бебчето Simple Smile

# 487
  • Мнения: 324
Здравейте момичета  Whistling днес бяхме на консултация и бебка е качила 430гр за 1седмица и вече сме почти 3кг  Wink и съм много щастлива ,че наддава доволно.
При нас се появиха и коликите ,  много лакома и изяжда храната за отрицателно време и после много често и повръща.Трудно се оригва и пъшка по 20-30 мин на рамото ми.Забелязах и че като ака я боли много коремчето и свива краченца,докато не свърши работа е голяма мъка....
На моменти иска да яде през 1ч и сега е малко на диета,както казва педиатърката явно я прехранвам.
 newsm78
За коликите взех Коликинд ,но почти няма ефект от тях и сега ми препоръчаха Абоколикен в комбинация с Еспумизан комфорт и  ще пробвам и дано има ефект.
Видях по-нагоре че сте коментирали за запека аз съм много зле откакто сме във вкъщи и даже си правих клизма онзи ден.Ям круши,грозде,киви ,сливи и дано да се оправят нещата.
Памперсите и на нас ни пропускаха ,но самата аз не ги слагах хубаво ,защото се притеснявах заради пъпчето.Хубав ден на вас!


# 488
  • Мнения: 5 259
Да ви питам, направеното АМ колко време е годно за пиене?

В групата във ФБ някой беше питал и всички отговориха, че 30 мин. е максимума. Аз лично не знам, само предавам чужди коментари.

Аз го давам до един час, така си спомням от миналия път, не съм проверявала наскоро. На кутията пише да се дава веднага.

Only God can..., много драматично  Confused Важното е, че всичко е минало и вече си добре.

# 489
  • Мнения: 9 866
Мамета - водите ли бебешки дневник? Такова едно - дето се записва кога първо е направило детето това или онова, прибира се зъбче/пъпче/косичка, лепят се снимки и др.

преди имах желание, с големия батко, но много бързо ми се изпари нещо. Сега ми е съвестно, ама ... нещо пак не ми се занимава. Сили не ми стигат, или мотивация ... 

# 490
  • Мнения: 202
Здравейте момичета,
 и ние вече не спим и ядем само! Само, че вашите бебчета си седят и мислят нещо, и "зрелища гледат", докато ние САМО крещим, друго не правим, ако не е гушат. Биба не харесваме, единствено вън в количката я понася. Какво е това чудо, нали уж вдички харесват биби  newsm78

# 491
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Прегначик, как даваш Инфакола - преди всяко хранене или пропускаш? Аз от два дни му давам на всяко хранене и се притеснявам да не би да трябва по рядко да се дава.

Сиси, аз ползвам памперси само на Памперс, много рядко ми са пропускали и то ако не съм стегнала добре.

Онли, за АМ виж какво пише на опаковката. На моето - НАН - пише да се дава веднага и аз спазвам това. НО в болницата съм видяла и други случаи - АМ за 3 ч. през нощта ми го даваха заедно с това за в 12 ч., за да не ги будя....като нямаше как там съм давала и престояло 3 часа. Забелязала съм че след час някой път си сменя миризмата.

Румка, на нас ни подариха едно мн. хубаво албумче, на което на първите страници има първите важни неща за бебо като първа дума, зъбче и др. и мисля да ги записвам по натам. После като порасне може би ще е интересно да го четем.

# 492
  • Мнения: X
На моето АМ пише до 1 час да се пие.

Дневник имам много хубав, ще попълвам като се сетя.

За моето раждане няма да разказвам. Беше без упойка, ужасно болезнено поради разположението на бебо (в дясно и горе), а и голямо бебе.. Поне родих бързо за 3 часа

# 493
  • Мнения: 401
Myrzelche честито бебче, много да ви радва

Момичета толкова много сте изписали, аз не успявам да смогна Simple Smile . Мойта сладурка вече почти не спи, само плаче и иска внимание, последните 2 дни заспива за по час и после нон стоп е будна. Незнам да я правя вече. През ноща слава богу горе долу спим, но през деня е ужас. Вече почваме да повръщаме и специалното мляко и незнам какво да я правя.
За инфакола на мен ми казаха, ако не се свива да не и го давам, така го е давала моята приятелка в Англия. Мойта лекарка каза че не е проблем, но все пак да не я тъпча с лекарства.
За запека, дуфалака не е добър избор за кърмещи. Аз пия рициново масло и свещички, ама си е гадно. Не че имам много кърма, вече мисля че няма нищо, така и не можах да си изцеждам имам и механична и ел помпа и нищо не става. Като стисна има не знам какво правя грешно  newsm78

# 494
  • Мнения: 509
... Биба не харесваме, единствено вън в количката я понася. Какво е това чудо, нали уж вдички харесват биби  newsm78
Аааа не са всички - голямото ни дете изобщо не пожела биберон, ама и за секунда не го засмука. Simple Smile

Мамета - водите ли бебешки дневник? Такова едно - дето се записва кога първо е направило детето това или онова, прибира се зъбче/пъпче/косичка, лепят се снимки и др.

преди имах желание, с големия батко, но много бързо ми се изпари нещо. Сега ми е съвестно, ама ... нещо пак не ми се занимава. Сили не ми стигат, или мотивация ... 
Това е много хубаво нещо, НО само ако го правиш с желание. Ако ти идва отгоре на цялата работа като ангажимент, не е нужно сякаш Simple Smile


Инфакола го давам преди хранене през един път - така ми каза педиатъра.

Общи условия

Активация на акаунт