Амниоцентеза- какво представлява, болезнена ли е и какъв е риска от нея ?

  • 2 639
  • 20
  •   1
Отговори
Предстои ми такова изследване и се притеснявам. Ако някоя има опит, моля да го сподели с мен.

# 1
# 2
С тази процедура през корема се изтегля малко околоплодна течност.Целта е да се открият някои  вродени заболявания.Зная че се прсви около 15-16г,с,защото след това има минимален риск за плода.Процедурата е безболезнена,а защо ще ти я правят?Има ли някакви показания?

# 3
Защото съм на 37 г. и ми е първа бременност

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
А след колко време излизат резултатите? И амбулаторно ли е изследването или има престой в болницата?
Задавам тези въпроси, защото на моя близка приятелка й предстои това, а няма инфо за тези подробности. Благодаря ви

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не го приемай като забележка, а просто подсещане.
Ако пуснеш търсачката ще ти излезнат доста теми по въпроса.

# 6
благодаря на всички! все още съм новак в нет-пространството

# 7
Не се притеснявай щом нямаш показания(всички с първа бременност над 35год трябва да я направят.Относно въпроса по долу за престоя в болницата:мисля,че не е необходимо да се остава,но трябва да се лежи задължително няколко дни.За толкова са готови и резултатите.

# 8
  • Торонто
  • Мнения: 837
Няма престой в болницата, не боли и не е задължително да се лежи после няколко дни. Хубаво е да се почива, аз не ходих 4-5 дни на работа, но моя приятелка още на другия ден си беше на работа.

# 9
  • Мнения: 337
В първата страница има описано за амниоцинтезата. Малко по-болезнено от инжекция е, но затова пък след това ще си спокойна че бебчо е здрав. Задължителна е щом си на 37 години и първа бременност. Аз съм на 40 и това ми е втора но си направих. Освен това не е вярно че трябва да лежиш след манипулацията. Добре е да починеш 1-2 часа след това, аз от болницата хукнах по магазините Peace

# 10
  • Мнения: 650
И аз ще кажа че не боли-просто не гледаи докато го правят. интересно че в горе-посочените страници не пише колко е опасно,знам със сигурнос че този процент в САЩ е 1-3% като е по скоро 1%. Колкото и да е си заслужава. аз съм си правила два пъти-зависи от доктора също-единия път беше доста бавно, а втория път ми се стори ужасно бързо. Има видеозон с които следят каде е детето-процедурата би трябвало да се извъшва от доктор и друг доктор поне на мен работеше с видеозона. Късмет! Това не е страшно, страшното е докато доидат резултатите

# 11
  • Мнения: 233
Не се притеснявай за амниото. По-нагоре, майките са ти обяснили за какво иде реч и каква е опасността от такова изследване.
Това е едно рутинно изследване в Европа и САЩ. Вярно, че в БГ все още не е такова, но няма нищо страшно.
Не боли. Аз родих на 36 години второто си дете и скрининга по време на бременността ми даде висок риск. Правих амниото в БГ в МД - София. Не съжалявам, това изследване ми осигури спокойствие по време на бременността. А и бяхме сигурни със съпруга ми, че пола на детето е какъвто ние желаехме Laughing
Късмет!

# 12
  • Мнения: 3 069
Не се притеснявай щом нямаш показания(всички с първа бременност над 35год трябва да я направят.Относно въпроса по долу за престоя в болницата:мисля,че не е необходимо да се остава,но трябва да се лежи задължително няколко дни.За толкова са готови и резултатите.

Не е задължителна , независимо дали е първа или не.Всеки взима решение сам за себе си, няма "трябва" или"не трябва".
Аз съм на 39 години и не ми казаха ТРЯБВА, направих си консултация с генетик и не се наложи да ТРЯБВА.
Каквото и да решиш мила успех от нас с бебо smile3525

# 13
много благодаря на всички, едва сега прочетох всички съвети и препоръки и съм безкрайно благодарна на всички, но едно не ми става ясно това изследване с направление ли се прави, попитах гинеколога си, той щял да ми обясни по - късно, какво значи това, все пак трябва да знам по - навреме, аз не съм от София, АЦ трябва да го правя май месец. Ако някой може да ми обясни със записване ли е и, ако се плаща какво се плаща и колко долу - горе и имам ли право на избор на гинеколог, който да извърши АЦ.

# 14
  • Мнения: 575
много благодаря на всички, едва сега прочетох всички съвети и препоръки и съм безкрайно благодарна на всички, но едно не ми става ясно това изследване с направление ли се прави, попитах гинеколога си, той щял да ми обясни по - късно, какво значи това, все пак трябва да знам по - навреме, аз не съм от София, АЦ трябва да го правя май месец. Ако някой може да ми обясни със записване ли е и, ако се плаща какво се плаща и колко долу - горе и имам ли право на избор на гинеколог, който да извърши АЦ.

Изследването се прави по желание, нямам представа дали се плаща от ЗК, т.е. дали може да го направиш с направление. По принцип в София е най- добре да го направиш или в Майчин Дом или в Шейново. Като имай предвид че резултатите се изчисляват единсвено в Майчин Дом. Аз моята я правих в Шейново. Прави ми я д-р Велев, (шеф е на патологията там и е доста добър) Цената за кратката процедура е 130лв. За дългата 150 (при нея ти казват пола на детето със 100% сигурност). Аз лично избрах кратката (резултатите излизат за 10 дни) , защото е по - важно да знам как е бебето , а не какъв ще е пола.  Искам да ти кажа, че това са най- дългите 10 дни в живота ми. Остават ми само 2 дни...в петък... Стискайте палци, плс  Praynig Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт