Създаване на онлайн магазин

  • 31 053
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте от мен. Не знам дали тука е точното място, но искам да попитам някой, има ли някой който знае къде и как мога да си направя онлайн магазин. Искам да се занимавам с онлайн търговия и се опитвам да поставя началото някак си. Благодаря

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Какво точно ще продаваш?

# 2
  • Мнения: 10 598
Най-лесния вариант, който предполагам, че ще ти е достъпен е във фейсбук.  Joy
Иначе, по-скоро уточни с какъв бюджет разполагаш и какви са ти познанията по уеб-дизайн и програмиране, за да те насоча. Безплатни разработки на онлайн магазини няма (принципно) ако нямаш познания Wink Смятай, че като минимум трябва да инвестираш поне в споделен хостинг, ако идеята за фейсбука не е по твой стил.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 198
Здравей, аз имам онлайн магазин. В началото избрах опенкарт през ipage, но този вариант никога не ти го препоръчвам.
Един хостинг ти е до 80лв, един домейн до 60лв /като има и за 20-25лв/
Един безплатен опен карт панел от самия хостинг доставчик!!!
И си имаш сайт, но тъй като той трябва да е достъпен за бг потребителите , ти препоръчвам ето този човек, Намери го в скайп задължително.
Снощи попаднах на него и за много къси пари ми оправи сайта ./не му обръщай внимание сега е в процес на обработка http://gstylestore.com/ /
Ето ти скайпа. Много е точен , много разбира и не взима много пари.
stiv.raider
от България , снимката му е с едно дете на морето

# 4
  • Мнения: 7
Най-лесния вариант, който предполагам, че ще ти е достъпен е във фейсбук.  Joy
Иначе, по-скоро уточни с какъв бюджет разполагаш и какви са ти познанията по уеб-дизайн и програмиране, за да те насоча. Безплатни разработки на онлайн магазини няма (принципно) ако нямаш познания Wink Смятай, че като минимум трябва да инвестираш поне в споделен хостинг, ако идеята за фейсбука не е по твой стил.

Фейсбук е един от вариантите, но искам и още нещо. Като бюджет още не съм определила, но не ми се дават много пари 300-400 макс. Познания много нямам, но пак в процеса на работа мога да се уча Simple Smile

# 5
  • Мнения: 10 598
Най-лесния вариант, който предполагам, че ще ти е достъпен е във фейсбук.  Joy
Иначе, по-скоро уточни с какъв бюджет разполагаш и какви са ти познанията по уеб-дизайн и програмиране, за да те насоча. Безплатни разработки на онлайн магазини няма (принципно) ако нямаш познания Wink Смятай, че като минимум трябва да инвестираш поне в споделен хостинг, ако идеята за фейсбука не е по твой стил.

Фейсбук е един от вариантите, но искам и още нещо. Като бюджет още не съм определила, но не ми се дават много пари 300-400 макс. Познания много нямам, но пак в процеса на работа мога да се уча Simple Smile

Хмм...  Grinning А ти искаш сама ли да си направиш магазина или някой да ти го "приготви" и ти само да добавиш продуктите? От php разбираш ли? Кои шопинг карти познаваш? Или с други думи: На кой друг сайт искаш да прилича магазинът ти? Grinning
Не знам какви оферти за хостинг текат в момента, ама за тия парички доста добро нещо мога да измисля, като разработка. Купи си хостинг, за начало. Ако има пакет за инсталиране на CMS (content management systems с готови шопинг карти), можеш и сама да експериментираш с разработката. Домейна и после можеш да си го купиш, а някои хостинги ти подаряват домейн. Можеш да ползваш безплатен домейн, който да препраща към хостинга ти, докато си осъвършенстваш разработката и пуснеш магазина в действие.

# 6
  • Мнения: 1 298
От личен опит казвам, че ако нямаш познания по-добре намери някой да ти го направи.
Аз имах някакви и въпреки това ми отне известо време докато избягам от усещането за началният вид на OpenCart.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 198
Opencart не е лоша. Може да си вземе тема от themeforest.

# 8
  • Мнения: 1 298
Аз не казвам, че е лош. Напротив аз го ползвам и съм доволна, но повечето хора не искат да стартират с още едни 70-100лв за тема. После идват и модули, с които се работи по-лесно с OpenCart.
Затова и съвета ми е, ако не разбира и няма на разположение време по-добре да й го направят.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 198
Аз не казвам, че е лош. Напротив аз го ползвам и съм доволна, но повечето хора не искат да стартират с още едни 70-100лв за тема. После идват и модули, с които се работи по-лесно с OpenCart.
Затова и съвета ми е, ако не разбира и няма на разположение време по-добре да й го направят.
Peace разбрах.
Но с 400лв , ще си направи много добър онлайн магазин: ))

# 10
  • Мнения: 2
Могат да се използват и безплатни платформи или пък такива с ниски месечни такси. Примери:

http://biz.shopmania.bg/
http://www.superhosting.bg/web-hosting-compare-shop-plans.php - най-добрия вариант
http://summercart.bg/
https://www.gombashop.bg/
http://www.exsitee.com/

Най-малкото могат да се спестят пари от хостинг, имаш хубава визия и плащаш само 20-25 лева за домейн.

# 11
  • Мнения: 73
Има доста онлайн магазини. Няма да ти е лесно първата година. После - времето ще покаже дали ще е Оххх, има много работа или Оххх, няма работа  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 298
Не казвам, че е лошо да се пробва с такъв домейн, но ако ще е с такъв поне да е с някой доказал се във времето, където и темплейтите са темплейти и SEO-то SEO. Разбирам, че Kerot се е регистрирал с цел да си популяризира сайта, но хората са с различни мнения. Моето е такова. Казах лично за себе си, не задължавам никой с това, което казвам. Предпочитам да го направя сама на безплатен домейн и хостинг, да тествам докато реша, че е това, което искам и когато съм готова да преценя дали ще купя собствен домейн или ще тествам така. Няма какво да се лъжем, голяма част от търговията в момента се върти през социалните мрежи. Аз след това помислих за онлайн магазин, когато бях сигурна, че ще има смисъл. Но е строго индивидуално, защото мен изработката и всичко около нея ме влече. Ако не ме влечеше сигурно щях да платя да ми го направят или да използвам Wix, както съм правила за разни проекти.

# 13
  • Мнения: 2
Има огромно значение дали магазина ще е със собствен домейн или не, дали ще е с качествен хостинг или безплатен, дали е с адаптивен дизайн или пълна боза и не на последно място какви стоки продава, на какви цени и какво е отношението към клиентите. Толкова са много факторите, че няма смисъл да задълбаваме и още повече - да спорим.

# 14
  • Мнения: 10 598
Направо й ошашавихте главата - къде с терминология, къде с реклама.  Wink Crazy Party

Общи условия

Активация на акаунт