Великобритания - тема 60 Юбилейно Есенна

  • 55 415
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 173
Интересна дискусия е станала, следя я с интерес.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 316
Много зависи от училището тук, въпреки че то и в БГ си е така. Ние минахме през едно училище, което въпреки че беше с оценка 2 от Ofsted си беше доста зле/може би причината беше че имаха голям процент чужденци литовци и поляци основно и хвърляха много усилия да ги научат на английски Wink/. Сега сме в училище с оценка 1 от Ofsted и разликата е от земята до небето.Малкият беше Year 1 февруари месец като сменихме училището и не можеше да смята до 10. Аз и не се занимавах с него защото на 5 години ми се искаше да го оставя да поиграе Wink До края на учебната година какво го направиха в новото училище не знам, но в репорта го бяха писали, че е над средното ниво. Толумба ми беше пратила един линк какво трябва да знае за Year 1 и седнах да го попрепитам. Не можах да повярвам, че знаеше толкова много неща и то без аз да съм се занимавала  #Crazy

# 17
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Мери, в грешка си, САТс тестовете не са след У1 а в края на У2. А от миналата година смъкнаха много материал от по-горен клас в по-долен и кашата стана пълна. И вече и нивата са различни, но миналата година всяко училище си оценяваше и пишеше нивата както му дойде.
Да, те правиха промени след дъщерята. Теста в Y2 отпадна, моята беше У2 в годината, когато учителите го бойкотираха, както и теста в Y9. Но има нов тест, който се нарича Phonics screening check в Y1 (не съм писала никъде, че е сат) и ако представянето на детето не е добро, го прави отново в Y2. Вече има само един сат в Y6. Няма смисъл да обременяваме новодошлите с това какво е било в миналото, тях ги интересува какво е сега  Peace За началното училище няма унифицирани нива вече, но в гимназията ги запазиха. Евентуално само може да променят представянето на оценяването, от букви на цифри за GCSE и А levels.
Аз не говоря за миналото, а за новите промени. САТ теста в У2, КС1 си остава, но самия тест е променен, нещо не си дочела където трябва. А фоник теста преди беше на края на ресепшън, а преди няколко години има и в У1. Нека не даваме грешна информация.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
The national curriculum не само комуникирам с родители и учители, но си сверявам и инфото в официалните сайтове, gov.uk
Скролни надолу до Key stages и виж. Само моля те, прави разлика между national tests и teacher assessment  Peace Единствено не съм сигурна този Phonics screening check дали го водят като външен изпит, както теста в Y6 или не е. Това някой работещ в сферата ще може да ни светне.

PP Дорет, може и да си права за Phonics screening check и някои училища да го правят още в рисепшън. Теста е нов, моите деца отдавна това не ги засяга. Но ми направи впечатление, че ако детето не покрие изискванията първия път, го повтаря следващата година  newsm78

Последна редакция: сб, 19 сеп 2015, 22:42 от Merry

# 19
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
The national curriculum не само комуникирам с родители и учители, но си сверявам и инфото в официалните сайтове, gov.uk


Аз пък си допълвам инфото и с информацията, която ми дават от работата, това никъде не го пише по официалните документи. Както и да е, явно учителите сме по-малко информирани от родителите. Няма да споря, който иска информация си я намира.

# 20
  • Мнения: 11 622
Doret не съм виждала тестовете на сина, но винаги преди седмицата с тестовете има отворен ден в училище, за да видим тетрадките и учителката обеснява от кое ниво е започнало детето и как е работило. В седмицата след тестовете има родителска среща и на нея се дискутира какво е показало детето на теста - кои са силните му и слаби страни, в/у какво трябва да се работи и дали има поставен нов таргет.
Julie аз имам същите спомени от училището в Бг и може би за това и съм пристрастна към тукашната система.

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
The national curriculum не само комуникирам с родители и учители, но си сверявам и инфото в официалните сайтове, gov.uk


Аз пък си допълвам инфото и с информацията, която ми дават от работата, това никъде не го пише по официалните документи. Както и да е, явно учителите сме по-малко информирани от родителите. Няма да споря, който иска информация си я намира.
При такъв отговор, само мога да попитам, ти наистина ли работиш в сферата или във вашето училище не следват или правят свободни интерпретации на national curriculum?! Като учителка трябва също да знаеш, че няма практика да се показва теста на детето на родителите. Ако не забравя, специално ще попитам дали мога да го видя на следващата родителска среща. До сега не съм питала, защото въпреки че съм само родител, който нищо не знае за обучението, учителите са достатъчно подробни и ме информират за нивото на което работи детето, какво се очаква от него, с какво се е справило отлично и с какво не се справя.

# 22
  • Мнения: 6 029
Дорет, ти в какво училище преподаваш, на колко големи деца, че ми стана интересно?

# 23
  • Лондон
  • Мнения: 449
Naughty Julie! Как може да задаваш такива въпроси?!

# 24
  • Мнения: 5 676
След коя година става влизането в колеж, на 16 години ли?
Тук колежът е последната степен на средното образование или бъркам?

# 25
  • Мнения: 6 029
Naughty Julie! Как може да задаваш такива въпроси?!
Ми любопитна съм по природа  Embarassed

# 26
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Моето дете е в У6 в момента  и още  в края  на  миналата  учебна година училището  ни информира, че имат нови  тестове мисля  Spag се казват, които  ще  са вместо  Sat и били  по трудни  за да го  вземат  са им нужни 80%. Ще се радвам  някой да се  включи  с повече  информация.

# 27
  • Мнения: 686
 Simple Smileмерси за темата

# 28
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Дорет, ти в какво училище преподаваш, на колко големи деца, че ми стана интересно?
В нормално училище, написала съм какво работя няколко поста по-нагоре. Не работя в училището на дъщеря ми, затова питам родители като вас, за учителите знам какво ще ми отговорят.
Явно ти липсвам, изчезвам, намери си друг за заяждане.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Написала си, че работиш в EYFS, което ако не греша, е 0-5 години. В нормално училище - имаш предвид, че си учител в foundation/reception клас ли, защото те са до 5 години? Или помощник-учител? Мисля, че на хората им е интересно каква точно професия упражняваш в момента, особено когато казваш, че говориш от професионален опит. Това не е заяждане от тяхна страна, а нормален въпрос.
Когато аз се изказвам от професионален опит, посочвам и като каква точно се изказвам и не бих се засегнала, ако някой зададе уточняващ въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт