Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 27 март 2006, 11:22 ч.
  • Преглеждания  870  Мнения  15  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте

Имам нужда отново от вашата помощ. Досега не съм взимала детски надбавки. Бебето ми е вече на 9 месеца. Този месец помолих работодателя да ми даде служебна бележка за дохода да мога от март месец да започна да взимам. Тъй като знаех че трябва да имам бележка за дохода ми от предходните 6 месеца поисках такава. Да обаче от работата ми казаха че имало някакво изменение ли що ли и вече трябвало да се даде дохода за 1 година. Така ли е наистина? Благодаря ви много за съдействието. Надявам се да има мами които да ми обяснят.

Реклама
# 1
  • на село
  • Мнения: 1 864
Да, вече се дава дохода за една година, не виждам какво те притеснява в това ...
Вземай бележката и  с другите необходими документи ги подавай спокойно в социалните.

# 2
  • у наше "село"
  • Мнения: 922
За една година са вече, вярно си е...
И наистина така е по-добре Grinning

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 956
Ето за справка от Закона за семейните помощи за деца:
Чл. 4. (Изм. и доп., ДВ, бр. 69/2004 г., бр. 21/2006 г. - сила от 10 март 2006 г.) Право на семейни помощи по чл. 2, ал. 1, т. 1, 3, 4 и 5 имат семействата и бременните жени със средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година, освен в случаите по чл. 7, ал. 2.
Чл.10
(3) (предишна ал. 2, изм. доп. ДВ бр. 21/2006 г. - сила от 10 март 2006 г.) След изтичане на 12 месеца от отпускането на месечните помощи по чл. 7 и 8 се подава нова молба-декларация.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 6 606
А като съм подавала през 10.05г. за последно, сега трябва ли да подавам или чак 10.06г. ще трябва? Рових в сайта на Соц. министерство, имаше много такива въпроси, но нещо не можах да намеря разбираем отговор.

# 5
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 312
А като съм подавала през 10.05г. за последно, сега трябва ли да подавам или чак 10.06г. ще трябва? Рових в сайта на Соц. министерство, имаше много такива въпроси, но нещо не можах да намеря разбираем отговор.

Като си подала тогава са важили още 6 месеца! Според мен не трябва да чакаш и като ти свършат ще подадеш новата декларация вече по новите изисквания, т.е. дохода за 12 месеца назад! И следващото ти подаване ще е след тези 12 месеца! Дано да го обясних добре! Успех!

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 21 272
За подаването ти обясниха вече, че са за 12мес. Но защо не си взимала досега детски, ако си нямала необходимия доход - добре, но иначе имаш право да си ги получиш до 3г. назад. Най-добре питай там, където ще подаваш.

# 7
  • Мнения: 10 719
Ох, и аз нещо се обърках с тия детски.И аз дочух, че е за 12 месеца назад.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 737
За подаването ти обясниха вече, че са за 12мес. Но защо не си взимала досега детски, ако си нямала необходимия доход - добре, но иначе имаш право да си ги получиш до 3г. назад. Най-добре питай там, където ще подаваш.
В какъв смисъл назад? Останала съм с впечатлението, че ако не подадеш на време ги губиш.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 588
Ето за справка от Закона за семейните помощи за деца:
Чл. 4. (Изм. и доп., ДВ, бр. 69/2004 г., бр. 21/2006 г. - сила от 10 март 2006 г.) Право на семейни помощи по чл. 2, ал. 1, т. 1, 3, 4 и 5 имат семействата и бременните жени със средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година, освен в случаите по чл. 7, ал. 2.

На практика колко трябва да е дохода, за да се получават тези семейни помощи? И "детски" равно ли е на "семейни помощи"?

# 10
  • София
  • Мнения: 6 449
За тази година, както и за миналата - брутен доход от 200 лв. на член от семейството за да се получават детските надбавки от фамозната сума 18 лв. за първо и 20 лв. за второ дете. Доста е гадно, понеже чисто се взима по-малко, а понякога брутния може да те прецака за лев-два. Сега с 12 месеца доходи май ще е малко по-добре.

# 11
  • София
  • Мнения: 232
Благодаря на всички.

# 12
  • Тук и сега
  • Мнения: 2 282
....но иначе имаш право да си ги получиш до 3г. назад.
Вервай ми, дори и да е така на теория, на практика не става. Имаш право само ако си подала декларация. А това няма как да го направиш с минала дата. И аз мислех, че може, ама нъцки.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 21 272
За подаването ти обясниха вече, че са за 12мес. Но защо не си взимала досега детски, ако си нямала необходимия доход - добре, но иначе имаш право да си ги получиш до 3г. назад. Най-добре питай там, където ще подаваш.
В какъв смисъл назад? Останала съм с впечатлението, че ако не подадеш на време ги губиш.
Не ги губиш. До три години назад, т. е. ако детето е на 3г. можеш да си вземеш детските за всичките тези години, само че за минал период не знам какви бележки се подават, трябва да се пита на място.

# 14
  • Мнения: 16 040
преди се вземаха със задна дата,но от около 2 години-вече не,питала съм многократно
иначе миналата седмица бях в общината-за 1 год.назад и декларациите за малки деца и ученици са различни вече

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт