Акне? Тук-таме...

  • 3 289
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,
имам си януарски кандидат тинейджър и забелязвам вече по личицето му пъпчици....
Първо бяха съвсем мънички по-скоро като точици около нослето. От два дни се появи сериозна червена пъпка на бузата му, което доста го сдуха....
Тази сутрин го мацнах с моя коректор, че го беше срам да отиде на училище, щото всичко щели да го питат каква е тая пъпка....
Може би вече....хормоните започват да бошуват....все пак влезе в 11-тата година. Незнам какво да предприема като превантивна мярка, защото е суетен  Flutter и явно се притеснява доста от тези неща, въпреки че много сме говорили за промяната в организма и тялото му с възрастта. Просто го е срам...
Сблъскахте ли се вече с това и ползвате ли нещо? Медицинска козметика, гелчета, които се нанасят само на засегнатото място, медицински коректор, който да засушава пъпчиците или нещо друго? Тъй като проблема не е голям все още, а и се надявам да не стане, не съм посещавала дерматолог а реших да потърся първо тук мнение.
Видях един комплект на Здраве, който е от 4 стъпки, но мисля, че му е рано да използва все още измиващи лосиони.....за сега се мие само с вода и то често. Но в комплекта има и едно гелче, което пише че се нанася само върху пъпчицата. Дали ще свърши работа, или е агресивно все още в тази възраст. Кожата ме у много чувствителна и с дерматит, който преборихме с А-Дерма.
Имате ли опит и какво бихте ме посъветвали .
Благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 6 214
За голяма червена пъпка нищо не е прекалено агресивно. особено ако се касае за дълбоки пъпки без връх, те не се повлияват от никаква козметика. Ситните пъпчици обаче, ще се повлияят.

# 2
  • Мнения: 46 511
Засега се справяме сами, но бих я завела и на дерматолог, ако се наложи.
Не мисля, че им е рано за гел, нали и с душ гелове се къпят, този просто е за лице Simple Smile

Дъщеря ми е на същата възраст, от 1-2 г. ползва гел и това.

За носа и челото, само ако са тръгнали да излизат слага от този само на проблемите места, силен е.

Както и този коректор (зелената част много бързо се справя с тръгналите да излизат).

1-2 път седмично ексфолиране, не експериментирам с готови ексфолианти, просто е гела за лице й слагам малко кафе.

Има ефект, 2 дни ако пропусне и веднага излизат.

# 3
  • Мнения: X
Ами...освен гела на Авен, на другите пише за упорити кожни проблеми..... Tired А все пак за сега е само една пъпчица и на мен идеята ми е по-скоро превантивна мярка.
А и се чудя друго....дали ако започне от сега да използва всичко това, както казваш ти , като пропусне ще излизат веднага...
Незнам, струва ми се много деликатен въпроса. Не стига че е детска кожа ами е и силно чувствителна. Страхувам се да не сбъркам.
А да ида на дерматолог само за консултация....ще ми излезе доста, още повече че тук читав няма, трябва да пътувам..

# 4
  • Мнения: 46 511
На емулсията също не го пише. Препоръчаха ми го в аптеката, консултирайте се с дерматолог или човек, на когото имате доверие Peace

# 5
  • Мнения: 6 214
Искайте мостри от аптеките, или си носете някакви кутийки да ви отсипват. Този съвет го давам във връзка с това, че кожата е чувствителна. Да не стане така, че да купувате скъпи мазила, и след две мазания да хвърляте.  Peace

# 6
  • Мнения: X
Ами...и това го има...че за детска и чувствителна кожа ще бъде медицинска козметика - респективно по-скъпа. А няма как да пробвам, а аз лично съм си патила от не тестван продукт, че после трудно възстанових баланса.....При малкия е още по-рисково.
Лошото е че не съм видяла мостри на измиващи гелове или коректори...обикновено са на кремове повечето.
Ще потърся и ще питам тук таме....

Не се сърди, човече трудно бих намерила човек на когото да се доверя в това отношение, понеже това е доста индивидуално... Знаеш козметиката...за едни едно е хубаво, за други - друго...
Благодаря ти че ми сподели твоя опит.  Hug

# 7
  • Мнения: 13 544
Можеш да пробваш с "Цинк " на паста. На годините на сина ти моя син ползваше тази паста и действаше добре.

Последна редакция: ср, 23 сеп 2015, 16:11 от MAMA NA....?

# 8
  • Мнения: 2 576
Здравей,
Моят син също беше на 11 когато започнаха да му излизат пъпките. Точно по същият начин като при вас.
Заведох го на дерматолог и ни каза, че единственото което може да направи е да си мие сутрин и вечер лицето с гел. Изписа ни този http://apteka.framar.bg/30005947/ла-рош-ефаклар-почистващ-гел-против-акне-200-мл. И в никакъв случей да не стиска пъпките.
В момента е на 14 год. и определено вече има само по някоя и друга пъпка, нищо фатално. Сръвнение с преди когато от една, станаха мноого, сега лицето му е доста добре.

# 9
  • Мнения: X
Аз до сега ги разглеждах...и също харесах този на ла рош Hug
Само че видях и два по-евтини варианта на измиващ според мен подходящ гел - на Бюбхен за лице и на Натураверде също за лице специално.
Ще проверя по аптеките какво има след работа. Поръчах и този коректор с чаено дърво ,който не се сърди човече, по-горе каза, понеже въпреки, че не е медицинска козметика, определено не прочетох нито един отрицателен коментар а напротив.
Така че, ще видим след известно време ползване какъв ще е отзива. А той милия преди малко се обади и каза:
 " Прав бях, всички ме питаха за тази пъпка" Sad

# 10
  • Мнения: 2 576
Кажи му да не обръща внимание на това което му говорят.
И мен синът ми все ме питаше, аз защо имам пъпки, а другите деца не. Казвах му, че ти сега имаш, а другите ще имат след известно време, а тогава при теб ще са преминали. И точно така и се получи. Сега той почети няма, а приятелите му целите са пламнали. Естествено има и деца на които не им излиза през целият пубертет нито една..

Това което съм забелязала, че тук при нас децата не обръщат много внимание на тези неща. Знаят си че са част от израстването им. Определено не ми се е оплаквал синът ми да са му се подигравали...

# 11
  • Мнения: 237
Пробвай по-леки неща ако искаш, но според моя опит, техните възможности се изчерпват бързо.
Като дойде онова акне с големите подкожни подутини, комедоните и циреите, не се страхувай да се обърнеш към дерматолог.
Съществуват мазила, които са много ефикасни, на антибиотична основа или с перхидролни съединения, но ти трябва мнение и рецепта от дерматолог.
Съвети от познати или от аптекари не вършат работа.

# 12
  • Мнения: X
Кажи му да не обръща внимание на това което му говорят.

Така казвам, той ми обясни, че като са го питали вчера и просто се обръщал на другия край без да ги удостои с отговор Peace

Като дойде онова акне с големите подкожни подутини, комедоните и циреите, не се страхувай да се обърнеш към дерматолог. 
Дано не дойде ! Praynig
Принципно и аз и баща му не сме имали такива проблеми. В смисъл гнойна пъпка - да, но рядко и по една на различно място и то аз, а баща му е от тези, които в това отношение са нямали проблеми. Дано и детенце да не се сблъсква с това.

# 13
  • Мнения: 2 045
Има тема (Против акне/пъпки по лицето) тук в темата, можеш да прочетеш какво споделяме вътре - ще ти е полезно  Peace

Хигиената на такава кожа е водеща, така че въобще не му е рано да се мие с почистващ гел. Търсете такъв без сапун и алкохол, от по-достъпните мога да препоръчам на Микса новия (син в помпичка за мазна кожа), а от медицинските - на Ла Рош Ефаклар и на Виши Нормадерм почистващите.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2015, 10:16 от Holly Pink

# 14
  • Мнения: 2 576
Кажи му да не обръща внимание на това което му говорят.

Така казвам, той ми обясни, че като са го питали вчера и просто се обръщал на другия край без да ги удостои с отговор Peace

Браво на него  Peace. Умно дете!

Общи условия

Активация на акаунт