Перилни препарати и омекотители - 34

  • 56 651
  • 720
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 250
Най-после издирих ръководство за дъртата пералня Аристон, но на руски...Google translator не ми помага много.Радвам се, че има специална програма за вълна...Но не зная коя програма да си избера за памучни и спортни дрехи, които не са деликатни ? За ежедневно пране, нито на колко градуса...Минавам изцяло на немски или белгийски Ariel Color & Style прах + омекотител Ленор от официалния внос.Споменахте, че не е добре да пера все на ниска температура...Моля за вашата помощ - на снимката е таблицата с програмите :

http://prikachi.com/images.php?images/375/8375375S.jpg

# 16
  • София
  • Мнения: 3 853
Благодаря за новата тема!  bouquet

Записвам се в новата тема с въпрос: Днес видях в Лидл омекотител Коколино на промоция 4литра за 7.99 newsm78 Дали е качествен или е някакво менте?

За мен лично този омекотител не върши никаква работа. Peace

# 17
  • Мнения: 5 207
Най-после издирих ръководство за дъртата пералня Аристон, но на руски...Google translator не ми помага много.Радвам се, че има специална програма за вълна...Но не зная коя програма да си избера за памучни и спортни дрехи, които не са деликатни ? За ежедневно пране, нито на колко градуса...Минавам изцяло на немски или белгийски Ariel Color & Style прах + омекотител Ленор от официалния внос.Споменахте, че не е добре да пера все на ниска температура...Моля за вашата помощ - на снимката е таблицата с програмите :

http://prikachi.com/images.php?images/375/8375375S.jpg
1. Силно замърсени бели памучни/ленени изделия.
2. Бели памучни/ленени изделия.
3. Стабилно оцветени цветни памучни/ленени изделия.
4. Нестабилно оцветени цветни памучни/ленени изделия.
5. Интензивно плакнене.
6. Специална обработка.
7. Интензивна центрофуга.
Y. Сушене на тъкани от естествени влакна.
8. Изделия от бял найлон.
9. Изделия, които се гладят при минимално нагряване на ютията (памук/полиестер).
10. Изделия, които не подлежат на гладене.
11. Плакнене.
12. Специална обработка.
13. Деликатна центрофуга.
Y. Сушене на тъкани от синтетични влакна.
14. Пране на изделия от вълна и смес с вълна.
15. Плакнене.
16. Специална обработка.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2015, 17:22 от Guess Who

# 18
  • Мнения: 1 746
Записвам се и аз в новата тема. Научих страшно много полезни неща и разбирам колко погрешно съм правила всичко до сега.  Blush
След като вече имам Ариел за бяло, искам да разкарам и течния ми препарат и за цветно. Бихте ли ми препоръчали прах за цветно и омекотител, който да си подхожда към него.  Praynig

Искам да благодаря на всички пишещи в темата, за информацията и опита които споделят.  bouquet
Препоръчвам ти отново прах Ариел за цветно с омекотител Lenor Ocean fresh

# 19
  • Мнения: 2 820
За запис да питам - има ли Ариел прах за бяло някъде, че нещо го изтървах миналата седмица и май увиснах сега?
Не знам за колко пранета ти трябва, но в Метро има в момента http://catalogues.metro-group.com/metro-blghariia/esenno-pochist … cha-20-1/page/4-5

# 20
  • Варна
  • Мнения: 250
Искрено благодаря ! Не виждам програма за силно замърсени цветни дрехи.Мога ли да ползват първата програма, която е за бели дрехи ? Виждам две програми за специална обработка, но нито зная каква е тая обработка, нито каква е разликата между програмите...

В Пенни има омекотител Ленор на промоция, днес си взех.Ще ги пробвам и двата, както и Сано Ултра фреш, и ще споделя резултати.

http://www.penny.bg/akcia/kw_39_DO_detergents/%D0%A1%D0%B2%D0%B5 … 2015.int.13.p1.nl

# 21
  • Мнения: 5 207
Не знам дали не е с предпране програма 1. По-добре на програма 3. Експериментирай! Wink
Специалната обработка е омекотител/колосване най-вероятно.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 250
Ще опитам, а какво означава колосване, и как да разбера дали програма 1 е с предпране ? Никога досега не съм прал така и понятие нямам как се пере с предпране  #Crazy

# 23
  • Мнения: 5 207
Ще опитам, а какво означава колосване, и как да разбера дали програма 1 е с предпране ? Никога досега не съм прал така и понятие нямам как се пере с предпране  #Crazy
Колосване е третиране на тъканите с кола (разтвор от нишесте), за да придобият твърдост и лъскавина, да не се мачка. Отживелица. Laughing Колосвали са се якички, каренца, престилки, бельо... Абе отживелица е това.
Трябва да видиш дали налива вода пред отделението за предпране.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 296
Stedra, програма 1 е с предпране - имаш я в 2 разновидности: а) на 90 градуса и б) на 60 градуса. Програма 8 ти е интензивната за изкуствени тъкани и можеш да я ползваш за замърсени цветни дрехи.
С предпране се пере както и без предпране, само че слагаш прах и в отделението за предпране (1/3 от общото количество), останалия прах го сипваш в основното отделение. Ползва се при силно замърсени дрехи. Моята аристонка переше най-добре с предпране.

Твоят Аристон не ще да е толкова стар, щом суши  Mr. Green

Последна редакция: пт, 25 сеп 2015, 18:03 от Ev_e

# 25
  • София
  • Мнения: 3 414
Пуснах пералнята с почистващия препарат на 95градуса.
Мерителни чашки имам oт my forest.
В магазина за паралелен внос има странен Ариел за цветно,явно е компактен защото е за 50 пранета а кутията е малка,бяла картонена.Не намирам снимка в нета
Ариел с ленор намира ли се в Сф?паралелен внос
Правилно ли съм разбрала,Персил и коколино,Ариел и Ленор?

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 21
pam4i Точно този продукт не съм ползвала, но съм ползвала доста други продукти на Amway и съм много доволна. Вярно е, че са малко скъпички, но си заслужават.

# 27
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Правилно ли съм разбрала,Персил и коколино,Ариел и Ленор?
Правилно ще е, ако и на теб ти харесва аромата след пране при горепосочената комбинация. Лично аз Ленор не харесвам, а с Коколиното приключих  след последното ползване, когато оставаше от него в чекмеджето /сигурно и по тръбата/.
Тази вечер реших да си направя капсули. Смесих течен Медикс Алвина /Диамант/ с Биоактив прах и изпрах цветното пране. Резултата е, че по дрехите няма бели следи и си ухаят на Медикс Алвина, тоест откъм аромат идентичен с пране само с течен препарат. Предполагам и резултата от същинското пране няма да е по-различен. newsm78 Но да уточня, че при мен няма петна и големи замърсявания.  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 2 141
Благодаря за новата тема!
Скоро не съм експериментирала с нищо ново, пера си с прах Ариел за бяло и прах Персил Колор за цветно. Засега съм доволна и няма да ги сменям, поне докато не ми омръзнат.

# 29
  • Мнения: 13 540
За почитателите на Ариел /прахообразен/ от понеделник в Кауфланд Ариел 4кг различни видове 4кг. за 12,79лв..
Благодаря за новата тема.

Общи условия

Активация на акаунт