Някой да е успял да се пребори с космите по лицето?

  • 13 132
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 301
Някой да е успял да се пребори с космите по лицето? Ако е така дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 23
хммм аз лично се боря с тези съкровища от има няма 10-ина години. Първо започнах с онази идиотска машинка псевдо епилатора на Епилейди, който повече действа като мазохистичен уред отколкото да обезкосмява, след това 2001г. бях за кратко във Франция където ми правиха процедури с игла #Crazy, а от там насетне си правя кола маска...... Верно е пооредяха но тотално оттърване аз лично не съм претърпяла. Чуват се добри отзиви за тази фотоепилация, но за мен лично е скъпо, а и честно казано малко не ми се вярва че за три процедури ще заприличам на бебешко дупе. Но все пак ти желая успех   bouquet и ако откриеш тайната на чистото лице, моля споделиии

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Ами аз успях да се преборя с тези досадни косъмчета. Преди 5 години започнах с епилация (не с игла, а с пинсета, по която тече ток). В началото ходих 2 пъти в месеца, а процедурите продължаваха по час и половина. След няколко месеца вече започна да се забелязва разреждане и изтъняване на косъмчетата и започнах да ходя 1 в месеца. Сега ходя почти на 2 месеца. А космите са почти незабележими, като мъх.
Така е при мен. Но има и нещо много важно - ходих и на ендокринолог, а после и на гинеколог и се оказа, че имам кисти и затова окосмяването е засилено. Та пих и хапчета. Така че, освен на козметик е хубаво да отидеш и на лекар.

Кола маска на лицето е абсолютно забранено!!! Пък и се замислете как се отразява това дърпане на нежната кожа на лицето - повече бръчки например.

# 3
  • Мнения: 195
Аз имах преди доста години, на които не обръщах особено внимание и с пинсетката ги дърпах. Така след време те повече се сгъстяват и когато реших, че трябва да направя нещо по-трайно за премахването им и ги оставих да порастнат едновременно се изумих колко са много (моите бяха само встрани от брадичката и по-малки на мустака).

Как започна лечението ми - хормоните ми бяха добре, няма кисти или др. отклонения, вериятно само козметичен дефект.
Започнах най-напред с електрокоагулация (ако не греша с термина) - игличка по която тече ток и въздейства върху луковицата на косъма, изтощава го и с течение на времето той става на мъх. Като излезнаха на мода лазерните епилации започнах да ходя в Борекс, София, те работят с руби лазер. И така редувах няколко епилации с игла, после една с лазер (на лазера ходих около 5-6 пъти само). Отне ми около 2.5 години. Но ефекта е поразителен. Сега ходя само 1-2 пъти годишно на игла за да отстраним тези, които са по-упорити и продължават да излизат, но едва ли са повече от 20-тина и то не така черни и твърди, както преди.
Доколкото знам и в чужбина използват като най-надежден метода с игла, по която тече ток.

# 4
  • Мнения: 818
Stefani знаеш ли пове4е за този метод?Как се казва или..термин...Благодаря предварително

# 5
  • Мнения: 195
Stefani знаеш ли пове4е за този метод?Как се казва или..термин...Благодаря предварително

Изпращам няколко сайта с информация, но ти може с търсачката да намериш още. Търси "електроепилация" или "лазерно обезкосмяване"

http://borex.business.bg/
http://rozali.com/beauty.php?l=a&p=229
http://www.cosmelas.com/procedure.htm

# 6
  • Мнения: 818
VANIQA е лекарство във вид на крем. Не е депилатор. Използва се предимно за лице. Намазва се сутрин и вечер. Крема е безцветен и не е мазен. След 2 месеца косъмчетата изтъняват и сами започват да падат. Резултата е невероятен, но се изисква постоянство. На запад крема се продава по аптеките и струва около 125 долара за 3 опаковки. На мен лично 3 опаковки ми стигат почти за една година. Страшно съм доволна и мога само да го препоръчам.

Попаднах на това след като тарсех из нет-а.Само незнам в Бг има ли го.Аз ще питам тук има ли го,ако не ще го порачваме от САЩ  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 271
VANIQA е лекарство във вид на крем. Не е депилатор. Използва се предимно за лице. Намазва се сутрин и вечер. Крема е безцветен и не е мазен. След 2 месеца косъмчетата изтъняват и сами започват да падат. Резултата е невероятен, но се изисква постоянство. На запад крема се продава по аптеките и струва около 125 долара за 3 опаковки. На мен лично 3 опаковки ми стигат почти за една година. Страшно съм доволна и мога само да го препоръчам.

Попаднах на това след като тарсех из нет-а.Само незнам в Бг има ли го.Аз ще питам тук има ли го,ако не ще го порачваме от САЩ  Rolling Eyes

 А после появяват ли се пак, или изчезват така да се каже завинаги? За крака подходящ ли е?

# 8
  • Мнения: 818
www.vaniqa.com

Това е сайта.Пише че е траен метод за лице.Изписва се с рецепта(което значи че трябва ГП-то да го изпише).Първите резултати след 8 седмици.Аз днес питах от тук може да се поръча,но искат рецепта и имам час при ГП да видим какво ще каже тя за този крем.

# 9
  • София
  • Мнения: 301
Благодаря, ще питам по аптеките и ще говоря с личния лекар. Ако нищо не стане все пак ще опитам с лазерна епилация.

Общи условия

Активация на акаунт