Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора

Пловдив

Вчера влезнах в малък спор със сетра ми и нейна приятелка. Та приятелката беше взела бебето на сестра ми и на масата на заведението го държа близо 10 мин. на крачета. Аз не издържах и казах , че не правилно освен когато се прави упражнение (тип подскок). Те ми казаха , че не съм права и да не се меся. Сестра ми смятала от другия месец да го слага на проходилка #Crazy. Това е нейна работа. Аз питам вас дали можете да ми дадете обосновано обяснение с доказателства?
« Последна редакция: вт, 28 мар 2006, 10:40 от ANNAND »
Цитирай

Петрич

Ходихме при проф.Владимиров на преглед,когато Ванката беше на 4м. и тогава той ни каза,че когато бебето направи първият си опит да проходи е време за проходилка.Тогава може  да стои на крачетата си.Аз не казвам,че това или обратното е правилно,но всеки сам решава за детето си.  bouquet
Цитирай

в гората

При всяко дете е различно.

Не мисля обаче, че трябва да се слага насилствено да седи право или седнало.

Всяко дете си показва само кога е готово да седи или ходи.

Ако толкова искаш да им го докажеш с факти...порови се из нета...мисля, че имаше доста такива теми и тук и последиците от това.
Цитирай

Незнам кое е правилно и кое не, но всичко си зависи от детето.Дъщеря ми я сложих за пръв път на проходилка на 6 месеца, сина на 8.
Цитирай

сф

ако детето напира, то значи е о.к. мисля, че природата си знае работата. но пък хипер поощряване не е нужно.
Цитирай

Аз лично не бих  Naughty
Цитирай

в шоки-land

Алекс се иzправяше самичък в кошарата на 5,5 месеца...на сила не бих го направила, когато беше готов, самичък го направи....
Цитирай

Ettlingen, DE

И моето дете започна да стои право на 7 месеца само. Насила мисля, че нищо не трябва да се прави - детето само си показва кога за какво е готово Smile
Цитирай

Кори Селести

Елина си стъпваше на краката от 3- месечна (хваната за ръцете, не сама).
Знам, че звучи откачено, но тя сама напираше да си стои на краката.
Педиатърката ни беше ужасена...а Елина всеки път изпадаше в екстаз, като се изправи.

Разбира се - стояла е по 1-2 минути...не повече.
Проходилка  не е ползвала.
Проходи си като всички други деца към годинка и 1-2 месеца...
Цитирай

Smolyan

Ние скоро правихме ренгенова снимка и педиатърката ни каза, че мога да го слагам седнал, на проходилка и да го държа на крачета умерено. Упражнението за вървенето се прави от 8-9 месец нататък. И все пак всеки сам решава за детето си. Никоя майка не му мисли зло  Peace Аман от такива дето вечно знаят повече от теб и ти казват как е по - добре да гледаш твоето дете. Всяко дете си е индивидуално.
ANNAND , нищо против теб  Peace тя ти е сестра и можеш да й кажеш   bouquet
Цитирай

Не знам дали е правилно, но и дъщеря ми още преди седмица-две започна да иска да стои (т.е. беше на 6 месеца).
На последната консултация споделих с педиатърката и тя каза, че Ивето наистина стои учудващо стабилно на крачетата си. Каза да я слагаме в проходилка, когато стане на 8 месеца.
Явно си е до дете.
Цитирай

Русе

Аз съм много за Peace това детето да се развива бързо, но все пак срещу природата не бива да се върви!Според мен трябва да се преценява по детето!
Цитирай

И моето синче се изправи само в кошарата си на 6 и 1/2 месеца - нито съм го учила, нито съм го държала, за да стои прав. Когато детето е готово да го направи, то ще го направи само. Такова е моето мнение. Очаквах и че ще проходи рано, ама - не, проходи на 12 месеца - до тогава също - нито съм го държала за ръце за да ходи, нито съм го мъчила по някакъв друг начи (само по малко в проходилка го слагах, но той не се заседяваше вътре, не му харесваше и плачеше). Пълзеше много добре и така се предвижваше, докато не проходи сам. Сега вече няма спиране...
Цитирай

Paradise

Не съм слагала дребния в проходилка; не съм го държала прав на крачетата си; сам си се развива, мисля, че това е нормалното; мое мнение Peace
Цитирай

Пловдив

Определено всичко си е до натурата на детенцето. Синът ми още от 3 месечен обожаваше да се изтласква щом усетеше, че крачетата му опират нещо и за това на 6 месеца обикаляше с проходилката из цялата къща (докторката щеше да ме бие, но...). Но малката определено й тежеше дупето и почна да стои права към края на седмия месец. Това е. Щом му е добре на детенце и има кой да го държи - нека. Ако му е некомфортно то ще си покаже - най-малкото като ревне.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора