Слагането на 6 месечно бебе на крачета

  • 2 850
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 446
Вчера влезнах в малък спор със сетра ми и нейна приятелка. Та приятелката беше взела бебето на сестра ми и на масата на заведението го държа близо 10 мин. на крачета. Аз не издържах и казах , че не правилно освен когато се прави упражнение (тип подскок). Те ми казаха , че не съм права и да не се меся. Сестра ми смятала от другия месец да го слага на проходилка #Crazy. Това е нейна работа. Аз питам вас дали можете да ми дадете обосновано обяснение с доказателства?

Последна редакция: вт, 28 мар 2006, 10:40 от ANNAND

# 1
  • Петрич
  • Мнения: 321
Ходихме при проф.Владимиров на преглед,когато Ванката беше на 4м. и тогава той ни каза,че когато бебето направи първият си опит да проходи е време за проходилка.Тогава може  да стои на крачетата си.Аз не казвам,че това или обратното е правилно,но всеки сам решава за детето си.  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 978
При всяко дете е различно.

Не мисля обаче, че трябва да се слага насилствено да седи право или седнало.

Всяко дете си показва само кога е готово да седи или ходи.

Ако толкова искаш да им го докажеш с факти...порови се из нета...мисля, че имаше доста такива теми и тук и последиците от това.

# 3
  • Мнения: 10 758
Незнам кое е правилно и кое не, но всичко си зависи от детето.Дъщеря ми я сложих за пръв път на проходилка на 6 месеца, сина на 8.

# 4
  • Мнения: 3 089
ако детето напира, то значи е о.к. мисля, че природата си знае работата. но пък хипер поощряване не е нужно.

# 5
  • Мнения: 7 474
Аз лично не бих  Naughty

# 6
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Алекс се иzправяше самичък в кошарата на 5,5 месеца...на сила не бих го направила, когато беше готов, самичък го направи....

# 7
  • Мнения: 1 004
И моето дете започна да стои право на 7 месеца само. Насила мисля, че нищо не трябва да се прави - детето само си показва кога за какво е готово Simple Smile

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Елина си стъпваше на краката от 3- месечна (хваната за ръцете, не сама).
Знам, че звучи откачено, но тя сама напираше да си стои на краката.
Педиатърката ни беше ужасена...а Елина всеки път изпадаше в екстаз, като се изправи.

Разбира се - стояла е по 1-2 минути...не повече.
Проходилка  не е ползвала.
Проходи си като всички други деца към годинка и 1-2 месеца...

# 9
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Ние скоро правихме ренгенова снимка и педиатърката ни каза, че мога да го слагам седнал, на проходилка и да го държа на крачета умерено. Упражнението за вървенето се прави от 8-9 месец нататък. И все пак всеки сам решава за детето си. Никоя майка не му мисли зло  Peace Аман от такива дето вечно знаят повече от теб и ти казват как е по - добре да гледаш твоето дете. Всяко дете си е индивидуално.
ANNAND , нищо против теб  Peace тя ти е сестра и можеш да й кажеш   bouquet

# 10
  • Мнения: 4 358
Не знам дали е правилно, но и дъщеря ми още преди седмица-две започна да иска да стои (т.е. беше на 6 месеца).
На последната консултация споделих с педиатърката и тя каза, че Ивето наистина стои учудващо стабилно на крачетата си. Каза да я слагаме в проходилка, когато стане на 8 месеца.
Явно си е до дете.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз съм много за Peace това детето да се развива бързо, но все пак срещу природата не бива да се върви!Според мен трябва да се преценява по детето!

# 12
  • Мнения: 1 014
И моето синче се изправи само в кошарата си на 6 и 1/2 месеца - нито съм го учила, нито съм го държала, за да стои прав. Когато детето е готово да го направи, то ще го направи само. Такова е моето мнение. Очаквах и че ще проходи рано, ама - не, проходи на 12 месеца - до тогава също - нито съм го държала за ръце за да ходи, нито съм го мъчила по някакъв друг начи (само по малко в проходилка го слагах, но той не се заседяваше вътре, не му харесваше и плачеше). Пълзеше много добре и така се предвижваше, докато не проходи сам. Сега вече няма спиране...

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не съм слагала дребния в проходилка; не съм го държала прав на крачетата си; сам си се развива, мисля, че това е нормалното; мое мнение Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Определено всичко си е до натурата на детенцето. Синът ми още от 3 месечен обожаваше да се изтласква щом усетеше, че крачетата му опират нещо и за това на 6 месеца обикаляше с проходилката из цялата къща (докторката щеше да ме бие, но...). Но малката определено й тежеше дупето и почна да стои права към края на седмия месец. Това е. Щом му е добре на детенце и има кой да го държи - нека. Ако му е некомфортно то ще си покаже - най-малкото като ревне.

Общи условия

Активация на акаунт